Rajčata - kroucení výhonů



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 40.173 (?) 
14.5.2015 22:06

Díky za tip, u nás na maloměstě sice začínají ceny na 80ti, ale vzal jsem ho. Bohužel jsem naměřil cca. 6,5, takže zakopaný pes bude jinde. Ale poslední chcípáčky jsem přesunul o patro výš kde je tepleji a zdá se, že se zatím drží. Sice jsou v pařníčku, ale v přízemí ještě v noci klesá teplota pod 18° a přes noc pařníček moc nepomůže. Mohl by být problém v teplotě? Jsou rajčata tak choulostivá? Naštěstí se mi dnes povedlo pár vzrostlých sazeniček koupit, takže nějaká rajčata budou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 150.46 (?), 15.5.2015 6:54

Teplota při pěstování rajčat, by neměla klesnout pod 20°C a překročit 30°C, to jsou ideální podmínky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 15.5.2015 6:18

Zajímal by mne zdroj této informace.

                                   Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 150.46 (?), 15.5.2015 7:02

Těch 5,5 - 6,5 PH? To předepisují výrobci hnojiv pro hydroponii, z čehož mi vychází, že je to nejpříznivější pro příjem živin z vody.

Osvědčilo se mi to jak v hnojení tak klíčení. Napálil jsem se s dešťovkou PH 4,2 a ani jedním nevyklíčeným semínkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 22.5.2015 19:54

Já mám na zahradě víc jak 6,5, přibližně pH 7,0 a nestěžuji si a rajčata také ne. K tomu ještě přidávám popel ze dřeva (plno vápníku) Proio mne ta čísla zarazila,

                   Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 14.5.2015 22:10

Nezaléváte je příliš? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jana V. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 1.40 (?), 22.5.2015 15:56

Tak přesně toto se stalo letos i mně, cca týden po vysazení ven do květináčů. Ne u všech, ale u některých ano. Nakonec jsem odlomila postižené vrcholky, rostliny jsem nepřesadila. Dnes to vypadá, že se ztoho zpamatovaly a začínají růst. Takže u mě to bylo asi přehnojením. Sadila jsem do substrátu, kde už byla nějaká startovací dávka hnojiva a ještě jsem k tomu přidala trochu kompostu a trochu NPK (nevím, co mě to napadlo). Příště budu chytřejší a s hnojením začnu až tak 14 dní po výsadbě.

Pak se mi to stalo ještě u přísady u odrůdy venus. Měla jsem v jednom kelímku dvě rajčata této odrůdy a jedno zakrnělo a začalo se deformovat, druhé bylo naprosto v pořádku. Nakonec jsem to poškozené vyhodila. Ta opravdu nechápu, čím se to stalo, měly úplně stejné podmínky a přihnojované nebyly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 21.17 (?), 25.6.2015 16:01

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, zda nevíte co by to mohlo být. Mám rajčata ve foliovníku. Všechny jsou ze semínek. Krásně rostly a pak se začaly listy kroutit a kroutí se i výhonky. Prosím o radu. Rajčata venku to nemají.

kroucení
kroucení
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
giovanim - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 227.71 (?), 25.6.2015 16:52
nič poriadne nevidno na takej fotke... Si myslím, že to krútenie aj v predchadzajucich prispevkoch je z prehnojenia dusíkom. Alebo listy sa v skleníku stáčajú keď je veľmi teplo, sucho-chránia sa pred výparom. Všade píšu len o prihnojovaní, ľudia nakúpia hnojivá, pričom nevedia nič o hnojení a drbú ich už do výsevneho substátu. Ten vyššie spomenutý kozí hnoj ma fakt dostal...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.124 (?), 28.7.2015 20:39

Zdravím všetkých dobrých ľudí, ktorí mi poradili, pokrútené paradajky sa spamätali, slabo pokrútené výhony som nechala, tie horšie som odstránila, paradajky za 2 týždne nahodili nové výhony, už 2 týždne oberám Start F1, začínajú už dozrievať aj oválne, názov neviem, lebo ich mám od svokry. Chcem povzbudiť tých, ktorí budú mať takýto istý problém, aby to nevzdali a poďakovať všetkým, ktorí mi pomohli. A s kozím hnojom budem opatrnejšia. Hela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika