Příspěvky uživatele - 228.74

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak se dělají hybridní rajčata, 10.6.2013
Máte pravdu, že pohlavní chromozomy u rostlin nejsou tak, jak je známe u živočichů. Ale co vím konkrétně od šlechtitele rajčat tak je poměrně velký rozdíl mezi potomstvy dvou linií při záměnách otec x matka, což bude záležitost jak správně píšete... celý příspěvek >
Jak se dělají hybridní rajčata, 10.6.2013
Problematika hybridních odrůd je ještě trochu složitější. Pro výrobu hybridní odrůdy jsou hlavně potřebné dvě homozygotní linie, tj. rajčata (samozřejmě i další plodiny), která byla několik generací (10 a víc) opylována vlastním pylem a díky tomu... celý příspěvek >
Vinič Solaris - sadenica, 29.5.2013
Podle mého názoru je zcela jedno, jestli má keř jeden kmínek se dvěma tažni nebo dva kmínky s jedním tažněm na každém. Pokud budete mít do zimy vyzrálé réví třeba víc jak 1 m (ale Solaris není ve vyzrávání réví přeborník), můžete nechat i dvě tři... celý příspěvek >
Vinná réva na západní stranu, 17.5.2013
Nejsem sice Paľo, ale Pamjati Žuravelja jsem také měl, ale jen krátce. Vyřadil jsme ho ze sortimentu, protože bylo na moje podmínky příliš pozdní. Stejně tak u známých na zdi také nedozrávalo. Navíc v roce, kdy zaplodilo skoro všechny bobule... celý příspěvek >
Vinná réva na západní stranu, 15.5.2013
Břečtan jsem likvidoval na podzim, po 10 letech to byla hrůza. Neviděl bych to jako nemožné, pěstovat révu na západní zdi, velmi raných a raných odrůd je relativní dostatek. Jen jste zapomněl napsat ještě upřesňující údaje, jestli se zídka nachází na... celý příspěvek >
Spravne množenie rezkov samorodaku Concordie, 10.5.2013
Nechal bych řízky ve vodě, než se objeví kalus a potom i malé kořínky. Každopádně bych doporučil nechat jen jedno rostoucí a to horní očko na každém řízku ostatní vylomit. A pak také bych omýval řízky v čisté vodě, respektive ve slabém roztoku... celý příspěvek >
Bezsemené stolní odrůdy, 2.5.2013
Nejpravděpodobnější je, že prodávají jednu odrůdu pod dvěma názvy. Ale možná to sami ani netuší. Americký Jupiter je modrý, bobule oválné. Má výbornou odolnost k mrazu, ale na plíseň je náchylný, můj popis, který čerpal z amerických údajů není v... celý příspěvek >
Bezsemené stolní odrůdy, 30.4.2013
Určitě se jedná o Rheu, tj. slovenskou odrůdu s původním neschváleným názvem Jupiter,  americký Jupiter vyšlechtěný na univerzitě v Arkansasu se u nás zatím moc nevyskytuje. Na sapara.cz jen "obšlahli" můj popis americké odrůdy Jupiter, aniž je... celý příspěvek >
Vyštipování poupat u paprik, 30.4.2013
Ještě upřesním, že se sice jednalo o výrobu hybridního osiva, ale papriky se sklízely z linií, tj.  nehybridních odrůd.
Vyštipování poupat u paprik, 30.4.2013
Dovolím si s Vámi oběma nesouhlasit. Několik let jsem dělal množení osiva hybridních odrůd paprik a proto z vlastní zkušenosti vím, že rozdíl je obrovský. Jen pro příklad, jeden z prvních roků jsme jeden folník přebrali později, když už byly první... celý příspěvek >
Bezsemené stolní odrůdy, 26.4.2013
Také hodně záleží na tom, kde chcete tyto bezsemenné odrůdy pěstovat. Odrůdy na sapara.cz jsou bezesporu kvalitní, ale sázel bych je jen ve vinařské oblasti a vyžadují chemickou ochranu.
Co vaše réva? (2013), 6.4.2013
Napadají mě odrůdy Aladdin Beloje čudo Elegant sverchrannij Galahad Garold Jubilej chersonskogo "Dačnika" KoKl belyj Pamjati Chirurga Preobraženie Rošfor Super-Extra Veronika Vostorg muskatnyj Z bezsemenných Rusbol... celý příspěvek >
Nejchutnější rajčata, 14.1.2013
Bohužel Pollicino (můžu potvrdit z vlastní zkušenosti) ani Strillo asi zázrak v chuti nebude, už se letos těším na Tomatoberry a Sungold. Mám ještě jednu podstatně větší tabulku (cca 260 odrůd, 2003-2012) hodnocení chutí někde v USA, samozřejmě je... celý příspěvek >
Nová rajčata Semo, 8.1.2013
Bohužel standardní doba zkoušení odrůd zelenin je dva roky, tam se nic urychlit nedá. Odrůdu Corzar neznám.
Nová rajčata Semo, 7.1.2013
Green Zebra, Strillo F1 a Yellow Gazzi Ribbed ale nejsou odrůdy, které vyšlechtila firma SEMO, jedná se jen o přeprodej nakoupených osiv na rozdíl od Bejbina. Nové odrůd malých rajčat Mini, Bibi, Datlo a Valdo (prozatímní názvy) vyšlechtěné přímo v... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika