Nejchutnější rajčata



Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?)
8.5.2010 14:49

Nevím, jestli bych stříkal hned po zasazení ven, připadá mi to zbytečné. Když už, tak určitě ne měďnatými přípravky, které u malých rostlit omezují růst.
Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 22.1.2011 22:01
Když srovnám tato dvě rajčata tak Pollicino je o trochu míň sladší, plody jsou pevné ale hodně náchylné na praskání. V žádném případě však nevypadá tak jak je vyfoceno na přebalu (alespoň u mne), je větší a světlejší, každopádně rajče je to dobré. Přidávám pár fotek kde si porovnejte velikost.
Pollicino
Pollicino


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 22.1.2011 22:15

u me plodilo Policcino vice nez u Mirka, melo bez problemu 10 vijanu, chutove bylo perfektni, ale souhlasim s Mirkem, že to praskání bylo nehorazne, vse praskalo, takze do zapekaci misky s Gorgonzolou a piniemi bylo idealni :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 22.1.2011 22:18
... a co se týče velikosti?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 22.1.2011 22:22

vedle sebe jsem je nemel, takze hodnotím jedno z lonska a druhe predlonska... nicmene Bejbina jsou urcite tezsi, neco jako odruda Spencer, kterou mam radeji nez Bejbino...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 16.89 (?), 3.5.2010 20:36

jinak k původní otázce:

  • Green Zebra
  • Paul Robeson
  • Amish Gold
  • a rozhodně Black Plum!

letos je mám všechny opět vysazené, resp. zatím ve skleníku čekají na půlku května

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 3.5.2010 20:41

asi je to nasi suchou oblasti, ale musim zaklepat, ze 6.rokem se plisen vubec nedostavila-hl.se snazim aby v nejspodnejsim vijanu nebyl zadny list, jinak musim opet zduraznit a vyzdvihnout odrudu Green Zebra-barva dokonale zajimava a chut vynikajici, proste tato odruda je nadcasova!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.7 (?), 8.5.2010 1:03

U nás jsou jedničkou Bejbina, vlastně už 4 roky ani jinou odrůdu nekupujeme. Letos jsem nákup jaksi zaspala a Bejbina nebyla k sehnání. Tak jsem koupila cherry rajčátka taktéž od Sema a pak jsem objevila poslední 2 sáčky Bejbin. Takže teď máme 148 sazenic.

Někdo tady zmínil plíseň - musím říct, že se nám vyhýbala, ale vloni to byl děs.

Rajčata sadíme na zahradu na červenou mulčovací fólii, hned po zasazení postříkáme a postřik 1x opakujeme v červnu jen když je hodně vhko a prší. Vloni jsme postřik opakovali jaště v létě, ale ani to nepomohlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
V__K - (36) - 191.35 (?), 8.5.2010 1:11

Postřikovat se musí od poloviny června pravidelně co 10 dnů. A střídat přípravky - Ortiva, Ridomil Pepite, Kuprikol aj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 8.5.2010 14:49

Nevím, jestli bych stříkal hned po zasazení ven, připadá mi to zbytečné. Když už, tak určitě ne měďnatými přípravky, které u malých rostlit omezují růst.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 39.48 (?), 23.5.2010 20:24

Pěstujeme rajčata přes 20 let venku i ve skleníku a nikdy nebyly plísní napadeny a to jsme postupně zkoušeli asi 30 odrůd.  Nemohu věřit tomu, že doporučujete takové množství chemie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika