Zkušenosti z řetězovou pilou na akumulátory



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?) 
11.6.2012 6:24

156.239:  >> mě nedělá problém si koupit každej měsíc tři takové pily, <<

Vy tady nediskutujete o racionalitě takové koupě, ale demonstrujete svoji finanční sílu. Bohužel drtivá většina obyvatel této země si opravdu nemůže koupit tři takové pily měsíčně. Je to tak, zkuste se někoho zeptat. Takže podle mne má pan JS. pravdu, i když odpovídá radou koupit něco jiného a to nemám taky rád. Mimochodem těch 7000 nabíjecích cyklů, to jsou fakt dobrý baterky, možná z kosmické výroby, ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 210.162 (?), 11.6.2012 7:08
Dotaz je nepřesný,resp. není upřesňován v průběhu diskuze, tím se nabízejí možnosti proč akupilu ano, nebo zda je to vůbec správná cesta k řezání dřeva. Mít el a aku vrtat do železa je pro srovnání stejný nesmysl a pouze slabá náhrada. Proto jsem zmínil benzínovou pilu, která bude profi ve 3 případech z uvedených cen, já jsem uvedl hobby z důvodu ceny a i tak lepších parametrů v řezu a životnosti. Pokud si někdo může dovolit co tady prezentuje 156..., potřebuje kupovat akupilu?, to si může nechat dřevo nařezat, nebo je to jen gesto. Obecně jsem pouze upozornil na nevýhody s takovou akupilou spojené. Tazatel může mít důvody, které jsou prioritní a třeba z pohledu profese, kde je pořízení takové pily nutnost. Na palivo je to z dlouhodobého pohledu nesmysl - můj názor.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.216 (?), 11.6.2012 7:26

Motorove pile s akumulatorovym zdrojem bych se vyhnul velkym obloukem z duvodu nedostatecne kapacity baterie. V lonskem DTESTU probehlo testovani primocarych pil a pritom byly testovany take akumulatorove pily. Vysledek - doba rezani je maximalne 10 minut...  Pro hobby pouziti bych se poohledl po lehke a cenove prijatelne benzinove pile 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.106 (?), 11.6.2012 8:23

V loňském dtestu ale testovali jen shitky baterie, to nemá Lionkama 36V 4,2Ah nic společného, stihl vydrží 207 řezů hranolu 10x10cm mezi tím ho můžete vypnout, nemusí vrčet i když neřežete. Pilu od stihl si kupují hlavně sochaři a pokud nedokážete pochopit, že ji někdo chce a potřebuje její výhody, tak by jste neměl psát do vlákna zkušenosti s aku pilou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 11.6.2012 8:40

Nemáte pravdu. Pokud chce zadavatel na fóru dostat nějakou radu, není zřejmě v problematice stoprocentně orientovaný, jinak by se neptal.
   Vyjádření odborníka, že žádná z vybíraných alternativ nemusí být  pro danou potřebu vhodná, je často k nezaplacení.  Zeptá-li se vás někdo, který z prodávaných mopedů je nejlepší na 30 km dojíždění do práce,   správná odpověď bude znít - žádný.
   Jinak každý může psát do vlákna co chce, zamyslet by se měli jen ti, jejichž příspěvky silně zavánějí reklamou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.106 (?), 11.6.2012 11:35

Pokud nemám pravdu, dovolil bych si rozebrat vaše posty.

Zadavatel chce radu a zkušenosti ohledně řetězových pil od 2 - 16k. Vy mu tedy poradíte, na základě Dtestu na přímočaré pily, které stojí od necelých 1600Kč do necelých 5000Kč, že baterka na pile za 1600Kč stojí za houby a nic nevydrží. To je úžasná rada yes Pro vaši informaci, baterka na husqvarnu nebo stihl v největší kapacitě váží 1,7Kg a vydrží 25 minut, proto vám píši, že nemůžete srovnávat přímočaré pily od číňanů s výrobkama od špičkových výrobců řetězových pil, je to prostě hloupost. Mimochodem náš zaměstnanec jezdí do práce na mopedu do práce i v zimě tzn. po celý rok a má to 25Km.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 108.51 (?), 11.6.2012 12:01

Tiež si myslím, že kapacita aktuálne ponúkaných batérií nech sú akokoľvek kvalitné a doba pílenia je tak či onak dosť krátka...sad Navyše ceny týchto píl rozhodne nie sú nízke. Určite radšej za tie peniaze zvážte kupu nejakej motorovej píly prípadne elektrickej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.218 (?), 28.12.2014 19:16
Ja mam alko elektricku asi 1400w stala 2499kc v sade dva retaze oregon parada. Reze to rychlo ako motorovka len je tam dobeh retaze. Pozical som ju bratovi na strechu vratil ju rozbitu pouzil brzdu ktora je z umelej hmoty a ta sa rozsypala na kusky oprava 1200kc tak som si kupil radsej npvu stejne potrebovala retaz. Na dvor a zahradu vynikajuca lista 40 cm a rezal som polmetrove jablone na kmeni
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 11.6.2012 13:58

Nerozuměl jste mi. Tvrdil jsem, že nemáte pravdu v této větě:
...pokud nedokážete pochopit, že ji někdo chce a potřebuje její výhody, tak by jste neměl psát do vlákna zkušenosti s aku pilou.
A tady soudím, že nelze říkat, kdo by měl či neměl psát do vlákna a o čem.  A dobře míněná rada, že žádná z nabízených eventualit není nejlepší, může být cenná.
   Zaměsnance, co najede každý den 2 x 25 km na mopedu,  obdivuju. Možná mu někdo dobře poradil...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.63 (?), 11.6.2012 16:26
Když si dal tazatel dotaz na cenové rozpětí od 2t, tak asi o těchto pilách moc neví, nebo je ochoten akceptovat noname a vlastně ani neudělal žádný vlastní průzkum. Z tohoto pohledu je každá rada, dobře míněná, přínosem ve výběru a orientaci v dané technice. Připadá mě to, jako bychom 156... kazili obchod, ale mě je úplně jedno, pokud dojde teoreticky k rozhodnutí pro akupilu, jakou si dotyčný koupí. Já nemám tu jistotu tvrdit, kolik aku vydrží cyklů a kolik se pořeže za pár let na 1 nabití. Ale mohu porovnat, jak se stav zhoršuje stářím a používáním akumulátorů. Sám konstatoval-po 5 letech nebudou aku už skoro použitelné, taková drahá hračka s další investicí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika