Rajčata - kroucení výhonů



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
host - 15.52 (?) 
1.5.2015 9:42

Ja som sadil rajciny do substratu z baumaxu a komplet vsetky sa mi zacali krutit na vrchole. Niektore som presadil potom do kvetinacov s hlinou zo zahrady a zda sa, ze sa ich stav zlepsuje. Vyhadzuju druhy vrchol, ktory je zdravsi. Ten prvy vrchol odlamujem.

Skapali mi takto vsetky odrody co mam. Stupicke, orkado, cherrola, dulcia, aj balkonove vilma a venus. Sadil som ich vo februari a su na tom ovela horsie ako par kusov co som zasadil o mesiac neskor a dal som ich potom do pareniska do zahrady. V parenisku uz maju pol metra a nasadzuju kvety.

Cize podu v zahrade mam v pohode, zly bol jednoznacne substrat z baumaxu. Buduci rok uz asi ziaden substrat kupovat nebudem a budem sadit priamo do hliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 55.2 (?), 7.5.2015 13:51

Bežne používam sustrát, ale prvý krát som použil záhradnícky substrát AGRO s aktívnym humusom s hnojivom na 6 týždňov zmiešaný v pomere 1/2-1/3 s hlinou. Kúpeným preisadám rajčín vysokým cca 20cm po cca 10-tich dňoch začali vyrastať skrútené výhony a skrútené listy. Pravdepodobne substrát obsahuje zytky pesticítov čo znehodnotili rastliny a nakoniec aj pôdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.132 (?), 7.5.2015 16:05

Moze byt aj reakcia na prehnojenie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.95 (?), 10.5.2015 17:59

Já mám ten samý problém, ale rozhodně není z kupovaného substrátu. všedchny rostliny byli předpěstované z kupovaného a někdy v půlce dubna přesazené do skleníku. Po týdnu 2 rostliny hned vedle sebe se začli takhle kroutit. jednu jsem na zkoušku vyměnila za jinou a má opět ten samý problém. Za substrát ve skleníku nemůžu ručit, protože ho mám pronajatý první rok, ale uznávám že jsem je pši přesazování přihnojila cereritem a pak jednou týdně cristalonem.

Určitě to ale není kupovaným substrátem!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.180 (?), 11.5.2015 12:30

Buďte v klidu, vyčkejte, rajčata to přežijí. Jak se vzpamatují z přehnojeného šoku, nové výhony už budou v pořádku. Vlastní zkušenost. Radost ze zahrádky přeje Brejchová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.173 (?), 13.5.2015 15:51

Zdravím, nebudu zakládat nové téma a zkusím se zeptat tady. Pokouším se o rajčata prvně, koupil jsem sadbu divokého rajčete Matt's Wild Cherry na reimerseeds.com, zkouším je už potřetí po sobě (od března), pokaždé v jiném substrátu, vždycky mi vylezou cca. 1-2cm, vypadají v pohodě a asi po týdnu se děložní lístky (jiné ještě nemají) náhle zkroutí, uschnou a rostlinka uhyne. Vím, že letos už je pozdě, ale nedovedl by mi někdo poradit alespoň pro příští rok, kde by mohl být zakopaný pes? Tolik jsem se těšil a teď jsem z toho zoufalej a zklamanej, přitom papričky Early Jalapeňos hned vedle mi rostou jako z vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 40.173 (?), 13.5.2015 15:59

Ještě přikládám alespoň (hodně špatnou) fotku telefonem...

Rajče po vyklíčení uhyne
Rajče po vyklíčení uhyne
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 75.21 (?), 13.5.2015 19:20

Zkontrolujte PH vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 40.173 (?), 13.5.2015 19:39

Děkuji za reakci, toto mě vůbec nenapadlo, koupím zítra lakmusové papírky. Jaké hodnoty jsou kritické? Vodu mám z vlastní studny, dosti železitou, mohl by to být problém? Chilli se s ní očividně velmi daří, nicméně třeba dýně Red Kuri ze stejného zdroje mi vůbec neklíčí, chci její semínka zítra ze substrátu vybrat a zahrabat přímo do záhonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 75.21 (?), 13.5.2015 20:29

PH 5,5 až 6,5. Lepší jsou testy pro akvaristy nejlevnější asi 50Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika