Rajče Torino



Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 185.2 (?)
24.2.2014 13:54

Dobrý den. Torino pěstujeme řadu let. Neurazí ani nenadchne. Tuto odrůdu jsme vyselektovali proto, poněvadž zahrada u domu a u chalupy jsou od sebe 80 km vzdálené. Výkyvy ve vodním režimu snáší vcelku dobře, zásadně nepraská, na chalupě není potřeba ošetřovat proti plísni, či jen jednou preventivně. Na zahrádce je sortiment o maličko lepší, ale zase je to plísněmi promořená kotlina bez rozumného postoje některých sousedů.Takže výsledky bývají tristní, zvláště, když si dovolíme odjet na dovolenou. Zdraví MH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 96.11 (?), 24.2.2014 0:48, zobrazeno: 10135x

Dobrý den,

pěstujete někdo rajčata Torino? jaké s nimi máte zkušenosti? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 24.2.2014 1:09

Mal som minuly rok a posledny krat, tvar podobny tornadu, chut pre mna podradna. Mozno je to mojou lokalitou, lebo niekto ho tu aj chvalil, kazdopadne semena co mi ostali som daroval, a uz ich nechcem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 24.2.2014 7:31

je to prumer, ale jestli bych to vzal v rámci ČR jakožto červené velké tyčkové tak lepší odrůda tu asi ani není

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 185.2 (?), 24.2.2014 13:54

Dobrý den. Torino pěstujeme řadu let. Neurazí ani nenadchne. Tuto odrůdu jsme vyselektovali proto, poněvadž zahrada u domu a u chalupy jsou od sebe 80 km vzdálené. Výkyvy ve vodním režimu snáší vcelku dobře, zásadně nepraská, na chalupě není potřeba ošetřovat proti plísni, či jen jednou preventivně. Na zahrádce je sortiment o maličko lepší, ale zase je to plísněmi promořená kotlina bez rozumného postoje některých sousedů.Takže výsledky bývají tristní, zvláště, když si dovolíme odjet na dovolenou. Zdraví MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.11 (?), 25.2.2014 22:50

Praskají málo, chuťově se mi zdají průměr.To například Stupické jsou chuťově výborné, ale praskají moc...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 25.2.2014 23:47

Vždycky jsem k rajčatům nachylným k praskání pěstoval také odrůdu, která tolik nepraskala. Mou nejoblíbenější byl Cristal F1 z Velelib s pro mě výbornou chutí, ale nějak se z běžného prodeje vytratil. Potom jsem přešel na Torino, které se mně zdálo chuťově nejlepší z toho co bylo z rajčat s odolností proti praskání k dispozici.

              Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika