Světlušky 2016



host - 8.30 (?)
26.6.2016 22:16

právě mám 2 světlušky v pokoji na chatě.Jen nevím jak je vypustit - okno je otevřené... em

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 226.190 (?), 25.6.2016 9:06

Stává se, že člověk ani neví, co má/roste/lítá/plazí se... jen kousek za zahradou... A náhodou na to přijde. Štěstí přeje připraveným. A neházejte flintu do žita, třeba jsou opravdu i u Vás.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 25.6.2016 9:46

Štěstí přeje připraveným...štěstí přeje lenochům a nemakačenkům. Letos jsem neposekal dva metry široký a padesát metrů dlouhý pás trávy za plotem, tak tam vyrostla metr a půl vysoká trávolebeda, do které se stáhli zřejmě broučci ze širokadaleka, je jich tam daleko největší koncentrace tady v okolí, chodí je tam pozorovat i sousedi s děckama z okolí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 25.6.2016 10:58

Ferdoyes za tu neposekanou trávulaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 25.6.2016 11:04

Včera jsme šli se psem na prochajdu pozdě, v tom vedru se nedalo. Vraceli jsme se až před 10h a muž mi v zahradě hlásil, že jde ze zadní části a jak jsem hledala světlušky - tam je jich snad 100wink Sedli jsme si k domu na studnu a koukali na jezero a světlušky pomalu přilétali kolem. Taky jsme za těch 10minut, co jsme tam seděli, viděli nejmíň 15ks. Nemusí to být jen neupravená tráva, u nás lítají i kolem tzv.kulturních kytek, keřů... jen to musí být trochu hvozdwink jako máme mycheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 239.83 (?), 26.6.2016 10:49

Včera (25.6.) to byla peráda.

Večer se zatáhlo černočernými bouřkovými mraky a první světlušky se v tom nastalém šeru rozzářily už ve 21:36, tedy mimořádně brzo (skoro jako u Konvalinky). To bylo s prvními dešťovými kapkami. Lítaly a svítily pokud byl jen mírný déšť, asi čtvrt hodinky. Pak nastal přišel intenzívní déšť, liják (Lijavec :-) - musím si opět přečíst), světlušky pozhasínaly a zalezly.

Do deště jsem dal omoknout a nasáknout kaktusy a nachytal několik sudů čerstvé dešťové vody; starou vodu s pylem, špínou, řasami a larvami komárů jsem využil k zalití a opláchnutí špíny a jehličí... teď mám opět pěkně čistou vodičku. (A musím opravit/vylepšit jeden okap).

V tom dešti bylo tak pěkně!

Světlušky začaly lítat zase po půl jedenácté, kdy už zase pršelo jen mírně.

Josef. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 26.6.2016 15:48

U nás včera naopak začaly lítat až v 10.10h, už jsem měla podezření, že se upeklywink A držely se kolem vody, kolem rybníka jich bylo plno. Déšť vám pane Josefe ovšem závidím tak, až to pěkné neníblushU nás zase ani kapkacrying už mi všechno v zahradě visí. Pokud nezaprší, dojde voda i v potoce a už nebude ani na závlahu zeleniny... natož kyteksad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 26.6.2016 21:55

U nás teď lehce prší, ale světlušky už létají. 650mnm u lesa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 8.30 (?), 26.6.2016 22:16

právě mám 2 světlušky v pokoji na chatě.Jen nevím jak je vypustit - okno je otevřené... em

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 137.56 (?), 26.6.2016 22:59

em - snad když nebudete ničím svítit, ani kontrolky pošítače a dalších přístrojů - vyletí. (Před časem se mi stávalo, že světluška přiletěla na okno, za nímž svítila zelená kontrolka klávesnice. 

Walter - u nás taky lehce prší a lítají od desti hodin doteď - neustále je nad zahradou několik světýlek. Ani jsme kvůli dešti nešli s kočkou na procházku. Ale kočka celou dobu seděla venku pod jabloní a nezdálo se, že by deštěm nějak strádala. I nyní zlstala venku ("Naše kočka je blázen. Leje a vona je venku! A když bude hezky, bude zalezlá doma. Prostě není normální.")

Konvalinka: vláhu bych Vám také přál, snad to přijde i k Vám na východ.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 19.184 (?), 27.6.2016 8:29

V sobotu jsem plavala s kapry - přes 100 jich leželo na hladině asi 200 m od koupačů, dalo se dostat i mezi ně na vzdálenost méně než 1 m od kusu. A včera jsem spala se světliškami. Byly 3, sedaly na strop i svítily z lampičky, uokna byly často.. em

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika