Příspěvky uživatele - Jarda Slatinany

Jezírko + měděné svody + ryby, 25.1.2013
Snad by šla okapová voda použít na doplnění výparu, ale určitě jen přes nějaký filtr, nejlépe pískový. Kromě jeseterů jezírkové ryby trochu mědi vydrží. Jeseteři jsou ale na měď vysoce citliví. Než to zarybníte, kupte jen podřadné, zkušební ryby. Po... celý příspěvek >
Prosím poraďte, 23.1.2013
Já chtěl jen naznačit, že cizopasníci můžou mít prsty v celkovém oslabení slepic a když je slepice slabá, anemická a třeba překyselená, může si natrhnout kloaku i hovínkem, natož pak vajíčkem. Vždyť i lidské hemoroidy jdou velice rychle a snadno... celý příspěvek >
Prosím poraďte, 21.1.2013
Zkuste zadat do googlu "slepice+cizopasníci", nebo jiná klíčová slova a vyběhne Vám spousta výsledků. Parazity máme všichni, včetně našich zvířat. Je to dost opomíjený fakt. Když nemá slepice dobré, suché a vždy dosažitelné popeliště, bývá napadena a... celý příspěvek >
Chov pstruhov, 16.1.2013
Já si myslím, že je to spíš jen na uskladnění, než půjdou na gril. Je to prostě malý. Asi přežijou, ale zakryl bych tu vanu poctivě nějakou sítí, aby nevyskočili.
Podivné chování kočky, 13.1.2013
Kastrované kočky i kocouři by měli mít jinou stravu, než nekastrovaní. Mívají pak problémy s kamínky, nebo pískem v ledvinách, nebo něco podobného myslím. Jedna moje známá musela chodit s kocourem na cévkování. Sám se nevyčůral, chudák. Ten kocour... celý příspěvek >
Nishikigoi, 11.1.2013
Originál Japan koi, i ty produkované třeba v Alcedoru, včetně dalších ryb můžete shlédnout na tomhle videu. Pokusil jsem se právě o první podvodní video ve Full HD kvalitě. Snad Vás bude inspirovat. Hodně štěstí s chovem ryb.
V zimě krmit nebo ne?, 3.12.2012
Ano pane Hrkal. Plně s Vámi souhlasím. Měl jsem ale pocit, že věci neublíží i pár mých začátečnických zkušeností, protože mám takový pocit, že si něčím podobným musí projít každý amatér s nedostatkem zkušeností či kapitálu. Moje preference a rozhled... celý příspěvek >
V zimě krmit nebo ne?, 30.11.2012
Než jsem zvětšil svoji první louži (jinak se mému pokusu o jezírko tehdy říct nedalo), zimoval jsem ryby ve sklepě ve staré litinové vaně. Aby se nekazila voda, nekrmil jsem vůbec. Jen jsem jim pustil trochu bublinek. Jinak - trvalá tma, průměrná... celý příspěvek >
Nemoc, 25.11.2012
Obávám se, že umělý výtěr v amatérských podmínkách téměř nepřipadá v úvahu. Porfíci si k tomu pomáhají kromě jiného i hormonální přípravou a to už je třeba pro mě zcela out. Můj vytírací kartáč dal život desítkám karasů a pěti zlatým jesenům, ale... celý příspěvek >
Nemoc, 22.11.2012
Letos jsem stejným způsobem přišel také o krásného a asi tak stejně velkého kapra. Jak jsem zjistil, nejspíš to bude tím, že velké a dospělé ryby nedokážou vstřebat staré jikry po nemožnosti vytřít se. Mlíčňákům se to asi moc nestává. Ten můj měl v... celý příspěvek >
Pes hubne, 22.11.2012
Na rakovinu psů i na spoustu dalších věcí dost dobře pomáhá MMS.
Pstruh a jeseter, 31.8.2012
I když ryby vlastě nemusím, nadmuté pstruhy takové velikosti bych já osobně řešil na grilu. Můžete se ale zeptat někoho, kdo je chová už dlouho, třeba paní Heleny Savrukové v pstruhové farmě Polanka - Telefon: 603 892 341.  Dost se divím, že... celý příspěvek >
Fíkovník, 30.8.2012
Asi to jsou nezmaři. I když nadzemní část kompletně zmrzne, vždycky na jaře obrazí. Sice až od země, ale vždycky. Povedlo se to i jednomu prckovi, který nebyl paradoxně vůbec zazimován. Škoda jen, že to nestíhá dozrát. Dřív jsme ale fíky párkrát... celý příspěvek >
Chov karasu v 1000l jezirku bez filtrace, 2.8.2012
Všechno jde, když se chce. Jedno z mých jezírek je klasický plastový výlisek z baumaxu, nebo odkud a je dost maličké. Jeho obsah je asi 100l. a hloubka tak 40cm. Bylo plánované pro jeden leknín, což praktikujeme. Máme ho tam bez květináče, jen... celý příspěvek >
Ruj vlasatá, 16.7.2012
Třeba jí něco chybí, nebo jí nevyhovuje poloha... Já se o tu svoji starám jen když ji jdu ořezat. Momentálně začíná kvést zatím jen na dvou místech, ale jinak je docela impozantní, na to jak jí dávám do těla. Ať se daří.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika