Postrek paradajky voči plesni



host - 187.20 (?)
29.6.2015 23:15

Dobrý den, rovněž mám dobré zkušennostis Acrobatem.Rajčata i okurky jsem stříkala poporvé v polovině června.Zalévám výhradně ráno či tak do 10.oo hodin, né večer a né na list.Mluvím však o skleníku. Jednou za 7 až 10 dnů přihnojuji Wuxalem calciem na list a to jak na okurky, tak na rajčata v dávce 5 ml na l litr vody.Výsadba byla v dubnu-dávala jsem symbivit rajče a okurka. Sadba: Větší jamka, proliju jamku, dospod trochu písku a slámy, zasypu zeminou, symbivit, sazenici.Pak přihnojuji až tak na 6 týdnů po výsadbě-povrchově trošku pocukruji cereritem, zálivka pouze na zem, zhruba po 7-10 dnech přihnojuji na list Wuxalem calciem 5ml na 1 litr vody.Zatím se mi to osvědčilo.Opylovávám silnějším zatřepáním rostliny zhruba obden.

Zatím se mi dařilo vloni i letos.Sazenice di předpěstovávám sama doma do mimipařníčků na okně u topení a pak přepichuji do velké bedýnky-malinko zaleji previcurem proti padání klíčků a po dvou pravých lístcích na sazenici přihnojuji malinko kristalonem start.

Myslím, že prvopočátek obrany před chorobami je dobře vypěstovaná sazenička.Zatím se mi dařio vloni i letos.Je to složité, musí se zkoušet.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
slovacik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 108.2 (?), 18.6.2015 14:59, zobrazeno: 31820x

Dobry den, 

Ako a s cim striekate paradajky proti plesni? Ja som zakupil 3 kombinaciu Floraservis Rajčiak, kde su uz jednotlive pripravky v sackoch. Prvy postrek som uz previedol, teraz kedze je dazdive pocasie chcem strieknut druhy x pripravkom, co je v krabicke. Avsak ten je len kontaktny a neviem, ci by nebolo vhodnejsie potriekat paradjky este raz pripravkom c.1 Ridomilom (ten sa da zakupit aj samostatne)

Alebo aky mate nazor a skusenost vy?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 184.133 (?), 18.6.2015 15:44

Pokračoval bych mědí. Jestli dodržíte odstup ke sklizni a další systémové s krátkou OL nechal na dobu zrání. Ten Tanos vypadá slušně - jestli jsem to dobře četl, má kurativní účinky čtyři dny. A brání šíření spór.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 29.11 (?), 5.7.2015 23:37

Dobrý večer, 21.6. 15 jsem preventivně stříkal rajčata Acrobatem ještě s 21 dny OL. Rajčata jsou nyní asi dvojnásobná než v době postřiku (vysazoval jsem hodně opožděně). Chtěl jsem se zeptat, jak dlouho Acrobat rostliny ochrání, kdy provést další postřik a čím. U Acrobatu se uvádí myslím maximálně 3 postřiky, stříkal bych již postřiky s 3 denní OL. Hospodařím v uzavřené poloze, málo se tam pohybuje vzduch, rajčata pomalu osychají a problémy s plísní způsobuje později i rosa. Bohužel jsem musel vysazovat hodně nahusto (běžně 1x1m, letos 60-70x80cm). I v suchých letech musím rajčata postříkat. abych něco sklidil. Mám nějakých 110 tyčkových rajčat. Děkuji za radu ohledně postřiků, abych pokryl celé období a současně netrávil rodinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.111 (?), 18.6.2015 22:28

Poprvé stříkám společně s brambory Acrobatem, podruhé (s delším časovým odstupem) Kuprikolem. Acrobat chrání po nějaký čas i nové přírůstky.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
slovacik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 38.39 (?), 21.6.2015 8:14

Ja som striekal podla navodu v tej 3 kombinacii z obchodu co su v baleni (Ridomil, Champion) ale vcera som si vsimol ze od postreku porastli asi 5cm a tie vlastne ostanu nechranene. Riesite to nejak? Je potrebny dostrek alebo podla navodu v intervale 7-10 dni striekate?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.20 (?), 29.6.2015 23:15

Dobrý den, rovněž mám dobré zkušennostis Acrobatem.Rajčata i okurky jsem stříkala poporvé v polovině června.Zalévám výhradně ráno či tak do 10.oo hodin, né večer a né na list.Mluvím však o skleníku. Jednou za 7 až 10 dnů přihnojuji Wuxalem calciem na list a to jak na okurky, tak na rajčata v dávce 5 ml na l litr vody.Výsadba byla v dubnu-dávala jsem symbivit rajče a okurka. Sadba: Větší jamka, proliju jamku, dospod trochu písku a slámy, zasypu zeminou, symbivit, sazenici.Pak přihnojuji až tak na 6 týdnů po výsadbě-povrchově trošku pocukruji cereritem, zálivka pouze na zem, zhruba po 7-10 dnech přihnojuji na list Wuxalem calciem 5ml na 1 litr vody.Zatím se mi to osvědčilo.Opylovávám silnějším zatřepáním rostliny zhruba obden.

Zatím se mi dařilo vloni i letos.Sazenice di předpěstovávám sama doma do mimipařníčků na okně u topení a pak přepichuji do velké bedýnky-malinko zaleji previcurem proti padání klíčků a po dvou pravých lístcích na sazenici přihnojuji malinko kristalonem start.

Myslím, že prvopočátek obrany před chorobami je dobře vypěstovaná sazenička.Zatím se mi dařio vloni i letos.Je to složité, musí se zkoušet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 21.6.2015 8:48

Já rajčata proti plísni vůbec nestříkám, to ale bude tím, že je pěstuji pouze ve skleníku nebo při jižní stěně domu, kde jsou poměrně dobře chráněná proti dešti a případnému uchycení spor plísně. I tak si ale myslím, že začínáte s preventivním postřikem příliš brzy, když ještě nehrozí infekce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
slovacik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 108.2 (?), 22.6.2015 6:41

Dobry den, ja ich striekam aj ked nemaju prejav lebo aspon si myslim, ze preventivne ich strieknem. Vedla mam zemiaky a tie uz maju plesen a niektore paradjky uz maju spodne listy zlte s ciernymi skvrnami tak s obavy som ich zacal striekat skor. 

Vyrastky co vyrastu po potreku uz nijak nedostriekavate? S Akrobatom som mal dobre skusenosti ale nechapem preco na SK ho uz stiahli z predaja. je viacej pripravkov co su stiahnute a v cechach sa predavaju. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
giovanim - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 225.249 (?), 21.6.2015 10:24
mne uz dierkovateli spodne listy, tak som striekal dithanom, co som mal este z minulej sezony, pred dvoma týzdnami. Tento tyzden dost prsalo, malo by sa ustalit pocasie uz, tak dalsi postrek dam asi s championom, este neviem ci zajtra, alebo az ked zacnu zltnut prve listy. Ked zacnu dozrievat prve plody, tak v prvej dekade jula, tak cim striekate? Ja uz striekam vtedy vacsinou len spodne listy a stonky, plody len tak zlahka-nechcem ich zlievat medou. Ten ridomil ma kratku ochrannu dobu, ale neviem, ci je vhodne systemovy v case dozrievania?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 228.62 (?), 21.6.2015 20:44

Systémový přípravek je vhodný právě v době dozrávání. Já používám Acrobat který má OL jen 3dny. Myslím, že je ale na něj ještě dost brzy. Nikdy jsem nestříkal dříve než v červenci a zatím rajčata žádný náznak plísně nemají. První sklizeň byla dnes a sice odrůdy Tiger Tom a Sungold.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika