Fotky dýní a vaše zkušenosti s pěstováním



Stránky: 1,  2,  3   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 39.19 (?) 
15.8.2015 19:11, zobrazeno: 22080x

Už několik let oběvuji sortiment dýní. Zjistil jsem, že mimo cukety a patyzony lze u nás vypěstovat řadu dalších odrůd pro různé kuchyňské použití. Divím se, že se u nás pro vlastní spotřebu dýně nepěstují více. Rád bych v tomto vláknu rozvinul diskuzi o vašich zkušenostech z pěstováním dýní a jejich dalším použitím. Pochlubte se i svými fotkami výpěstků, mohlo by tu vzniknout vlákno s přehlídkou různých druhů - taková malá výstava dýní.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Simča - (3) - 72.21 (?), 17.8.2015 20:40

Prosím co je toto za dýni?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 154.106 (?), 17.8.2015 22:51

pripadá mi to ako veľkoplodá plazivá dyňa Goliáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 5.9.2015 12:47

Letos se mým dýním nějak nechtělo plodit, nedivím se jim, to extrémní sucho se nelíbilo ničemu. Těšila jsem se na Blue Hubbard a pár plodů jsem přece jen sklidila. Ještě jsem do nich neřízla, ale doufám, že mé očekávání nezklamou.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 189.211 (?), 5.9.2015 14:01

myslíte, že j Hubbard už zrelý?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 5.9.2015 15:47

Myslela jsem že ta dýně bude více modrá, když jde o Blue Hubbard, ale je šedá a to už hodně dlouho. Tak jsem ji s obavou, že fakt není zralá, rozkrojila a je krásně oranžová a už nakrájená na kandování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 5.9.2015 22:51

Já mám s Blue Bubbard výborné zkušenosti, barvu mají stejnou jako na fotce, poslední plod jsme spotřebovali možná v dubnu, jedinou nevýhodou je velmi tuhá slupka, ale to je ve srovnání s všemi ostatními přednostmi úplná banalita. Letos se urodila jen jedna, škoda. Obecně jsme měli špatný rok na dýně, z každé rostliny je jen jeden plod. Asi v půlce srpna nasadily dýně spoustu nových plodů, mají teď možná třetinovou velikost oproti konečné, ale nevím, co s nimi. Vzít je, aby dozrály ty starší? - ale ty měly dost času na získání živin, když byly tak dlouho na rostlině samy... Nechat je? Co srpen nedopeče, září nedovaří...? Hodily by se mi zkušenosti starších.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.211 (?), 5.9.2015 23:00

Som na tom podobn... prekvapilo ma, akú malú násadu plodov som mal... a dokonca cukety prestali nasádzať plody začiatkom augusta asi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 5.9.2015 23:43

To jsem ráda, že má někdo podobnou zkušenost. Většinou stačí 3 rostliny cuket pro celou rodinu, my máme letos 8 rostlin a občas i pochybí. Jaké pěstujete cukety? Mě se nejvíce osvědčili Black Beuauty a Striato di napoli. Ostatních více lákavých druhů jsem se, bohužel, v podstatě nedočkala... asi to chce lepší rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 6.9.2015 6:57

A co jste z toho Modrého Hubbarta dělala?

                               Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika