Růže



Eva Kaš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 209.6 (?)
29.3.2010 0:54

Tak se hlásím, mám dobrou zprávu: Mme Issac Pereire přežila a omrzlá je jen na konci větviček. Silně omrzla je Sombreuile, no bude z ní malá sadovka a ostatní historické jsou OK. OK není velkokvětá Lidka, mráz ji pořádně zmladil.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 14.12.2009 20:20

Paní Evo, mezi fotkama které jste sem vložila jsem našla růži Sympatii, kterou mám asi i já místo Paul Scarlet.Voní, dvakrát bohatě kvetla, po třetí to už bylo jen pár kvítků opozdilců.Je pravda, že může dorůst až do pěti metrů? Vysadila jsem ji vloni na jaře a nyní má nejdelší výhony až na vrch konstrukce.Trošku jsem se lekla, když se po prvním kvetení začala razantně rozrůstat.Jak bude asi velká do šířky?Můžete prosím předat vaše zkušenosti s touto nádherou úplnému začátečníkovi?Jste už zkušenější Růženka... Hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva Kaš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 209.6 (?), 14.12.2009 21:19

No zkušenější, už jsem jich svou péči i dost pohřbila a proto už nehnojím. Můžu podat jen informaci pouze k New Dawn, tu mám totiž dlouho a ta je hodně dlouhá. Sympathii mám rok a má metr. Podle knihy kterou mám může mít až 4m.Takže těch 5m pokud je mírná zima asi mít může.

Píše se o ní: Rychle rostoucí pnoucí růže, která má dobrou odolnost vůči špatnému počasí.Časem má sklon vyholovat ve spodních partijích a zbavovat se listů. Možnou nápravou je je pak hlubší řez a má vonět a mi tedy voní málo. Někde je tu na vláknu o ní příspěvek, pohledám ho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 14.12.2009 21:52

Paní Evo a paní Kájo, děkuju za tipy, ta moje bude nejspíše Rose Gaujard Cl. (na HMF není foto), mám řízek, "matka" byla vysazena jako sadová nebo popínavá, ještě je ale malá, zkusím obhlídnout příští rok, jak si povede. Pěkné dny přeje D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 130.2 (?), 14.4.2010 16:39

Všechny růže jsou nádherné.

Mám velkou prosbu včera jsem si koupila růže, ale oni mají zalité stonky zeleným voskem a jsou svázané gumičkou.Když je zasadím mám to tak nechat? Děkuji za radu. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Eva Kaš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 209.6 (?), 14.4.2010 19:51

Zasadit a vosk nechat tak, četla jsem na netu, že jde dolů i s kůrou. Do podzimu stejně opadne, gumičku odstranit. 

Někde je tu foto od Káji, ta takové růže má doma za oknem a ven je sadí až když nemrzne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.129 (?), 15.4.2010 13:10

ahoj-ale mám je v kontejnerech.---- pokud jsou bez hlíny, tak rychle nasadit ,nejdříve ale na 2. hodiny namočit. do kýble s vodou    Kaja

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.129 (?), 21.12.2009 14:00
Ahoj Karlo krásně kvetla ta růže ani se nenaděješ a pokvetou zas. zdravi Jiřina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Eva Kaš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 209.6 (?), 21.12.2009 17:52

další růže

Bez názvu
Bez názvu
Další upravená neznámými lumpy
Další upravená neznámými lumpy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 230.129 (?), 21.12.2009 18:10

ahoj Evi - ale že jich letos bylo, co,? a zlatohlávka jsem viděla v životě poprvé.  příjemné svátky. K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva Kaš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 209.6 (?), 29.3.2010 0:54

Tak se hlásím, mám dobrou zprávu: Mme Issac Pereire přežila a omrzlá je jen na konci větviček. Silně omrzla je Sombreuile, no bude z ní malá sadovka a ostatní historické jsou OK. OK není velkokvětá Lidka, mráz ji pořádně zmladil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika