Štěně a kotě



host - 160.168 (?)
12.10.2011 9:45

Máme doma 7letého pr.krysaříka a 14letou ruskou modrou.A je to u nás jako Tom a Jerry.Kočka ho provokuje a on se jí zakousne (lehce) do krku a pak lítaj po baráku jako střelený.Když je okřiknu oni se upravý(olížou), jdou se nažrat z jedný misky a lehnou společně na křeslo a spí.A tak je to stále dokola už 7let...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.3 (?), 11.10.2011 18:34, zobrazeno: 20343x

Mám 5měsiční jezevčici a 2měs, kotě.Myslela jsem že seznámení bude v pohodě.Pes se ke kotěti chová jako ke hračce a dost drsným způsobem si "hraje".Přitom už žrali vedle sebe.Kotě se ani nijak výrazně nebrání, chová se apaticky, jen občas zaprská a mnouká a pak se pokouší zmizet.Já už nevím jak na ně.Nemá někdo radu?

Seznámení
Seznámení
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 11.10.2011 23:03

Máme to doma stejně (respective u mamky) akorát nevím už přesně, jak byli věkově, kdo je starší a o kolik - myslím, že byli ale prakticky stejně staří. Fenka a kocourek. Přesně jak píšete, někdy jejich hra vypadá opravdu dost drsně, hlavně když ho fenka chytí za ocas a tahá ho po celé kuchyni frown Ale kotě se umí slušně ozvat, taky ji pořádně kousnout nebo drápnout a pokud se nám už zdá, že to holka dost přehání, tak bez křiku, klidným hlasem umírňujeme:,,Mandynko, nepřeháněj to, v klidu!" Jak píšete, že se kotě chová apaticky - to je jeho obrana, ví,že ji nemá moc dráždit a divočit, nebo si to ,,odskáče" Jak říkám, moc nezasahovat, hlavně ne moc emocí - to je pak ,, správně akční" a tuplem ji to bavíwink


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.168 (?), 12.10.2011 9:45

Máme doma 7letého pr.krysaříka a 14letou ruskou modrou.A je to u nás jako Tom a Jerry.Kočka ho provokuje a on se jí zakousne (lehce) do krku a pak lítaj po baráku jako střelený.Když je okřiknu oni se upravý(olížou), jdou se nažrat z jedný misky a lehnou společně na křeslo a spí.A tak je to stále dokola už 7let...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.3 (?), 12.10.2011 20:30

Doufám že, to u nás taky tak bude vypadat.Zatím je to jak box v lehké a těžké vázecool.A já dělám rozhodčísmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 185.138 (?), 20.10.2011 19:31

Dva mesíce je opravdu málo, kotě se v tomto věku socializuje - učí od matky. Ale ona ta puberta přijde a vytáhne drápky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Verush89 - (5) - 100.250 (?), 5.11.2011 12:27

Dát pejskovi najevo, že takhle se chovat nesmí. Pokud bude na kotě dorážet, otravovat nebo na něj bude jinak zlý, okřiknout a poslat na místo. Kotě se tím prskáním jenom brání, tenhle způsob hry hold kočky nechápu. Já to mám stejné, mám psa a dvě kočky a taky si ze začátku dovoloval ale je potřeba mu ukázat hranice, aby věděl co je v pořádku a co už ne. Máte dobré, že máte kotě a štěně, ti si zvyknou lépe, když jim ukážete, co je správné. To je jako s dítětem, taky rády zkouší když nemají daná pravidla:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 63.99 (?), 28.8.2012 15:52

jezevčík se používá pro norování, např lišek a to vaše kotě mu ho bohužel připomíná 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika