Světlušky 2016



Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 137.56 (?)
26.6.2016 22:59

em - snad když nebudete ničím svítit, ani kontrolky pošítače a dalších přístrojů - vyletí. (Před časem se mi stávalo, že světluška přiletěla na okno, za nímž svítila zelená kontrolka klávesnice. 

Walter - u nás taky lehce prší a lítají od desti hodin doteď - neustále je nad zahradou několik světýlek. Ani jsme kvůli dešti nešli s kočkou na procházku. Ale kočka celou dobu seděla venku pod jabloní a nezdálo se, že by deštěm nějak strádala. I nyní zlstala venku ("Naše kočka je blázen. Leje a vona je venku! A když bude hezky, bude zalezlá doma. Prostě není normální.")

Konvalinka: vláhu bych Vám také přál, snad to přijde i k Vám na východ.

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 226.190 (?), 25.6.2016 9:06

Stává se, že člověk ani neví, co má/roste/lítá/plazí se... jen kousek za zahradou... A náhodou na to přijde. Štěstí přeje připraveným. A neházejte flintu do žita, třeba jsou opravdu i u Vás.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 25.6.2016 9:46

Štěstí přeje připraveným...štěstí přeje lenochům a nemakačenkům. Letos jsem neposekal dva metry široký a padesát metrů dlouhý pás trávy za plotem, tak tam vyrostla metr a půl vysoká trávolebeda, do které se stáhli zřejmě broučci ze širokadaleka, je jich tam daleko největší koncentrace tady v okolí, chodí je tam pozorovat i sousedi s děckama z okolí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 25.6.2016 10:58

Ferdoyes za tu neposekanou trávulaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 25.6.2016 11:04

Včera jsme šli se psem na prochajdu pozdě, v tom vedru se nedalo. Vraceli jsme se až před 10h a muž mi v zahradě hlásil, že jde ze zadní části a jak jsem hledala světlušky - tam je jich snad 100wink Sedli jsme si k domu na studnu a koukali na jezero a světlušky pomalu přilétali kolem. Taky jsme za těch 10minut, co jsme tam seděli, viděli nejmíň 15ks. Nemusí to být jen neupravená tráva, u nás lítají i kolem tzv.kulturních kytek, keřů... jen to musí být trochu hvozdwink jako máme mycheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 239.83 (?), 26.6.2016 10:49

Včera (25.6.) to byla peráda.

Večer se zatáhlo černočernými bouřkovými mraky a první světlušky se v tom nastalém šeru rozzářily už ve 21:36, tedy mimořádně brzo (skoro jako u Konvalinky). To bylo s prvními dešťovými kapkami. Lítaly a svítily pokud byl jen mírný déšť, asi čtvrt hodinky. Pak nastal přišel intenzívní déšť, liják (Lijavec :-) - musím si opět přečíst), světlušky pozhasínaly a zalezly.

Do deště jsem dal omoknout a nasáknout kaktusy a nachytal několik sudů čerstvé dešťové vody; starou vodu s pylem, špínou, řasami a larvami komárů jsem využil k zalití a opláchnutí špíny a jehličí... teď mám opět pěkně čistou vodičku. (A musím opravit/vylepšit jeden okap).

V tom dešti bylo tak pěkně!

Světlušky začaly lítat zase po půl jedenácté, kdy už zase pršelo jen mírně.

Josef. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 26.6.2016 15:48

U nás včera naopak začaly lítat až v 10.10h, už jsem měla podezření, že se upeklywink A držely se kolem vody, kolem rybníka jich bylo plno. Déšť vám pane Josefe ovšem závidím tak, až to pěkné neníblushU nás zase ani kapkacrying už mi všechno v zahradě visí. Pokud nezaprší, dojde voda i v potoce a už nebude ani na závlahu zeleniny... natož kyteksad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 26.6.2016 21:55

U nás teď lehce prší, ale světlušky už létají. 650mnm u lesa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 8.30 (?), 26.6.2016 22:16

právě mám 2 světlušky v pokoji na chatě.Jen nevím jak je vypustit - okno je otevřené... em

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 137.56 (?), 26.6.2016 22:59

em - snad když nebudete ničím svítit, ani kontrolky pošítače a dalších přístrojů - vyletí. (Před časem se mi stávalo, že světluška přiletěla na okno, za nímž svítila zelená kontrolka klávesnice. 

Walter - u nás taky lehce prší a lítají od desti hodin doteď - neustále je nad zahradou několik světýlek. Ani jsme kvůli dešti nešli s kočkou na procházku. Ale kočka celou dobu seděla venku pod jabloní a nezdálo se, že by deštěm nějak strádala. I nyní zlstala venku ("Naše kočka je blázen. Leje a vona je venku! A když bude hezky, bude zalezlá doma. Prostě není normální.")

Konvalinka: vláhu bych Vám také přál, snad to přijde i k Vám na východ.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 19.184 (?), 27.6.2016 8:29

V sobotu jsem plavala s kapry - přes 100 jich leželo na hladině asi 200 m od koupačů, dalo se dostat i mezi ně na vzdálenost méně než 1 m od kusu. A včera jsem spala se světliškami. Byly 3, sedaly na strop i svítily z lampičky, uokna byly často.. em

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika