Příspěvky uživatele - Jarda Slatinany

Fíkovník, 5.6.2012
Letos poprvé mi můj velký fíkovník omrzl skoro až k zemi. Jindy jen trochu. Blbá zima.
Oslepnutí koi kapra, 24.5.2012
Může to být kromě jiného i parazit, jehoš přenašečem je myslím rak. Vyžere mu prostě oči. Nejsem odborník, někde jsem to slyšel. Asi není dobrý nápad nosit si je do jezírka přímo z přírody. Hlavně ty pruhované potvory.
Jesetěři a krmění, 24.5.2012
Zeptejte se u prodejce, odkud je měl a čím je tam krmili. Jestli je to složité zjistit, obecně lze o jeseterech říct, že když to nejsou nejací tydýti, nebo neduživky, naučí se žrát všechno a odevšad. Rádi žerou z hladkého foliového dna a nijak si... celý příspěvek >
Jeseteři, 1.5.2012
To se dost divím, že pojdou v čisté vodě. Napadá mě jen nedostatek kyslíku, stres, nebo voda s obsahem mědi, na kterou jsou hodně citliví. Také by to mohla být otrava třeba jídlem. Zjistěte přesné parametry vody a proberte to s prodejci jeseterů.
Fiskars - slevy u Mountfieldu - zkušenosti, 21.4.2012
Mě nabídli mailem prý extra výhodnou nabídku sekyrek. I po jejich úžasných slevách z udané původní ceny, která je mimochodem u nich dost běžná, jsem na netu vygooglil i o dost nižší ceny u více obchodů. Takže dost pochybuju, že někdy měli něco... celý příspěvek >
Elektroventil z pračky, 21.4.2012
Já už ventily z pračky ve spojení s mikrozávlahou od Gardeny používám několik let. Napájím je vodou z domácí vodárny-čtyřstupňové čerpadlo, tlak chodí mezi 3 až 5 atmosférami. Vypozoroval jsem, že optimální zatížení vodního zdroje je při zapojení... celý příspěvek >
Přítok ze studny, 20.3.2012
Pro Ondru. Jezírko s plochou do 40m2 je jen na oznámení. Do plochy jezírka se podle některých nepočítá mělká bažinná část, to je ale asi o názoru a benevolenci místních úředníků, nebo spíš o jejich nechuti celé to přeměřovat. Jestli uvažuješ o... celý příspěvek >
Jak zakopat slivovici, 2.3.2012
Dejte ji někam do sklepa. Tam se snadno najde a nehrozí rozbití. Dát ji do země je z mého pohledu trochu masochystické. Tedy já osobně bych se den co den trápil myšlenkou, že mi ji vypijou žížaly, nebo krtek, nehledě na to, že narození vnoučka nemusí... celý příspěvek >
Jeseter Ruský a ochrana jezírka před kočkami, 1.3.2012
Tam bude ještě něco jiného. Hloubka sama totiž jeseterům nepomůže. Jejich zvykem jsou totiž pravidelné podvečerní a noční objížďky provozované těsně pod hladinou při okraji jezírka. V tuto dobu jsou nejzranitelnější. Vypozoroval jsem toto jejich... celý příspěvek >
Jeseter Ruský a ochrana jezírka před kočkami, 28.2.2012
A co v zimě? Vodní trysky spouštěné pyrosenzory používám jen ve vegetačním období jako doplněk oplocení jezírka. Na zimu ale veškerou vodu vypínám, každý jistě chápe proč. Nemít jezírko oplocené, nemám už také ani rybku. Jestli mohu poradit, je... celý příspěvek >
Stopy - kuna nebo kočka?, 11.2.2012
Tohle jsou stopy kočičí. Kuna dělá vždy jen 2 a 2 a 2... Prostě dvě tlapky u sebe a další 2 jsou asi 50 až 70 cm daleko... Tchoř má stopy stejné, jen rozpětí skoků je menší, než u kuny.  Zajíc je čtyřstopý, myslím. Dvě udělá dál od sebe... celý příspěvek >
Filtrační čerpadlo a ryby, 9.1.2012
Co? Perlorodka? V přírodě jsem ji ještě asi nepotkal, ale někde jsem četl, že škeble se přemisťovat opravdu nesmí. A vodu nemají šanci vyčistit. Je to jen zoufalé přání.
Filtrační čerpadlo a ryby, 6.1.2012
Ne, ani náhodou. A z rybníka se brát nesmějí.
Plánuji výstavbu jezírka co tam dát za ryby?, 4.1.2012
Já zkoušel siveny americké a pstruhy duhové. I když jsem jich nasadil poměrně hodně, nepřežil ani jeden. Byl to plůdek kolem pěti až sedmi centimetrů. Nevím, jestli jim vadila teplota vody, která v létě nezřídka dosahovala až k 28°C, nebo... celý příspěvek >
Vydláždění jezírka, 4.1.2012
Jsem si jist, že je věrný mému jezírku. Věrností žab k sobě navzájem se raději nazabývám.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika