Příspěvky uživatele - Jarda Slatinany

Plánuji výstavbu jezírka co tam dát za ryby?, 3.1.2012
Tyhle ryby se spolu v pohodě snesou, je tu ale pár úskalí. Jeseteři potřebují dost místa a jelikož jsou to ryby dna a vyrostou dost velcí, potřebují široké, ploché dno a ne nějaký dolíček pro leknín. Pstruzi zase potřebují studenou vodu bohatou na... celý příspěvek >
Jeseteři, 3.1.2012
Játra dost špiní vodu a myslím, že jesetři je žrát nebudou. Kdoví, jestli je to také brzy nezabije. Být Vámi, dodával by játra do nějakého asijského bistra a jeseterům za utržené peníze koupil speciální krmivo, na které jsou zvyklí a je jim šité na... celý příspěvek >
Vydláždění jezírka, 3.1.2012
Zajímavá odtučňovací procedura. Nechte si to rychle patentovat. Čekám, kdy začnou reklamy na hubnutí v televizi, tak by se to na jaře dalo dobře prodat, jako inspirace pro tlouštíky lačnící po postavě sexuálních atletů. Zajímalo by mě, jestli jste... celý příspěvek >
Mala rekonstrukce vzhledu studny, 21.12.2011
Já jsem si udělal svoji novou betonovou desku, když se ta stará původní začala rozpadat. Nemám ji půlenou, ale vcelku. Uprostřed je díra velká asi jako běžný kruhový kanál, takže se tím v pohodě protáhnu i já se svým břichem. Na té díře mám další... celý příspěvek >
Osvětlení bez elektřiny, 4.12.2011
Na střechu velký solární panel, domů baterii s dobrou kapacitou a ledkové osvětlovací prvky. Kamarád má na 12v i televizi a čerpadlo ve studni. Přes výkonný měnič se dá krátkodobě honit cokoli. Pořízení je trochu drahé, ale provoz bezproblémový.
Vydláždění jezírka, 4.12.2011
Jasně. Dnes je už naštěstí jiná doba, ale když jsem předělával baráček, o nějakých plastifikátorech a odbedňovačích se nám mohlo jen znát. Osobně jsem mýdlobeton vyzkoušel v mokrém sklepě a mohu potvrdit, že funguje. I když je všechno kolem mokré a... celý příspěvek >
Vydláždění jezírka, 25.11.2011
Nebylo to mazlavé mýdlo?  Pomocí mazláku se dělá vodotěsný beton, tak proč by nebyl nerozpustný? Takhle to ale vyzkoušené nemám.
Zelenaní jezírka, 8.11.2011
Tak to máte docela smůlu. Zdroj vaší vody je zřejmě bohatší na dusičnany, nebo jiné látky, které způsobují postupné zakalení. Já používám tvrdou vodu ze studny a i když se v jezírku pro leknín dějí hrozné věci, voda je stále čistá. Horší je to jen s... celý příspěvek >
Vypouštění jezírka, 8.11.2011
U mě to byl kdysi jen nápad který se neuskutečnil, takže jsem ani nesháněl informace. Je jich ale plný internet. Soukromých chovatelů létavých i nelétavých kachen je dost. Stačí najít jednoho a zeptat se ho.
Zelenaní jezírka, 8.11.2011
A když pomineme ten sliz na kamenech, vodu máte čistou? Voda může být čistá, průzračná, nebo kalná a zelená.
Zelenaní jezírka, 7.11.2011
Vzadu za barákem mám také takovou malou loužičku v podobě plastové skořepiny (černého výlisku) pro jeden leknín. Přestože tam neběží žádná filtrace ani jakékoli jiné čerpadlo, voda nikdy nebyla zelená. A to je v létě teplá, jako kafe. Leknín sedí... celý příspěvek >
Vypouštění jezírka, 7.11.2011
Já osobně bych volil raději špunt. Když ta díra bude stále otevřená a průchozí až k nějakému šoupěti, může se do ní dostávat kal a kousky všeho bordelu, který do bazénku kačky čvachtačky nanosí. Pak budete více něž jistě potřebovat mít při ruce... celý příspěvek >
Zimování KOI - problematika, 31.10.2011
Také zdravím. Toto co popisujete bych nenazval zimování, ale urychlování růstu. Sám jsem už kdysi uvažoval o tom, že budu kapry "zimovat" v teplé nádrži a stále krmit, abych podpořil jejich rychlý růst a měl je brzy velké a tím pádem hezké. Pak mě... celý příspěvek >
Proč mě uhynuli jeseteři?, 26.10.2011
Naučit vyslonosy na granule považuju za svůj největší úspěch loňského roku. Nevím čím, jak a kdy veslonosy krmíte Vy, ale já jsem je naučil žrát Granule KOI PRIME 3mm plovoucí/supreme. Píšou, že jsou to granule plovoucí, ale mají tu vlastnost, že po... celý příspěvek >
Proč mě uhynuli jeseteři?, 25.10.2011
Těší mě Váš zájem o moje amatérské jezírko. Moje jezírko není tak velké a tvarem dna je jako podlouhlý škopek s jednou hlubokou tůní (190cm). Toto je moje jediné krmné místo a specielně jeseteři se zde nejvíce zdržují, tedy alespoň ve dne. Jestli... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika