Zrání rajčat



Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 156.8 (?)
1.8.2012 22:40

hodně výhonů = pomalé dozrávání plodů

není moc lokalit a často vhodné počasí, aby se dalo běžně pěstovat na více výhonů, rostlina má problém to utáhnout

speciálně pokud vám třeba na rajčata nejde sluníčko od rána do večera

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
graine - (12) - 63.107 (?), 1.8.2012 22:34, zobrazeno: 71222x

Zdravim všechny,

chtěla bych se zeptat, čím můžu pomoct rajčatům, aby začaly konečně dozrávat. Už je mám celkem veliká, ale pořád sou to zeleniska. Mám tři odrůdy, Tipo, Bejbino a myslím, že Peruna.

Všechny sou na záhonku zhruba od konce května. Zezačátku sem je nechávala celkem bujet, byla to taková malá džungle, ale udržovala sem pořád max 2-3 výhony na rostlinu. Teď sem je dost ostříhala, ale nevím, jestli to pomůže.

Jsem z jižní Moravy.

Děkuji za každou radu :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 156.8 (?), 1.8.2012 22:40

hodně výhonů = pomalé dozrávání plodů

není moc lokalit a často vhodné počasí, aby se dalo běžně pěstovat na více výhonů, rostlina má problém to utáhnout

speciálně pokud vám třeba na rajčata nejde sluníčko od rána do večera

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
graine - (12) - 63.107 (?), 1.8.2012 22:58

Dva výhony sou moc?

pořídím fotky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6512) - 9.2 (?), 2.8.2012 14:34

Kolega Honza má recht. Zkusil jsem letos první spodní zálistky pustit jako druhý výhon. Prakticky všechny rostliny, po nasazení plodů na druhém výhonu zastavily růst a jsou jakési mátožné. Takže moje zkušenost praví na jeden výhon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.245 (?), 2.8.2012 14:50

Tak to asi málo hnojíte a zaléváte, já pěstuji na dva až tři výhony už leta a není problém. Letos už mám některá dvouvýhonová rajčata dva metry vysoká. Hnojím plným hnojivem typu hydrokomplex (yaramila comlex)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 2.8.2012 15:21

To PP - to je divné, spíše by měly mít více menších plodů, ale že by zastavily růst? U Vás nepředpokládám že si pletete tyčkové a keříčkové odrůdy (které by zastavily růst), ale takto se mi nechovají ani v květináčích s tím mizerným kompostem, naopak snažil jsem se založit více výhonů aby rostlina "vytáhla" ten binec ze zeminy. Pokud je navíc máte na záhoně tak by ani to hnojení, jak píše ivap, nemělo mít nějak extra negativní vliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6512) - 9.2 (?), 2.8.2012 16:45

Vcelku jste to odhadl všechno správně, jsou na záhoně v 1,60 m vysoké ohradě z netexu. Ono se nedá přesně říct zastavily, ale nějak se jim nechce. Hnojím občas zkvašeným slepičincem, půda je hnojená napodzim hnojem. Zas to tam nechci cpát pod tlakem, přece jen chci zeleninu domácí kvality. Pokud jde o vodu, není nouze, tady až do předvčerejška pršelo prakticky denně. Oproti loňsku, kdy jsem při stejném počtu rostlin nevěděl co s rajčaty a zavařené půlky mám ještě ve sklepě, je to letos docela bída. Ale zase není plíseň, alespoň doteď. I přes ty deště. Ale beru to tak, že letos u nás není "rajčatový" rok. Dokonce i Vilmy v květináčích rostou tak nějak nic moc a plody nečervenají. Co se týká keříčkového minigoldu, jdu na něj zítra s nůžkami a to se bude divit. Udělám z něj tyčku jen to fikne. Aby se mi válel chuchvalec zeleně po záhoně a plody jsem musel vyhrabávat ze zelené spleti, na to nemám nervy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3252) - 5.149 (?), 2.8.2012 17:36

Jen jedna připomínka: U rajčat fosfor na tvorbu kořenů, dusík na růst zelené hmoty a plodů, draslík na zrání plodů a kvalitu chuti.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 1.8.2012 23:17

Aby rajčata zrála tak potřebují slunce, slunce a ještě jednou slunce, a jelikož jsem také z jižní Moravy tak mi rajčata také nezrála ale jen stárla, protože furt chcalo, chcalo a chcalo, a je celkem jedno kolik má výhonů. To že nezrají protože neměly slunce je poznat hlavně na chuti plodů. Snad se to konečně umoudří, dva dny slunce je na vybarvování plodů už poznat, ovšem kvalita a chuť za moc nestojí. Naštěstí mám hodně soudečkových odrůd a u nich se ta chuť dá "překousnout".

Volshebnyi Kaskad - plodů hodně, jen se vybarvit.
Volshebnyi Kaskad - plodů hodně, jen se vybarvit.
Mini San Marzano patří k těm dříve zrajícím.
Mini San Marzano patří k těm dříve zrajícím.
Tuto odrůdu jsem pojmenoval Billa, podle místa zakoupení vaničky s plody.
Tuto odrůdu jsem pojmenoval Billa, podle místa zakoupení vaničky s plody.
Ani jahůdkám Tomatoberry se do zrání moc nechce.
Ani jahůdkám Tomatoberry se do zrání moc nechce.
U srdcat se až na vyjímky sešly všechny neduhy, od nemocí až po praskání.
U srdcat se až na vyjímky sešly všechny neduhy, od nemocí až po praskání.
Růžové srdce by mělo vypadat spíše takhle
Růžové srdce by mělo vypadat spíše takhle
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 1.8.2012 23:21

teda, jak to delate, ze mate tolik plodu? Je to odrudou? Bejbina maji jaky odborny nazev, kdybych chtela koupit pristi rok... Dik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika