Zkušenosti z řetězovou pilou na akumulátory



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 191.186 (?) 
10.6.2012 19:46

Nikdo ji nešpinil, už byla používaná  půjčil mě ji na vyzkoušení  známý, Makitu jsem zkusil dříve(je už nějaký rok v prodeji a je to znát na všem). Klidně si kupte aku pilu za 20t, ale to je váš názor na vaše podmínky, tak laskavě neodpovídejte za tazatele,  který chce pilu v nižším cenovém rozpětí. I z toho je zřejmé, že jste z pohledu dneška nevybral správně a za půl roku, rok, bude zase nějaká lepší akupila a pořád se to bude točit kolem vyššího výkonu, lepších akumulátorů a delší době chodu na jedno nabití. Pro mě je podstatné, na co chce tazatel akupilu, tak to nechte na něm, u Vás už vím, co jste udělal špatně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 156.239 (?), 10.6.2012 20:05

Přesně o tom co píšete to je, kdyby jste pilu vlastnil, věděl by jste, že pila má ukazatel stavu baterie a nestane se vám, že skončíte dřív než chcete, vidíte předem jak dlouho baterka vydrží, protože má ukazatel na 80%,60%,40% a 20% stavu, potom stačí přehodit baterku a jede se dál, druhá se mezitím dobije za půl hodiny na 80% stavu a za cca 53minut na 100%. O 12 tisících tady mluvíte jen vy, nikdo jinej!!! Zase kdyby jste pilu vlastnil, věděl by jste, že je to úplně jinak než tady mystifikujete. Pila sama neřeže, musíte si k pile koupit i nabíječku a baterku a to jsou další peníze, které se musí počítat.

Stihl - pila 7882Kč + nej. aku 6683Kč + rychlonabíječka 2000Kč = 16565Kč
Husqvarna - pila436Li + obyčnabíječka + střední kap. baterie = v balíčku za 8400Kč
Husqvarna - pilaT536LiXP + rychlonabíječka + 2x střední kap.baterie = 19999Kč

Co z toho plyne??? Nejlepší je Husqvarna T536LiXP a Husqvarna 436 je v poměru cena/výkon naprosto perfektní a také to, že pan J.S. nedokáže vyseknout švédům poklonu, protože je zaujatej a HQ mu nejde pod fousy cheeky, já to klidně udělám s některými výrobky od Dolmaru co si to zaslouží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 156.239 (?), 10.6.2012 20:17

Vybral jsem správně, koupil jsem to nej, co bylo na trhu v té době, lepší výběr nešel uskutečnit cheeky  Pila T536 stojí 20k v balíčku se vším všudy, pokud se ale dotyčný rozhodne koupit pilu zvlášť například za hranicema, pak se dostane na cenu 9k za pilu, plus 1x baterie a nabíječka a bude v cenovém rozpětí co si určil. Stihl mimochodem je také nad limitem, ale pořád je lepší připlatit si na aku pilu, než si koupit za 7k-10k nějakou hračku od dolmaru, která bude opravdu rovnat vyhozeným penězům. Dál to nemá cenu řešit, protože to jsou vlastní dlouhodobé zkušennosti s výrobkem se kterým jsem moc spokojen proti doměnkám no

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 191.186 (?), 10.6.2012 20:25

Cena se dá ještě stlačit, nejezdit za hranice a počkat na aukro, nebo bazar, co nevidět tam budou nové i použité. Máte novější akuhračku, v tom je rozdíl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.239 (?), 10.6.2012 20:50

Dolmarky, Gardeny apod. možná, Stihlky a Husqvarny tam nebudou vůbec, nejsou to rohlíky na krámě, aby se to kupovalo a prodávalo jako by šlo o lacinou záležitost, navíc ojetá 5letá pila s vyflákanou baterkou, kdo by to koupil??? Profi benzínovku, kde hrozí mnohem menší riziko jste nedoporučoval a aku el. ano???  Na nic bych nečekal a bral Husqvarnu a nebo Stihl, pokud vemete něco jiného, bude to řezání s omezeníma a kompromisem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 210.104 (?), 10.6.2012 21:02
Kdo by to koupil s vyflákanou baterkou za 5 let. Vy si odpovídáte a i odporujete sám. :-). Jinak budou tam, to si pište. Profi benzínovku za více, jak 2 násobnou cenu jsem na větve k silnější profi pile na palivo nedoporučoval, zde doporučuji aku, ano napsal jsem v závorce názor, když už, ale s mnoha ?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.239 (?), 10.6.2012 22:02

Tak pro ty matematicky neosvícené: Pilu musíte koupit i s příslušenstvím jinak vám bude na 2 věci = i s nabíječkou a baterií. Za toto celé pila+baterka+nabíječka dáte u Stihl 16565Kč vč. DPH. Naopak když se vydáte do husqvarny a koupíte tam zvýhodněný balíček, který už obsahuje střední kapacitu baterie a obyčejnou nabíječku tak za všechny tři věci dáte 8399Kč vč. DPH když tudíž nebudete bazírovat nad 233Kč rozdílu matematickým výpočtem i panu J.S. musí vyjít, že je cena HQ +- poloviční oproti Stihl MSA160. U Stihl dostanu sice rychlonabíječku a nejsilnější baterii co nabízejí, ale cena bude dvojnásobná, výhoda Stihl je speciální hranatý 1,4" 1,1 řetěz vyrobený speciálně pro tuto pilu, Husqvarna bude mít klasický 3,8" 1,1 (u husqvarny je rozměr řetězu pouze můj tip). Výhoda Husqvarny je ale zmíněná cena za komplet a 15m/s rychlost řetězu oproti 12m/s u Stihl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.83 (?), 10.6.2012 22:09
Snadné srovnání cen na netu dává ceny za dané pily. Stihl má výkonů u baterií.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.239 (?), 10.6.2012 22:21

Tak aby jsme to tedy spočítali objektivně Stihl + stejná kapacita baterie jako u husky (ap 120)  + také obyčejná nabíječka jako u husky = 7882 + 5 290 + 989 = 14161Kč pořád je to o dost víc než cena HQ. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.83 (?), 10.6.2012 22:42
Dobře, pokud je MSA 160 bez přísl tak je cena vyšší. To ale pouze umocňuje důvod zvážit výhodnost akupily vs cena a její využití.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika