Pěstujete keříčková (determinantní) rajčata?



Stránky: 1,  2   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3244) - 5.149 (?) 
25.6.2013 10:17, zobrazeno: 21870x

Zajímalo by mne jaká determinantní rajčata pěstujete. Vzhledem k pracnosti s vyštipováním asi příští rok (pokud budu chtít rozšířit počet pěstovaných rajčat) budu muset částečně přejít na keříčková rajčata (menší pracnost). Letos mám asi 30 keříčků z toho jen asi deset biftekových rajčat, která mne zajímají nejvíce. Uvažuji také o pěstování v nádobách 40 l, jejichž zdroj mám neomezený- postavím je na trávník (mám cca 1000 m2 trávníku) a nebudu muset zápasit s plevelem. Vždycky jsem měl strach, že budou rajčata trpět suchem, ale minulý týden byly zalévány ve čtyřdenním intervalu bez problémů.  Přidávám nějaké fotky ze včerejška.

Keříčková rajčata 1
Keříčková rajčata 1
Keříčková rajčata 2
Keříčková rajčata 2
Tyčková rajčata
Tyčková rajčata
Principe Borghese, RAF,Black cherry
Principe Borghese, RAF,Black cherry
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 25.6.2013 11:02

Ty klece jsou šikovný yes, já jsem si koupila na keříčkové Šejky podpěry (bohužel sama nedokážu nic takového jako vy vyrobit). Doufám že to bude ok a rajčata se mi nebudou válet po zemi jak loni. Slivovy polosaty (letos poprvé) ač determinantní je spíše na tyčku smiley

Šejk 25.6.2013
Šejk 25.6.2013
Slivovy polosaty
Slivovy polosaty
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3244) - 5.149 (?), 25.6.2013 14:20

Z těch rajčat co jsem měl od Vás mně nejlépe roste ten Finik oranževyj     (2 ks). Slivovyj polosatyj mám ve dvou vyhotoveních a čekám jak mně bude chutnat. Kosmonauta mám jednoho, Sladkou děvočku třikrát a Japonskij trjufel krasnyj jedenkrát. Jen ty baklažány (lilky) mně nějak venku nerostou. Snad příští rok. Přeji příjemný den.

                           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 25.6.2013 22:59

Mě z těch našich také nejlépe roste a plodí Finik wink. Naopak nejhůře od začátku roste Děvočka, jak ve skleníku (kde už mají všechna rajčata plody) tak venku teprve začíná kvést... snad si u mě později spraví reputaci chutí.

Lilky mám všechny ve skleníku, začínají kvést a sviluška už na nich řádí frown.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 21.2.2014 11:43

Ty Vaše podpěry jsou bezva. To bych mohla (resp. manžel) zvládnout i doma. Z minulého roku jsem byla z keříčkových rajčat otrávená, všude se to válelo, špinavé až hrůza, měla jsem pod ně dát aspoň netkanou textilii. No ale letos mám zase nějaká nová semena keříčkových, tak mi to nedá. Jaký průměr má, prosím, ten kruh? Tři nožky stačí? Příp. jaká délka? Děkuji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 21.2.2014 13:29

Průměr je 32cm - kdyby to bylo o kousek víc, vůbec by to nevadilo. Těžké plody to pak táhnou dolů. Délka nožiček je 60cm a jsou tři.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 25.6.2013 12:23
Determinantních odrůd pěstuji hodně druhů, některá již mám osvědčená, další nová zkouším. Jenže jejich pěstování není zdaleka tak "bezstarostné" jako u tyčkových. Já nemám žádné opěrné konstrukce a tak má každá rostlina svou tyčku, a k ní jsou do kříže na špagát uvázány 3-4 spodní výhony, které následně podepírají ty vyšší. Když vylámu nejspodnější výhony, tak se dá říci že neleží na zemi, ovšem jen do doby kdy jsou obtěžkány plody, ale s tím se pak už nedá nic dělat. Proto mám keříčkové odrůdy na folii abych alespoň eliminoval to případné "polehávání" rostlin na zemi. Tohle by mohly pořešit i ty nádoby. Další věc je že vysloveně keříčkové, tzn. ty které dosahují nějakého toho půl metru max. nemám a výška rostlin se pohybuje okolo jednoho metru (i více). Co se sortimentu týče, tak mám odrůdy vysloveně na sušení a co nejskorejší. Jedničkou v tomto sortimentu je Caspar a Novinka Pridnestrovja, nadále odrůdy typu Roma a San Marzano. Biftekové mám jen Býčí nebo Růžové srdce, ale to je tyčkové, Typ San Marzano v rané variantě jsem ještě nenašel. Pro jaké využití plánujete jejich výsadbu? PS: 1000 m2, jéééé, tam by se vlezlo melounů ;o)))))
To co je na folii, to je keříčková odrůda.
To co je na folii, to je keříčková odrůda.
Řada keříčků na zafoliovaném růvku, vpředu Lel, dále Caspar, Novinka .... atd.
Řada keříčků na zafoliovaném růvku, vpředu Lel, dále Caspar, Novinka .... atd.
Tohle umí udělat voda a vítr. Ještě je někde potřeba vyměnit bambusy za roxory a pořádně vyvázat.
Tohle umí udělat voda a vítr. Ještě je někde potřeba vyměnit bambusy za roxory a pořádně vyvázat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3244) - 5.149 (?), 25.6.2013 14:14

 Mirku ta Novinka Pridnestrovja není keříčková, že. Já ji mám od Vás a zatím ji vyštipuji a vedu na jeden výhon. Zatím díky.

                   Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 25.6.2013 16:02

Je keříčková, nevyštipovat!!!  Ještě k těm oporám pane Vladimíre, podařilo se mi dostat spostu nádherných fungl nových metrových roxorů, jenže je tam problém, jsou rezavé.

Mám tam ještě nějaké poplastované drátěné koše které mi zbyly z dřívějších pokusů, zkusím je na některé rostliny nasadit a nahradit tak to vyvazování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 25.6.2013 22:38

Z keříčkových rajčat pěstuji hlavně Děvočku, Zl. Andromedu a Minigold. Tyhle odrůdy vyvazuji (nebo vedu ve spirále) a vyštipuji spíše vyjímečně, abych je udržel v rozumné velikosti. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika