Příspěvky uživatele - 228.74

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Strupovitost Spartan Vs Rubinola, 9.10.2014
Můj názor je trošku odlišný od pánů Polehly a Kaněry. Je jisté, že odolnost ke strupovitosti založená na genu Vf pocházejícím z Malus floribunda byla prolomena i díky velkým výsadbám odrůd s pouze tímto genem rezistence. Bohužel díky dnešní... celý příspěvek >
Identifikace rostlinek, 11.8.2014
Podle mého názoru to není ani thuje ani smrk, ale tipoval bych to podle červených plodů na tis.
Postřik Infinito na rajčata, 6.8.2014
Agromanual je v tomto případě aktuální, Infinito je registrováno do polních rajčat stále (polní mohou být jak keříčková, tak tyčková), ochranná lhůta je 3 dny. Odkaz je zde, záložka Použití. Infinito není registrováno na polní okurky na plíseň... celý příspěvek >
Papriky a škůdce, 16.7.2014
Pravděpodobně sviluška chmelová, povolen je Floramite 240 SC nebo Nissorun 10 WP. Venku nebývá jejich napadení tak silné.
Hnijící papriky na rostlinách, 2.7.2014
Pravděpodobně nedostatek vápníku, či spíš nepoměr mezi hnojením dusíkem a vápníkem. Ideální je papriku pravidelně přihnojovat vápenatým hnojivem (Wuxal Kalcium, InCa atp) na list.
Rajčata tolerantní k plísni bramborové, 13.6.2014
Bohužel co je mi známo, u rajčat nebyl u nás dosud znám zdroj na rezistenci k plísni bramborové. Určitý stupeň tolerance má rajče Oranže, ale naneštěstí bez chemických postřiků by to zatím asi nešlo. Neřekl bych, že jsou na tom hůře keříčkové... celý příspěvek >
Rajčata tolerantní k plísni bramborové, 13.6.2014
Dovolím si podobně jako Mr Big polemizovat s příspěvkem hosta 235.147. Ve skleníku pěstuji rajčata dvacet let a proti plísni bramborové jsem nemusel ošetřovat ani jednou, pokud se tam vyskytla, tak v omezené míře pod otevřenými okny, kde byl... celý příspěvek >
Pokroucená nať cibule, 11.6.2014
Moření sazečky nepomůže (nedokážu si představit, čím by musela být namořena aby to pomohlo), ani sazečka není v době výsadby napadena. Vrtalka napadá cibuli ze sazečky, cibuli za semene ne, protože ta je v době jejího náletu ještě malá a pro ni... celý příspěvek >
Plánování postřiků rajčat, 9.6.2014
Ortiva pravděpodobně nepomůže v tomto stadiu, má spíše preventivní účinek, spíš možná Score 25 EC nebo Collis nebo Kumulus.
Matolinový klobouk - lisování, 9.6.2014
Proč by se nelisovaly? Každá kapka dobrá.
Matolinový klobouk - lisování, 9.6.2014
Určitě bych to neodděloval, je to zbytečná komplikace držet to zvlášť, podle mého názoru to u červeného ani dost dobře nejde. Víno dělám jen tak pro sebe, ale u právě červeného mě nenapadlo oddělovat samotok a lisované, protože po maceraci samotok... celý příspěvek >
Falcon 460 EC, 5.6.2014
Přípravky s folpetem jsem asi ještě nikdy nepoužil. Ale důvodem není nějaká nedůvěra vůči folpetu, ale spíš to, že pěstuji interspecifické odrůdy révy, které mají přinejmenším zvýšenou odolnost proti plísni révové, takže přípravky výlučně proti... celý příspěvek >
Moniliový úžeh na jabloni?, 4.6.2014
Může to být monióloza, ale je i horší varianta, bakteriální spála. Ale rozeznat je podle příznaků je dost problematické.
Kanadská borůvka - hniloba plodů, 3.6.2014
Asi jsem velmi nechápavý, ale když je captan podle Vás v USA 20 let zakázaný, proč jej tato firma v USA aktuálně nabízí a podle etikety je stále na borůvky povolený? Podle mého názoru ani nemáte pravdu, pokud tvrdíte, že Signum tj boscalid a... celý příspěvek >
Reklamace semen, 26.5.2014
Profi a hobby balení dělá SEMO už  asi 10 let.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika