Ranné rajče



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 53.74 (?) 
9.12.2015 18:54

Oproti Liberecku 480 m je 280 m ideální místo.. 

Ještě upřesnění v půlce června rostliny zaštípnu a vyšípnu všechny nerozkvetlé viany. Od poloviny strna zaštípnu všechny nerozkvetlé květy. pěstuju hlavně koktejlové odrůry, které mají velké viany a rozkvétají dlouho. Většinu druhů pěstuju na jeden výhon, ale v průběhu mi vždycky nějaký výhon přeroste.. (rajčata mám na chatě). Děvočku, nasťu a stupické pěstuju na víc výhonů. Zalévání nepřeháním, ale letos se stalo, že byly i plody scrklé - polabí má spodní vodu asi poněkud výš, hlavně stálou hladinu.

em

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 9.12.2015 19:04

Já pocházím ze severních Čech (od Nového Boru), takže znám. Nicméně problém je v tom, že se mnozí snaží pěstovat druhy zeleniny/ovoce, které pro danou lokalitu nejsou vhodné. Já také nepěstuji papriky, lilky a melouny na volném záhoně, protože u nás "nejdou", otec v těch Lužkách má většinu rajčat ve skleníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vaclavka - (19) - 154.182 (?), 12.3.2016 16:25

Harrachov 665n.m.  Tady to asi už bude chtít trochu jinačí přístup?? David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 9.12.2015 19:11

My z nížin nemáme ani ponětí jak to u Vás ve středních a vyšších polohách vypadá. Ale za to umíme pěstovat rajčata což o Vás nemohu říct, protože jste zatím svému kolegovi z vyšších poloh nic neporadil. Možná se mu nějaká rada od nás bude hodit. Vrátím se k tomu Stupickému polnímu ranému. Je obvyklé, že na začátku sezóny se tato rajčata trhají aniž by byly zcela zralé, uloží se v místnosti, kde plně dozrají. Chuťově nelze rozeznat, ta která mezitím uzrála na rostlině a ta, která uzrála doma v místnosti. Utržením se urychlí zrání ostatních rajčat na rostlině. Takto lze trhat rajčata během celé sezóny a dosáhnout tím větší úrody. Také takto múžete urychlit zrání nasazených rajčat na konci sezóny. Dozrávat můžete všechny větší odrůdy, jen cherry rajčata mají pokud jde o dozrávání poněkud jinou genetickou výbavu, jak je utrhnete tak zůstanou, podtržené nikdy plně nevyzrají. Ne plně uzrálá rajčata můžete na konci sezóny nechat postupně dozrávat na zahradě nebo doma, do nejlepší chuti dojdou velká bifteková rajčata. Rychlost dozrávání lze regulovat teplotou. Na přiloženém obrázku jsou dvě bifteková rajčata utržená nezralá 12.10.2015 (před dvěma měsíci) fotografovaná dnes (barvy na fotce úplně neodpovídají barvám ve skutečnosti- u nás celý den zataženo a blesk nemám). Ale můžete mně věřit, že tak chutná rajčata dnes v obchodě nekoupíte.

                                  Vladimír

PS.:To bylo k příspěvku 142.27

Bifteková rajčata
Bifteková rajčata
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.27 (?), 9.12.2015 20:31

Zda umite nejak lepe pestovat rajcata nevim, takovy pocit nemam. Kolegovi jiz byla zcela zasadni rada udelena - ve vhodnou dobu zacit vystipovat kvety, jinak velke mnozstvi rajcat nedozraje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 9.12.2015 21:27

K příspěvku hosta 53.74: v půlce června rostliny zaštípnu a vyšípnu všechny nerozkvetlé viany.

To mi přijde trochu brzy, v půlce června mi na Vysočině venku začínají rajčata teprve růst. Nemyslel jste v půlce července? Já ukončuju v půlce července. Doba od kvetení do dozrání je asi dva měsíce, takže do půlky září by měly plody dozrát. Tedy pokud nepřijde plíseň.

Pane Vladimíre, máte pravdu, za oknem dozrálá cherry rajčata nejenže nemají chuť, ale mají pachutě. Mám jich ještě několik na parapetu sklizených pozdě ze skleníku a asi je vyhodím. Letos plíseň nebyla, vše dozrává, nic neshnilo.  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.191 (?), 9.12.2015 22:07

Máte pravdu - v půlce července. em

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 9.12.2015 22:42

142.27:

Vaše pocity mne vůbec nezajímají. Taky si o Vás něco myslím, ale je zbytečné to tady prezentovat. Vy v horách vyštipujete květy, my v údolí vyštipujeme zálistky případně je zaštipujeme za druhým listem. To je ten rozdíl.

                        Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.27 (?), 10.12.2015 7:16
Zalistky v horach vystipujeme take, v tom rozdil neni.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 10.12.2015 16:30

Tak dnes se trochu vyjasnilo a tak jsem v podvečer udělal ve světle zapadjícího slunce nějaké fotky těch bifteků.

                           Vladimír

Rajčata 10.12.2015
Rajčata 10.12.2015
Rajčata 10.12.2015
Rajčata 10.12.2015
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika