Dýňoviště 2015 + 2016



host - 114.253 (?)
20.2.2017 16:04
Dobrý den..chtela bych zkusit prstovat dyni pecarku..ovsem netusim, kde koupit? Jaka je prosim chutove a narocnost na pestovani? Zatim mame pouze hokaido..dekuji
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 39.19 (?), 27.9.2015 20:43

Pro letošní rok hlásím sklizeno! Pěstoval jsem tyto dýně: Hokajdo, Hokaido
Delikan, špagetová, Lunga di Napoli, tykev máslová (muškátová), cukety, patyzony, dýně na semena se slupkou a bez slupky - Apetit.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 27.9.2015 21:31

ta vzadu zelená hrbolatá, co je to za odrudu? neni to Marina di Chiogia?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 39.19 (?), 28.9.2015 9:08

Dobrý postřeh. Ty zelené hrbaté dýně vzadu jsem v předešlém příspěvku ani neuváděl. Na jaře mi zbyla jedna sazenice podnožové dýně pro okurky a melouhy Sprinter, tak jsem ji zasadil. Třeba bude mít semena na roubování.

MIRDO - ta černá geotextílie to musí být perfektní proti plevelům. Ale na tu plochu co máš osázenou, to musel být docela ranec. Příští rok chci nějakou kupit alespoň pod melouny. Kolik let textýlie vydrží, co a kde je dobré nakupovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 28.9.2015 19:47

textílie je super, hlavne to musi byt černá netkaná, vydrzi minimálně 4 roky, zalezi na myších a taky jak moc se po ni chodí a jak se diky chuzi textilie ponici diky kamenum

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 28.9.2015 20:46

tak já mám po dnešku sklizeń taky za sebou.Mám přes 50 dýní odrůd Tristar, Pink Bananna, Pečárka,Golden Hubbard, Goliáš,Australian Butter, křížence hokkaido, pečárek,zelené velké turbany.Část dýní není 100% zralá, tak je budem brát přednostně.Foto sem pořídila a dodám během pár dní až bude chvilka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 29.9.2015 4:38


Ruší se Baumax-bude z nich Obi-velký výprodej za příznivé, nízké ceny-včetně netkanek, hnojiv, nářadí... S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jana.S - (19) - 44.139 (?), 12.10.2015 1:12

ehm, netkaná textilie v Baumaxu byla o 40 Kč dražší než u nás v ZZN. Na výprodeje pozor, pokud neznáte ceny v jiných prodejnách tak snad raději ani nekupovat. 

Abych přispěla k tématu, tak Hokaido máme sklizené úroda docela dobrá. Na Tržišti jsem letos zakoupila sazenici, prý oříšková, pche takovou jsem nikde nenašla, tak asi nějaký lidový název. Pravda, chtěla jsem dýni, která má semínka bez slupky, protože sundávat slupku z Hokaida je hrůza, tak uvidím zatím jsme ji ještě nerozřízli, tak ani nevím jestli bude vyzrálá, protože jako první chytila plíseň tak jsme ji raději zlikvidovali, aby ostatní dýně ještě nějaký čas vydržely. Jinak gratuluji ostatním k pěkné úrodě, hezky se na to kouká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 29.9.2015 8:17

Váhám, jestli sklízet nebo ne. Dýně začaly rodit později, rostliny jsou stále pěkné a i když stopky jsou už zvrchu korkovaté a popraskané, ještě stále je stopka uvnitř živá. Na dnešek ale hlásí místy přízemní mrazíky. Nevím, jestli to risknout. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 29.9.2015 9:11

Neradno čekat, dobře uřezaná, ustřižená i ulomená stopka-s ponechaným čípkem! snadno ranku zhojí-zasuší, ale namrzlý, slimoši, žížalami a myšáky nabouraný plod dlouho OK nebude. Plody, které ještě můžou nabrat a nemáte je v plánu v tomto současném stavu uplatnit v kuchyni nechte na poli-záhonu, oplatí se je před příp.mrazíky chránit-nohy černou a hlavu bílou netkankou... S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 114.253 (?), 20.2.2017 16:04
Dobrý den..chtela bych zkusit prstovat dyni pecarku..ovsem netusim, kde koupit? Jaka je prosim chutove a narocnost na pestovani? Zatim mame pouze hokaido..dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika