Postrek paradajky voči plesni



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?) 
21.6.2015 21:01

Pochopitelně teď se zatím nejedná o plíseň bramborovou, ale jde o ostatní listové chroby rajčat např. Alternariovou a Septoriovou skvrnitost listů, atd., které mají negativní vliv na úrodu.  

                       Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 23.6.2015 8:19

Na jednom rajčeti jsem včera objevil hnědý stonek asi 1 cm po délce, což mě malinko znepokojilo. Před 8 dny jsem to postříkal Dithanem, protože je mám na Symbivitu a zde jsem se dočetl, že by ostatní přípravky tyto užitečné houby zahubily. Na obalu Symbivitu píší, že tyto fungicidy by se neměly používat 3 týdny po výsadbě. Tak ted nevím, jak dál - jestli znovu použít Dithan nebo něco systémového? Pršelo zde 3 dni a ted by měla být aspon do soboty pauza...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 23.6.2015 8:43

Není vše plíseň rajčete. Ony ale ani ostatní choroby rajčata nešetří. Dithane chrání před nákazou kontaktně. Jestli je houba v rostlině, už nic nesvede. Koukal jsem na metalaxyl (Ridomil Gold MZ Petite), ten má až čtyři dny kurativní účinek, navíc s přidaným Dithane. U Symbivitu je psáno "nebezpečí se skrývá v aplikaci systemických fungicidů. Vyvarujte se jejich použití v průběhu prvních tří týdnů po aplikaci." Jde o to, jestli jste ošetřoval půdu při nebo po výsadbě a jaký odstup od ošetření máte. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 23.6.2015 9:18

děkuji, nerozumím Vaší poslední větě. půdu jsem při nebo po výsadbě neošetřoval. Pod rostliny jsem dal Symbivit a sušený koňský hnuj, některé jsou jako stromy, ted před 8 dny jsem potříkal Dithamen. To je vše. Ted mě jde o to, jestli použít dále kontaktní Dithan nebo např. Ridomil / jestli tento nezahubí "Symbivit", jak jsem zde četl před časem...myslím p.Vladimír..  aspon jsem to tak pochopil...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 23.6.2015 10:09

Honzo mrkněte na Symbivit rajčata a papriky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
slovacik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 108.2 (?), 23.6.2015 11:56

Dobry den, na navode pisu, ze prvy postrek je potrebne vykonat v polovici juna. Druhy uz neviem presne ale asi za 10-14 dni pri dazdivom pocasi 7-10 dni ale neviem presne. ja to nberiem ako prevenciu. teraz je dost vhlke pocasie tak uvidim ci som urobil dobre :) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.1 (?), 24.6.2015 9:06

Dobrý den, ja idem prave dnes striekat paradajky bio postrekom Polyversum, ak chcete možete si ho vyguglit a precitat si.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.189 (?), 24.6.2015 12:14

Polyversum jsem před lety použil na postřik rajčat proti plísni bramborové. Byl to nový prostředek a měl jsem k němu důvěru. Stříkal jsem někdy v červnu a ještě začátkem sezony jsem vyhodil pro napadení plísní 30 ks rajč. sazenic. Polyversum mám od té doby za podvod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.1 (?), 24.6.2015 12:29

Dobré vediet, ale vyskušam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 24.6.2015 15:07

rajciny sa polyverzom nemaju striekat, ale len zalievat. Precitajte si navod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika