Vzdálenost přísavníků při výsadbě



host - 185.233 (?) 
2.5.2013 15:17, zobrazeno: 10980x

Dobrý den.
Máte někdo zkušenost s výsadbou přísavníků? jaká je optimální vzdálenost rostlin od sebe. Díky za rady. Anna.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 2.5.2013 16:52

Rostou jak blázen. Vysazoval jsem malé sazenice dva metry od sebe a za dva roky z nich bylo jedno souvislé houští.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 2.5.2013 20:43

Sázel jsem na exponované stanoviště 1,5,metru od sebe a trvalo 5 let, než se zapojili a rozrostli. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 229.71 (?), 5.5.2013 10:31

Odpovídám sice až po několika dnech a možná to máte už vyřešené (vysázené). Záleží na tom, jak rychle chcete mít zeď porostlou. Sám bych volil vzdálenost 2-3 m, ale klidně je můžete nahusti po 1 m anebo naopak zvětšit spon na 5 m i více. Viděl jsem velikou zeď porostlou jedinou rostlinou přísavníku - 20-30 m na každou stranu od bodu výsadby a odhadem do 10 m výšky (nějakých 500 m2)... (fotku ohužel nemám).

A jen bych ještě doplnil, že existuje i žlutolistá odrůda nabo odrůda s listy bíle stříkanými... (jména odrůd si však nepamatuji).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 5.5.2013 10:54

Já mám jeden a jede jako blázen, nestačíme ho redukovat. Mnoho, mnoh metrů čtverečných. Ze začátku roste nic moc, ale po třech čtyřech letech letech je to džungle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.112 (?), 20.6.2013 11:26

Zasadila jsem tři sazenice, dvě vyhrabali a zničili kocouři. Zbyla jedna jediná. Po deseti letech je dům zarostlý až po střechu prvního patra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 45.168 (?), 20.6.2013 13:10

Určitě hodně záleží na podmínkách (slunce, voda, kvalita půdy). My jsme zasadili na radu známé, která má jedinou rostlinou porostlé tři strany velké vily, taky jen jednu rostlinu - maličký roub s asi třemi lístky na podnoži. První rok udělal plochu asi jeden metr čtvereční, druhý rok už byl nějakých pět metrů do šířky a tři do výšky, teď už ho hodně zastřihujeme, protože ho máme na opěrné zdi - terase zpevňující svah a prorůstá až do trávy nad zdí, což nechceme. Má pět let a je tak 10 metrů široký a tři metry vysoký.

Naproti tomu v zaměstnání vysázeli přísavníky k dělící zdi v příjezdové cestě - v dlažbě udělali mezery, a rostliny sázeli tak po pěti metrech. Je to víc než deset let a stěží se propojily a na výšku to má tak dva metry.

(Bavím se o přísavníku trojlaločném)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika