Teleskopické nůžky Gardena vs Fiskars



Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 233.71 (?)
22.5.2016 20:36
V tom případě Fiskars. Když si k němu kupím pilku, jsem na ceně Gardeny a mám vše potřebné po ruce.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 230.23 (?), 21.5.2016 21:36, zobrazeno: 8426x
Gardena 410 BL Comfort anebo Fiskars UP86 (115560)? Potřebuji převážně k zastřihávání Loubince, který mě leze přes okapy a do střechy a občas na větve starších vysokých stromů. Nebo něco jiného, ale délka min. 4 metry.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 226.95 (?), 22.5.2016 10:23

V Hornbachu mají ještě jinou značku. I o těch jsem uvažoval, zatím to však nebylo nutné, abych si je opravdu pořídil.

S Fiskarsy jsem dělal, časem se začaly nějak zasekávat (nevracet), teď jsem na ně již dlouho nesáhl.

Gardeny jsem v H. držel v ruce, zdály se mi těžší a takové "humpolácké".

Ale jak jsem již napsal, nemusel jsem se pro žádné rozhodnout, tak jsem to nechal být.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 69.102 (?), 22.5.2016 12:31

Na Loubinec je Vám to jedno, tým pádom cena hovorí jasne. Ja mám od F tie neteleskopické a spoko. Raz sa mi podarilo roztrhnúť šnúru čo je vnútri, bez kecov vymenená celá hlava v Bau. Takže za mňa Fiskars. Gerdena je podľa mňa zbytočne predražená. A tie ich plasty a design, grcať :D

Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 233.71 (?), 22.5.2016 20:36
V tom případě Fiskars. Když si k němu kupím pilku, jsem na ceně Gardeny a mám vše potřebné po ruce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.170 (?), 22.5.2016 21:05

Zatím jsem si vždy vystačil s normálníma nůžkama + pákovkama. On se taky dá použít žebřík. Jestli vám loubinec tvoří souvislou stěnu a dorostl k okapu, je to spíš práce na žebřík + malé nůžky. Stějně musíte odstřižené výhony vyplést a strhnout.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 233.71 (?), 22.5.2016 21:22
Mít tak o 20 let míň, stačil by mě žebřík, dnes raději vše ze země....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.220 (?), 22.5.2016 22:28

Móóc vam rozumiem, ked hovorite "raději vše ze země... ".  Teleskopicke fiskarsky su ultimativne lepsie, takmer 20rocna prax s jimi to potvrdzuje. Samozrejme, nepouzivaju sa 8 hodin denne a ani 7 dni v tyzdni, vyplyva to uz z typu a urcenia vyrobku. Ovsem pri beznej udrzbe vydrzia 20 rokov bez straty kytičky. Aspon teda original, nie volajaka levna kopie. Je rozumne, vyhybat sa niektorym rozsirenym prehreskom:

1. ked sa jiekde hore "zaseknu", netahat strihaci plochý uplet hrubou silou, lebo tam moze byt problem, napr. zarasteny uzol, kus drotu a pod. Povolit a skusit o kusocek vedla. Inak obecne plati, co do celusti vojde, to prestrihnu. To je dobra sprava.

2. Pravidelne pred pouzitim mazat celustny mechanizmus kvalitnym olejom. Bezny motorovy alebo prevodovy v pripade nudze staci.

3. Pred odlozenim namazat NEVYSYCHAVYM olejom (vid bod 2) a celuste chranit povodnou plastovou krytkou - snad ju este dodavaju, ak nie, tak silnym plastovym sackom. Nepodcenovat, lebo sila tychto noznic je v presnej geometrii ostria.

4. Teleskop vysuvat tolko, kolko je treba, nie viac. Je nezmyselne vysunut noznice napr. na 4metre a z pohodlnosti strihat vo vyske napr. 2.7 metra. Zbytocne to namaha mechanizmus ohybovou silou. Zmena vysunutia sa robi pohodlne, tak vocogou? 

Poznamka na koniec:

Tieto fiskarsky s vyhodou pouzivam aj ako "pinzetu" na vyberanie hore odstrihnuteho a uviaznuteho materalu. Staci iba jemne zatiahnut za strihaci ťažný pas a je to. Jak proste a jak ucinne.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 233.71 (?), 23.5.2016 1:03
Děkuji za "recenzi". Na Youtube je pár videí, kde jak říkáte, po odstřihnutí větévky, použijí nůžky jako pinzetu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 134.82 (?), 26.5.2016 22:57
Dnes mě Fiskars nůžky dovezli, ihned otestováno - perfekt práce, velmi dobře stříhají, zkušebně na borovici a hrušni. Po neděli půjdu na Loubinec, doufám, že ty slabé výhonky nůžky zvládnou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 26.5.2016 23:29

Přesně tak. Já už je mám řadu let a stříhají pořád stejně dobře. Jak říkáte - perfektní práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika