Pomáhá lunární kalendář?



vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?)
2.2.2013 15:17

Vzhledem k tomu, že stejná semena za stejných podmínek klíčí pokaždé jinak, něco na to vliv má. Měsíc může být příčina

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 253.246 (?), 1.2.2013 11:51, zobrazeno: 80222x

Zdravím, stále čtu o pěstování dle lunárního kalendáře, tak by mě zajímalo jakou s tím máte zkušenost? Je to k něčemu, pozorovali jste nějaký rozdíl? Pokud ano, dle jakého se řídíte, zjistila jsem totiž, že jich je spousta a rozhodně se tak docela neshodují...

Já zatím mohu soudit jen dle řeřichy kterou trvale seji a sklízím. Nikdy jsem však nepozorovala rozdíl. :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 2.2.2013 15:17

Vzhledem k tomu, že stejná semena za stejných podmínek klíčí pokaždé jinak, něco na to vliv má. Měsíc může být příčina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.46 (?), 5.2.2013 17:57

Dobrý den, také přispěji svojí troškou do mlýna.

 Loni jsme zkoušeli set a sázet podle lunárního kalendáře. dělali jsme pokusy - stejná odrůda mrkve nasetá 2 krát, jednou když měsíc přibýval, cca 10dní pauza a setí když měsíc ubýval. Dřív byla venku mrkev setá při ubývání měsíce, ta druhá lezla o 10 dní později. Brambory jsme sázeli pri přibývání měsíce rodičům, švagrovi- ještě si z nás dělali srandu, vrtěli hlavou, bylo jim to jedno, nikdo tomu nevěřil. My jsme je sázeli při ubývání měsíce a měli jsme je venku dříve, Plíseň jsme neměli -1 krát stříkáno, oni ano- postřik 4 krát.  Rajčata sázená ve "špatný týden" chcípala před očima, začala se vzpamatovávat až později.

Určitě mi tady někdo napíše, že je to hloupost, já taky netvrdím, že je to 100% zásluha měsíce. Tchán se směje pořád, švagr taky kroutí hlavou... my to prostě letos znova zkusíme a uvidíme, možná to loni byla shoda náhod a prostě se dařilo. smiley

Ale u stromů tomu věřím, když ubývá měsíc- má se stříhat, jinak rána slzí a hůře se hojí.  Vávrová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?), 5.2.2013 21:02

Tož já bych to taky ráda zkusila smiley. Nemáte nějaký odkaz? Zkusila jsem vyhledávač, ale nic přehledného (kdy, jakou plodinu sázet) mi to nevyhodilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 26.38 (?), 5.2.2013 21:08

Kupte si "Lunární kalendář Krásná paní" je k němu příručka: Měsíc zahradníkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Moka - (19) - 39.46 (?), 8.2.2013 19:31

Odkaz nemám, četla jsem základy v časopise:

-to, co roste nahoře (rajčata, papriky, zelí) sázím když měsíc příbývá

-to, co roste v zemi (brambory, mrkev, pórek) sázím a seju když ubývá

 Přeji Vám hodně úspěchůsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 6.2.2013 9:55

Myslím si, že ověřit a hodnotit práce na zahradě podle lunárního kalendáře v zahrádkářských podmínkách nelze! Vždy jsou rozdílné podmínky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 71.137 (?), 10.2.2013 17:44

Tohle podtrhuji – s kvalitní metodikou a podmínkami by to i tak bylo velice složité hodnotit, účelové jednorázové pokusy v jedné dvou sezonách nemají velkou vypovídací hodnotu - složité potvrdit, složité vyvrátit, ale dokud na drobném zahradničení nevisí otázka života a smrti,  ať si lidé sází třeba podle výsledků, jak hrála Sparta, když si budou chtít myslet, že to k něčemu bude..

DM.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.2 (?), 12.2.2013 19:06

No nevím, ale já myslím, že spíš záleží na zemině.I ta nejkvalitnější může při špatném skladování v igelitovýv¨ch pytlích chytit různé plísně.Já letos propařila zeminu z mého kompostu a po týdnu už mi lezou papriky a mochyně.Zatímco v loni mi narůstala jen plíseň na nepropařené zemině.A to jde měsíc dolůsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jfalta - (39) - 220.94 (?), 5.2.2013 22:31

To, že stejná semena klíčí různě, je strategie rostlin, jak zvýšit pravděpodobnost přežití dalších generací. Kdyby to tak nebylo, měli bychom mnohem méně práce s plevelem.

Lunární kalendář je stejně smysluplný jako horoskop.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika