Příspěvky uživatele - 228.74

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Bezpecková stolní odrůda Rusbol, 21.5.2015
Také bych nechal dva nejnižší výhony a zbytek vylámal, abych dostal dva slušné tažně, stejně letos hrozny na ostatních nebudou. Řez bych nechal až na únor-březen příštího roku, to se nedá moc pokazit. Květenství na Rusbolu muskatném  nebo... celý příspěvek >
Tekvice/Cukety - správna orientácia semien pri vysievaní, 14.5.2015
Logiku to má, ale u cukety bych se s tím rozhodně netrápil. Sejí se jí hektary strojově, kdy se orientace semen neřeší a cukety rostou bez problémů.
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 10.4.2015
Dnes ráno jsem pod Kosířem na Hané naměřil -1,9°C u země, auta měla namrzlá skla a to i v Prostějově, kde bývá o 1-2 stupně tepleji.
Vruby, 25.2.2015
Ještě jsem o skutečně sloupovité odrůdě peckovin neslyšel.
3 odrůdy bílé a 3 odrůdy červené, 19.2.2015
Garold patří mezi nejranější odrůdy, v mých podmínkách zraje na začátku srpna. Většinou bývá bezproblémový. Je velmi plodný, bobule jsou menší než u Super-Extra nebo Galahadu, ale zraje o týden až 14 drnů dřív. S odrůdou Attika nemám zkušenosti, je... celý příspěvek >
Kde kupujete sazenice?, 13.2.2015
Pokud nejste vyloženě ve vinařské oblasti, révokaze se nemusíte obávat. Podnože ovlivňují prý dobu zrání v tom, že opožďují sklizeň o cca týden. Ale mám to z doslechu, sám jsem to nezkoušel a třeba u Solarisu nebo Cabernetu Cortis to... celý příspěvek >
Jurrský ovopark, 22.1.2015
Off topic: Můj příspěvek výše chtěl jen naznačit, že pro přehlednost by bylo lepší, kdyby se nezakládala nová témata se stejnou tématikou, nic víc. Nectlivých příspěvků je tady spousta, to bych neviděl jako dobrý důvod založení stejného... celý příspěvek >
Jak na pěťoura?, 18.11.2014
Tentokrát se musím pana Standy zastat. Stomp používám nejméně deset let jako profesionál. Na peťour sice nemá účinnost 100%, ale mezi 90-95%, což většinou postačuje. Hodně u něj záleží na tom, kdy se ošetřuje (stav půdy, její vlhkost a velikost... celý příspěvek >
Příprava pozemku na výsadbu vinice, 14.11.2014
Hnůj nedoporučuji jednak pro možnost popálení kořenů a také proto, že ve spodních vrstvách jen pomalu probíhá rozklad organické hmoty. Jinak gratuluji k pěkné viničce.
Dotaz na chutě z plodů jabloní typu balerína, 14.11.2014
Zatím můžu hodnotit jen pár sklizní, teprve čas ukáže další. Redspring - pěkná jablka, chuť dobrá, ale dužina je měkká, souhlasím s tím, že brzy moučnatí. Sonet - letos první sklizeň, velmi chutné podzimní jablko Moonlight - letos... celý příspěvek >
Příprava pozemku na výsadbu vinice, 13.11.2014
Nikomu nechci vnucovat svůj názor, důležité je hlavně půdu prokypřit, réva nerada koření v utužené zemině. Když jsem zakládal viničku, kopal jsem vždy tzv. "okop pro klečícího střelce".  Šířka cca 60 cm, hloubka na tři rýče, tj asi 90 cm. Spodní... celý příspěvek >
Strupovitost Spartan Vs Rubinola, 17.10.2014
Nikdo tady netvrdí, že globalizace je otázkou posledních například 30 let, jen se stále zrychluje její účinek. Právě že vlivem člověka se choroby a škůdci šíří podstatně rychleji, než by to svedla sama příroda, která potom nedokáže tak rychle... celý příspěvek >
Špatný rok pro Topaz, 13.10.2014
Podle mého názoru je Topaz na fotografiích pana Vysloužila napaden alternárií. U mne tato choroba napadá Rubinolu, na ostatních odrůdách (Rubín, Sirius, Angold) se nevyskytuje (Topaz nemám). Bohužel mnoho nových odrůd (Pinova, Rubinola, Topaz,... celý příspěvek >
Strupovitost Spartan Vs Rubinola, 13.10.2014
Když si přečtu z předchozích dvou příspěvků: "Já osobně jsem tady také několikrát vedl tvrdé boje kde někteří až uráželi." "Takže názor globalizace je blbost." tak nevím, jestli má smysl se dál pouštět do diskuse. Smyslem mých... celý příspěvek >
Strupovitost Spartan Vs Rubinola, 9.10.2014
Prolomení rezistence není nic jiného než příroda, které však pomohl člověk jednak šlechtěním založeným na jediném genu a také takovou intenzitou dopravy, jakou Země nepamatuje. Nechápu, proč bych měl odvádět pozornost, když prolomení rezistence... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika