Příspěvky uživatele - 228.74

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Burčák z vína - jak na to?, 25.10.2013
Taky záleží, jak máte demižón utěsnený. Kolikrát CO2 unika jinudy, než by člověk čekal,  "vření" nemusí být nijak intenzívní". Pokud už to má je 6°, tak je to určitě už přešlé.
Série Top, 9.9.2013
Chutnal jsem Toptaste u dvou kamarádů. Překvapilo mne, že pecka byla velmi dobře odlučitená, chuť hodně sladká už teď začátkem září. Stromky pocházely z Fytosu.
Odrůda révy Solaris, 9.9.2013
Včera jsem u známých pomáhal se sklizní a zpracováním Solarisu. Z 25 keřů (stáří 4 roky) bylo 25-30l moštu o cukernatosti 22°Brix. Na Hanou a 8. září to není špatný výsledek.
Ako sa zbavím tejto buriny?, 10.8.2013
Bofix je určen a účinkuje jen na dvouděložné plevele. Na obrázku je pravděpodobně ježatka, na kterou neúčinkuje. Bohužel neznám herbicid, který by dokázal zlikvidovat ježatku bez současné likvidace trávníku. Jsou sice herbicidy které účinkují jen na... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 8.8.2013 Obsahuje fotku
Nejranější jsou letos Dovga, Garold a Liepajs Dzintars, mně osobně nejvíc chutná Dovga. Bohužel všechny chutnají i kosům. Neúrodněji vypadá Jukka (E.S. 5-4-16), ale ta má ke zrání ještě daleko.
Sklizeň rajčat 2013, 8.8.2013 Obsahuje fotku
Pro mne letos zatím nejchutnější rajče
Sklizeň rajčat 2013, 2.8.2013
Letos jsem trochu obnovil svůj sortiment cherry rajčat, ale musím říct, že y-tý přesev Nectaru, který si držím už alespoň 10 let není vůbec špatný a zařadil bych ho mezi chuťově i výnosově nejlepší Chocolate Cherry - plody trošku větší než cherry,... celý příspěvek >
Vinič v 763 mn.m, 2.8.2013
Pokud by se jednalo jen o zakrytí pergoly, neměl by být problém pěstovat i další odrůdy Elmera Swensona jako jsou Jukka, Osceola Muscat nebo Swenson Red, které není problém sehnat. Všechny by měly vydržet mráz do -30°C, problémem může být jen brzké... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 11.7.2013
Zatímco německé zdroje 1 a 2 uvádějí u odrůdy Dačnyj jako otce MUSCAT DE ST. VALLIER BLANC (SEYVE VILLARD 20-473), ruské  1 a 2 PIERRELLE (SEYVE VILLARD 20-366), takže někde bude asi chyba.
Jaká je to choroba?, 6.7.2013
U Mirka padlí letos začalo, ale u mne letos teď řádí tak, jak ještě nepamatuju. Citlivé odrůdy mají napadené jak hrozny, tak i listy. Loni bylo takové napadení koncem září. Je to tím, že podmínky pro padlí jsou letos ideální. Taky perenospora už je... celý příspěvek >
Jaká je to choroba?, 4.7.2013
Před dvěma lety jsem se vrátil z dovolené a vypadalo to ještě hůř. Dvakrát Falcon a podařilo se úrodu zahránit. Ale je důležité, aby se postřik dostali na napadené bobule, jinak to nemá smysl.
Jaká je to choroba?, 4.7.2013
Vypadá to na padlí. Letos je podle mého názoru silný výskyt této choroby, už se bohužel objevila i u mne. Na Solarisu jsem ji zatím neviděl, ale stejně musím vinohrad raději ošetřit. Právě na zdi, kde je pohyb vzduchu menší, jsou pro padlí ideální... celý příspěvek >
Pomoc při určení choroby jabloně, 27.6.2013
Podle detailních fotek bych nevinil svilušky, poškození jejích sáním vypadá skutečně trochu jinak, jak píše Martin. Je to jen moje domněnka, protože fotky dost špatně ukazují kmen, ale na něm se mi zdá patrné poškození, které může způsobit tyto... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 24.6.2013
Budou to blýskáčci, řepka už odkvetla, tak hledají jinde. Živí se většinou pylem, ale nikde jsem neslyšel ani nečetl, že by se proti nim réva ošetřovala.
Co vaše réva? (2013), 24.6.2013
Můj názor je podobný jako napsali VJK, Mirek a Stano. I u mne dochází u některých odrůd a keřů k těmto projevům a sprchávání nebo i uschnutí květenství. Jako příčinu vidím náhlý přechod z teplot kolem 12°C do 35°C. Kišmiš lučistyj u mne zdá se... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika