Kumato



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 196.17 (?)
17.9.2022 18:36

Ano, pane Milane, moje Kumata vypadaly v konečné fázi zralosti už také jinak. Přechází od tmavě zelené do hnědočervené barvy. Musím teda říci, že jsem si chuť těchto plodů oblíbil, i když málo kvetou, plodí a dlouho zrají. Je to svým způsobem delikatesa, otázka je, jestli pro všechny pěstitele rajčat. Letos jsem nestříkal proti PB, takže mám už po sezóně, ale na Kumata vzpomínám velmi rád. cheeky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 15.10.2020 11:49

Abych se přiznal, tak s Kumatem jsem chtěl skončit, právě proto, že dozrávají tak strašně pomalu a člověk neví, kvůli tomu zvláštnímu zbarvení, kdy je má utrhnout. Čekat celé léto na nějaké zralé plody je "vopruz". Když je utrhnete dříve, je to o ničem. Ty vyzrálé koncem sezóny jsou ovšem lahodné, to uznávám. Takže suma sumárum, nepraskají, nepadají, ale také nezrají. Nějaká semínka jsem si zase vyloupal, každopádně vysévat je chce velmi brzo. Ne někdy v dubnu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.199 (?), 15.10.2020 13:30

S Kumatem z přesevu semeny z plodů je jeden velký problém. I když to vypadá, že nějaká úroda je, tak je to většinou nic moc. Podle mne je to tím, že to opravdu není hybrid F1. Kdyby takovou úrodu měli pěstitelé originálních Kumato F1, tak by asi zaplakali. Také je pěstuji spíše jako raritu a plody dávám synovi, který si je nedokáže vynachválit.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 15.10.2020 18:35

Také je pěstuji spíše jako raritu

Plně vyzralé plody Kumata, to je vynikajicí rarita, o tom žádná. Ty letošní bych ale spočítal na prstech, tak málo jich bylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 16.10.2020 14:54

Poslední Kumata. Pouze jedno zralé. Nebývalá a netradiční pochoutka. Ale málo plodí, dlouho zraje. Na fotce i jeden plod zřejmě napadený plísní bramboru. angry

Kumato
Kumato
Kumato
Kumato
Kumato (mňam)
Kumato (mňam)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.6 (?), 16.10.2020 16:46

Moje Kumata vypadají jinak.

           Vladimír

Kumato
Kumato
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 16.10.2020 17:27

Zralejší. To jedno červené jsem hned po focení zbaštil. Ostatní už nedobarví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2790) - 6.138 (?), 16.10.2020 21:22

Mám zkušenost, že dojdou. Jde jim to mnohem pomaleji než jiným odrůdám, ale pokud jsou plody zdravé, dozrají. Samozřejmě záleží na tom, v jaké fázi vývoje byly utržené. Pokud už byly "hotové", dozrajou a i pak chutnají 6kově. Chce to trpělivost. Právě proto je pěstuji. Loni jsem poslední Kumata z roku 18 dojídal v březnu. Ovšem ta na těch Petrových fotkách nevypadají moc "hotově" a ani moc Kumatově.

S tou nízkou výnosností je to i moje zkušenost. Výnos tak maximálně1,5 kila na keř. Jako hlavní odrůda se nedají moc použít.

Milan HP

P.S. Na Wiki jsem našel DTM Kumat 85.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 19.10.2020 13:25

Žádné jiné špeky nemám, takže záměna není pravděpodobná. Chuť je naprosto odlišná od klasických rajčat. Zvláštně nasládlá, při nedostatečném vyzrání "nestojí za řeč". Semínka mně poslal pan Mr.Biggg.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2790) - 6.138 (?), 19.10.2020 18:30

Jasně, jsou to Kumata. Jen asi jde o to, kolik z těch původních vlastností si F2 udrží. A to se nejspíš liší kus od kusu. A taky v tom hrají roli podmínky. Nechtěl jsem zpochybnit odrůdu.smiley

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 196.17 (?), 17.9.2022 18:36

Ano, pane Milane, moje Kumata vypadaly v konečné fázi zralosti už také jinak. Přechází od tmavě zelené do hnědočervené barvy. Musím teda říci, že jsem si chuť těchto plodů oblíbil, i když málo kvetou, plodí a dlouho zrají. Je to svým způsobem delikatesa, otázka je, jestli pro všechny pěstitele rajčat. Letos jsem nestříkal proti PB, takže mám už po sezóně, ale na Kumata vzpomínám velmi rád. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika