Pavlonie plstnatá



host - 236.180 (?)
30.4.2016 10:48

Samozřejmě to popínavka není, já jsem dával do rašlinových tablet a pak do 3l květináče a na zimu do sklepa, druhý rok už musela do země, protože to roste rychle (2 rok v srpnu přes 2 metry)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 10.5.2012 14:46

Jé, nemáte fotku?smiley Já mám pavlownii asi 8letou, každý rok nasadí moře pupenů... a na jaře opadají všechny pomrzlécrying nevím, jestli u nás má šancisad Moc Vám ty Vaše krásné přeju... třeba se někdy, za mírnější zimy taky dočkám...smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 233.244 (?), 23.5.2013 23:36

Rok se s rokem sešel a pavlovnie v Plzni právě velmi bohatě kvetou. Nádherná podívaná. Dva stromy ve spodní části Zahradní ulic a další, méně nápadný strom - snad semenáč od předchozích dvou? - ve vnitrobloku blíže ke Slovanské třídě.

Kam se na ně hrabe pavlovnie v lednickém parku (poblá zámku): není ani tak veliká, květů má podstatně méně a také má už dosti vyrašené listy, což efekt květů narušuje.

Josef.

P.S.: Fotku (ani teď) nemám :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 238.228 (?), 27.5.2013 21:48

A dnes jsem jel kolem a na focení jsem nezapomněl a měl jsem na něj čas. Tak přikládám všechny udělané fotky (bez cenzury). Bohužel nebylo pěkné počasí, bylo zataženo a fotím pouze mobilem (3,2Mpix). Tomu všemu - a mně samému - odpovídá "kvalita" fotek.

Josef.

ve dvoře zdálky 1
ve dvoře zdálky 1
ve vdoře zdálky 2
ve vdoře zdálky 2
ve dvoře zdálky 3
ve dvoře zdálky 3
před budovou 1
před budovou 1
před budovou 2
před budovou 2
před budovou 3
před budovou 3
před budovou 4
před budovou 4
před budovou 5
před budovou 5
před budovou 6
před budovou 6
před budovou 7
před budovou 7
před budovou 8
před budovou 8
před budovou 9
před budovou 9
ve dvoře z jiného pohledu 1
ve dvoře z jiného pohledu 1
ve dvoře z jiného pohledu - digizoom
ve dvoře z jiného pohledu - digizoom
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 28.5.2013 0:13

Díky za fotky... no..je to nádherayes Musím se pochválit, ale naše paulownia nám poprvé, po cca 9 letech vyhnala pár květů. Ona tedy pupenatí každořočně, ale pokaždé to v pupenech zmrznulo tak, že se vůbe nerozvinuly a kuličky zčernaly a opadaly. Takže letos po mírné zimě poprvé... jsme nadšení a snad to nebude do dalšího květu zase 9letwink

Ty,,vaše" jsou ovšem nádhernélaugh to se nedá s tím naším chcípáčkem srovnatcheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 196.99 (?), 29.4.2016 12:28

Zdravím, dostal jsem semínka tohoto krásného stromu a chtěl bych je zasadit do květináčků. jak asi hluboko se sází?  Semínka jsouty drobečky, nebo mám to mám zasadit celé viz foto?  Děkuji za Vaše rady Milan N.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.35 (?), 29.4.2016 13:14

Já jsem měl semena z internetu a bylo téměř neviditelné chmýří s drobnou černou tečkou. Roste to úplně příšerně rychle, první rok ze semene asi 50cm, druhý rok na jaře vyrostly první listy a zmrzla, pak ze země vyrazil nový výhon a na podzim již přes 2m, příští rok uschnul jen poslední článek nahoře a na podzim 4,5m listy jak deštníky. Tak jsem zvědavý co to udělá letos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 29.4.2016 17:28

Semínka jsou ty malé drobky s blankou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.240 (?), 29.4.2016 20:56

Před výsevem je dobré nejprve sehnat dosti dlouhé tyče, protože tato popínavka se pne velmi rychle a tyčky pro rajčata brzy přestanou stačit. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 196.99 (?), 30.4.2016 3:06

Netušil jsem, že je to popínavá rostlina. Jak to nejlépe zasít? Nasypat semínka do květináče, jemně posypat zeminou a po vzejítí přesadit jednotlivé rostlinky do větších květináčů? Nakonec bych rostlinky rád vysadil ven, třeba místo Japonských topolů :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.180 (?), 30.4.2016 10:48

Samozřejmě to popínavka není, já jsem dával do rašlinových tablet a pak do 3l květináče a na zimu do sklepa, druhý rok už musela do země, protože to roste rychle (2 rok v srpnu přes 2 metry)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika