Příspěvky uživatele - 228.74

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Morda muštova odroda do chladnejsich severnych oblasti, 26.5.2014
Záleží do jak chladné oblasti. Kde nejsou až tak silné mrazy (do -25°C) se dá se doporučit třeba Rondo, Cabernet Cortis mažná i Kraseň. Do oblastí se silnými zimními mrazy Marechal Foch, Marquette, Leon Millot, Hasanský sladký. Nesázet do... celý příspěvek >
Choroba viniča - pomoc, 13.5.2014
Isabelu v sortimentu nemám a mít nebudu. Jednou jsem ji chutnal v Lednici a to mi stačilo, navíc si myslím, že je pro mne pozdní. Když labruskovou chuť tak Supagu (připomíná lesní jahody) nebo Himrod (slabá labruska). Ostatní labruskové odrůdy jsem... celý příspěvek >
Zřejmě poslední mrazík, 9.5.2014
Možná obrazí, každopádně s tím bude mít problémy, protože se jedná o mladé keře. Stalo se mi něco podobného v roce 2012 a za dva roky nejsou keře ještě ve stavu, jako před tím mrazem. Jinak postrádám na snímku jakýkoliv náznak řezu. I to je cesta... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2014), 30.4.2014
I podle mého názoru se listy tvarem Vostorgu nepodobají, navíc Vostorg nikdy nemá ze spodu hladké listy. Při cenách Slovplantu se jen divím, že nedodržují odrůdovou čistotu, kterou deklarují na každé stránce.
Bezsemené stolní odrůdy, 15.4.2014
Zkušenosti nemám a asi ani mít nechci. Galant a Osella nejsou bezsemenné odrůdy, fotky jsou asi nejlepší u šlechtitele těchto odrůdy, WBI Freiburg Lakemont je určitě bílá bezsemenná odrůda
Co vaše réva? (2014), 14.4.2014
Proč by nemohlo být Andre narašené více než Solaris. Je jen mýtus, že Solaris brzy raší. Dosavadní zkušenosti ukazují opak a to jak ze střední, tak i jižní Moravy. Na druhou stranu nepatří k šampionům co se týká vyzrávání réví.
Core - proč není v běžném prodeji, 9.4.2014
Jestli náhodou spíš nemyslíte  SCORE 250 EC?  Toho je na webu celkem dost. O přípravku CORE jsem neslyšel a u nás neexistuje.
Odroda stolova aj na víno, 7.3.2014
Stolní odrůdu bych na víno také nedoporučil, ale Platovskij je moštová odrůda, dokonce má v Rusku právní ochranu. Na rozdíl od MT, MM, IO, Pálava a TČ by měl být odolnější k chorobám a opět i ranější, tudíž vhodnější do severních oblastí.
Odroda stolova aj na víno, 7.3.2014
Možná by Vám vyhovovala odrůda Platovskij.Víno by z něj mělo být slušné. Je ranější než Krystal, a hlavně podstatně lépe chutná.
Množení vinné révy, 4.3.2014
Hodně záleží na počasí. Loňské sazenice sice dosáhly výšky i přes tři metry, ale réví není díky smutnému září moc vyzrálé, takže se obávám, že se u mnohých kmínek 0,8 m nepodařilo zapěstovat. Když si vzpomenu na Talisman, ten hned první rok vyrost 7... celý příspěvek >
Papriky - klíčivost semen, 18.2.2014
Nejenže nejsou u všech partií, ale ani u všech odrůd. Paprikám se poměrně rychle snižuje klíčivost osiva, nejlépe a nejrychleji vždy klíčí osivo z minulého roku.
Rajčata pro sezónu 2014, 14.2.2014
Správný název je De Ramallet, odkazů je spousta.
Množení vinné révy, 11.2.2014
Souhlasím s Mirkem, rašení i zakořeňování hodně záleží na odrůdě, samozřejmě pokud je řízek v pořádku. Letos chci zkusit i píchat řízky do růvků krytých černou folií, ale to můžu dělat jen u odrůd, kterých mám dost. Navíc při výrobě sazenic pro sebe... celý příspěvek >
Rajčata pro sezónu 2014, 18.12.2013
Suncherry Premium F1 jsem sehnal na ebay, jestli se nepletu. Abych řekl pravdu, není to špatná odrůda, ale taky žádný zázrak. Na pohled vypadá lépe než chutná. Možná mám ještě doma pár semen od loňska. Sweet Aperitif podle šlechtitelů není hybrid... celý příspěvek >
Topaz, 14.11.2013
Jedna odrůda chutná jednomu a druhému zase ne, u jednoho plodí nádherné plody, druhý s ní není spokojený, ale to není důvod k vzájemnému osočování, důležité je vyměňovat si svoje i negativní zkušenosti. Proto zpátky k Topazu. Byla to odrůda, kterou... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika