Příspěvky uživatele - Jarda Slatinany

Proč mě uhynuli jeseteři?, 23.10.2011 Obsahuje fotku
Dobrý den. Jestli se zkroutil, tak to už asi nerozchodí. Hlavně ne v tom škopku. Je to s jeseterama občas potíž. Měl jsem podobnou patálii s jeseterem hvězdnatým. Konkrétně tento druh je lepší kupovat až tak od velikosti 35-40cm. U menších můžete... celý příspěvek >
Jaká je to pijavice?, 17.10.2011 Obsahuje fotku
Zdravím především všechny odborníky na kroužkovce a máloštětinaté živočichy. Jelikož se v naší republice vyskytuje 19 druhů pijavic a internetové zdroje nejsou moc bohaté na dobré obrázky, napadla mě tato cesta k pokud možno přesnému určení druhu... celý příspěvek >
Vysoký jehličnan na zahradu, 17.9.2011
Abies alba pendula Abies alba pyramidalis Abies concolor Pyramidalis Compacta Abies koreana Tropfstein Abies veitchii Pendula Cupressus sempervirens Chamaecyparis nootkatensis jubilee - to je bomba Chamaecyparis lawsoniana Dik's... celý příspěvek >
Vysoký jehličnan na zahradu, 7.9.2011
Co takhle Picea abies 'Rotenhaus'.
Ježek - co dělat, aby k nám přestal v noci chodit, 26.8.2011
Budete ho muset chytit a odvézt hodně daleko, aby se už nevrátil. Když píšu daleko, myslím tím kilometry. Jen si při tom dejte pozor, abyste pak trefili domů. Pak budete muset nejspíš vystříkat dvorek nějakým sajrajtem proti blechám. Tohle jsme... celý příspěvek >
Okysličovadlo, 26.8.2011
Když si koupíte jen karasovité ryby (schubunkin, zlatý, kometa, závojnatka), tak nemusíte kyslík vůbec řešit.
Co to je?, 27.7.2011
Radši ten nový zasaďte trochu jinde, ne na stené místo.
Co to je?, 25.7.2011
Aha, tak proto to má jen někdo. Každopádně jsem rád, že jsem ji zlikvidoval. Na jejím místě je už asi pětimetrový jinan dvoulaločný s krásnými velkými listy. Tahle vrba nám udělala nejvíc radosti až po její smrti tím, že moje holky měly dostatek... celý příspěvek >
Co to je?, 25.7.2011
Kdysi jsem si tuto vrbu namnožil z jednoho řízku. Jde to velmi snadno. Bohužel byla velmi vzrůstná a i když jsem ji dost ořezával, začla být nezvládnutelná, až jsem se jí musel zbavit. Kromě její velikosti mě vadily i odumírající pruhy borky a ty... celý příspěvek >
Úhyn ryb v jezírku, 22.7.2011
Tak co jste zjistil? Vyhladovělé ryby, teplá voda bez kyslíku, plná jedů, nebo s vražedným PH? Co takhle nepřející soused, nebo tchýně? Ta filtrace-neuvolňuje do vody nějaké chemikálie? Ještě mě napadá, abyste se nenápadně poptal na zkušenosti... celý příspěvek >
Pergola, 21.7.2011 Obsahuje fotku
Já bych to udělal jinak. Koupil bych patky na 100 mm trámky. Vnější rozměr je skoro 110, takže když se širokým dlátem, nebo tesařskou motyčkou udělá na obou stranách trámku zádlab, patka se schová do sloupku a vypadá to líp, než kdyby trčela nad... celý příspěvek >
FIltrační medium: Plastové špony, 14.7.2011
Bohužel se mýlíte úplně ve všem. To zelené není kýbl, ale dvoustovák sud, nejsou to nákresy, ale fotografie a vodu vháním z boku dospodu toho sudu padesátkou novodurem, což je dobře vidět na předposlední fotce. Nicméně, vůbec to nefunguje. Letos se... celý příspěvek >
Vodní želva v zahradním jezírku, 8.7.2011 Obsahuje fotku
Dřív jsem měl želvy ve velkém jezírku s rybami a konflikty nebyly. Jen bílý jeseter a bílý sumec o něco přišli. Byly to ale jen kousky ploutví, většinou ocasních. Asi jim připomínali filetu Krmím je rybím masem, srdíčky a jatýrky vždycky jednou za... celý příspěvek >
Úhyn ryb v jezírku, 7.7.2011
Fajn. Vidím, že to musíme rozebrat. Co karasi? Už nějaký pošel? Jaká je teplota vody? Zkuste udělat aspoň orientační rozbor vody . Není na hladině nějaký povlak, který brání okysličení vody?
Úhyn ryb v jezírku, 7.7.2011
Zdravím Vás. Toto pořadí umírání ryb je obvyklé. Koikapři a jeseteři to vždy odskáčou jako první, když je v nepořádku něco s vodou. Pokud jde o nemoci, jeseteři jsou velmi odolní. Zřejmě ho ale sesvačila ta kočka, takže vlasně nevíme, co se děje.... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika