Fotky dýní a vaše zkušenosti s pěstováním



Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?)
5.9.2015 15:47

Myslela jsem že ta dýně bude více modrá, když jde o Blue Hubbard, ale je šedá a to už hodně dlouho. Tak jsem ji s obavou, že fakt není zralá, rozkrojila a je krásně oranžová a už nakrájená na kandování.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 39.19 (?), 15.8.2015 19:11, zobrazeno: 22056x

Už několik let oběvuji sortiment dýní. Zjistil jsem, že mimo cukety a patyzony lze u nás vypěstovat řadu dalších odrůd pro různé kuchyňské použití. Divím se, že se u nás pro vlastní spotřebu dýně nepěstují více. Rád bych v tomto vláknu rozvinul diskuzi o vašich zkušenostech z pěstováním dýní a jejich dalším použitím. Pochlubte se i svými fotkami výpěstků, mohlo by tu vzniknout vlákno s přehlídkou různých druhů - taková malá výstava dýní.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Simča - (3) - 72.21 (?), 17.8.2015 20:40

Prosím co je toto za dýni?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 154.106 (?), 17.8.2015 22:51

pripadá mi to ako veľkoplodá plazivá dyňa Goliáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 5.9.2015 12:47

Letos se mým dýním nějak nechtělo plodit, nedivím se jim, to extrémní sucho se nelíbilo ničemu. Těšila jsem se na Blue Hubbard a pár plodů jsem přece jen sklidila. Ještě jsem do nich neřízla, ale doufám, že mé očekávání nezklamou.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 189.211 (?), 5.9.2015 14:01

myslíte, že j Hubbard už zrelý?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 5.9.2015 15:47

Myslela jsem že ta dýně bude více modrá, když jde o Blue Hubbard, ale je šedá a to už hodně dlouho. Tak jsem ji s obavou, že fakt není zralá, rozkrojila a je krásně oranžová a už nakrájená na kandování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 5.9.2015 22:51

Já mám s Blue Bubbard výborné zkušenosti, barvu mají stejnou jako na fotce, poslední plod jsme spotřebovali možná v dubnu, jedinou nevýhodou je velmi tuhá slupka, ale to je ve srovnání s všemi ostatními přednostmi úplná banalita. Letos se urodila jen jedna, škoda. Obecně jsme měli špatný rok na dýně, z každé rostliny je jen jeden plod. Asi v půlce srpna nasadily dýně spoustu nových plodů, mají teď možná třetinovou velikost oproti konečné, ale nevím, co s nimi. Vzít je, aby dozrály ty starší? - ale ty měly dost času na získání živin, když byly tak dlouho na rostlině samy... Nechat je? Co srpen nedopeče, září nedovaří...? Hodily by se mi zkušenosti starších.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.211 (?), 5.9.2015 23:00

Som na tom podobn... prekvapilo ma, akú malú násadu plodov som mal... a dokonca cukety prestali nasádzať plody začiatkom augusta asi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 5.9.2015 23:43

To jsem ráda, že má někdo podobnou zkušenost. Většinou stačí 3 rostliny cuket pro celou rodinu, my máme letos 8 rostlin a občas i pochybí. Jaké pěstujete cukety? Mě se nejvíce osvědčili Black Beuauty a Striato di napoli. Ostatních více lákavých druhů jsem se, bohužel, v podstatě nedočkala... asi to chce lepší rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 6.9.2015 6:57

A co jste z toho Modrého Hubbarta dělala?

                               Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika