Příspěvky uživatele - Jarda Slatinany

Bubnový filtr made in Škrovád, 2.8.2013
Dobrý den pane Hrkal. Hřídel bubnu je uložena na dvou ložiscích, která jsem volil tak, aby měla stejný vnější průměr. Naštěstí tady v Slatiňanech sídlí firma Arkov, která má snad všechno. Sehnal jsem tam jak oboustranně simeringovaná ložiska, včetně... celý příspěvek >
Bubnový filtr made in Škrovád, 2.8.2013 Obsahuje fotku
Zdravím všechny jezírkáře, ať už jde o začínající amatéry, nebo zkušené profesionály. Před lety jsem začínal, jako asi každý samouk, maličkým jezírkem s několika karasy. Tento doplněk zahrady se mi časem zalíbil natolik, že jsem ho povýšil na svůj... celý příspěvek >
Neznámý fujtajbl, 4.7.2013
Vypadá to jako onehdá v Mexickém zálivu po průšvihu s netěsným ventilem. Ale viděl jsem to i u souseda, když napustil klukovi nafukovací bazének vodou ze své artézské, vrtané studny. Asi tak hodinu po napuštění bylo jasné, že je bazén na odpis.... celý příspěvek >
Želvička - nalezenec, 27.6.2013
Nevadí. Když je chladno, želvy jsou buď ve vodě, která funguje jako tepelný kondenzátor, nebo vylezou do sauny, kde bývá trochu tepleji a hlavně tam nefouká. Na jaře vyndávám želvy podle teploty. Když slibují dobré počasí a přes den je aspoň občas... celý příspěvek >
Želvička - nalezenec, 25.6.2013
Zdravím. Já jich mám přes třicet. Přes léto jsou venku, přes zimu ve sklepě. Nejlepší krmivo jsou celé rybky, srdce, játra, libové kuřecí a různé granule. Maso jim stačí tak obden, nebo jednou za tři dny. Trochu žerou i salát, pampelišky, někdy i... celý příspěvek >
Parazit v mulčovací kůře, 30.5.2013
Asi to všechno vyzobali už je pár let klid. Horší jsou slimáci. Naštěstí chutnají mým želvám.
Jezírko a zvláštní chování ryb, 8.5.2013
Můžou mít ucpané žábry jemnými částečkami jílu, takže se dusí. Také jim nemusí chutnat samotná voda. Meliorace posbírá různé průsaky hnojiv a chemikálií, kterými lidstvo dlouhodobě zásobuje svoje okolí a ty pak prosakují do podloží, které slouží jako... celý příspěvek >
Filtrace - návrh vnitřního členění, filtrační média, 20.4.2013
OK. Chemické procesy jsou teď pro mě poněkud vedlejší. V první řadě mě zajímá, jak načít tu kuličku keramzitu tak jemně, aby se odhalila vnitřní pórovitá struktura, a přitom se nadělalo co nejméně neužitečného odpadu. Asi budu laborovat. Vyzkouším na... celý příspěvek >
Filtrace - návrh vnitřního členění, filtrační média, 18.4.2013
Napadá někoho, jak rozbít keramzit, aby se otevřela jeho porézní struktura, ale aby nebyl na moc malé kousky, nebo na prach?
Nemoc a úhyn ryb, 12.4.2013
S tím MMS, to jsem byl já. Tady je link na fotogalerii průběhu léčení. Všichni tři kapříci jsou v současné době mezi ostatními rybami v mém jezírku a jsou v perfektní kondici. Z dálky na nich nejsou vidět žádné pozůstatky nemoci, snad jen s jednou... celý příspěvek >
Co likviduje rybí potěr?, 2.4.2013
Já bych to viděl spíš na potápníky, znakoplavky, larvy vážek a šídel, nebo nějakou nemoc. Takové mrňky (5mm) by fyzicky nic většího nezajímalo. Hltanovky po rybách nejdou. Pulci jsou také všežravci, ale ne tak draví a obratní. Larvy vážek jistě. Ty... celý příspěvek >
Doma dělané filtrace, 1.4.2013
Zdravím. Viděl bych to na několik problémů. 1: Teplota vody. Jestli kolem jezírka nejsou stromy a bude na něj celý den pražit slunce, pstruzi se uvaří. Znám to podle sebe. Také jsem je spolu se siveny americkými zkoušel, ale nevydrželi. Jakmile... celý příspěvek >
Vodní želva v zahradním jezírku, 17.2.2013
Želva rybu nechytne. Nemá šanci. Snad jedině hodně nemocnou, nebo praštěnou klackem. Vím to ze své zkušenosti. Když jsem choval želvy společně s rybami ve velkém jezírku, žádnou rybu prokazatelně nesežraly, ale ukously zlatému jeseterovi jednu... celý příspěvek >
Podivné chování kočky, 7.2.2013
Zkuste prostudovat web czmms.info, a přečtěte si knihy Jima Humbla o MMS. Leží to někde na uloz.to Mě osobně jeho knihy velmi inspirovaly a nasměrovaly ke zdravějšímu životnímu stylu. Od té doby nemarodím vůbec s ničím a doktory vidím jen když... celý příspěvek >
Podivné chování kočky, 26.1.2013
Přijměte moji kondolenci za Mourina. Je jen škoda, že se nezjistila příčina jeho podivného trápení třeba pitvou. Mohlo by to být poučné pro další chovatele i chovance. My jsme kdysi darovali kotě a to poměrně záhy chcíplo. Majitelé ho nechali... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika