Zkušenosti z řetězovou pilou na akumulátory



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 36.196 (?) 
15.6.2012 23:03

Vážený dotazovateli,

pokud si chcete koupit aku pilu, kupte si ji. Její výhody a nevýhody jsou zřejmé - vyšší cena, tišší chod, minimální údržba oproti benzínové (tím mírná fin. úspora), netaháte kabel (bezpečnost, žádné omezení na kabel), kratší životnost (baterie, tím i problematičtější další její prodej). Na krátkodobé řezání je dobrá, na delší ne. Nic co sám nevíte. Známý má HQ za cca 8.500, předtím měl makitu, je spokojen. RD

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 232.79 (?), 16.6.2012 16:08

Děkuji všem za rady ohledně akupily.Rozhodl jsem se pro HQ436 Li.Na internetu jsem našel pouze jeden obchod cena 8400,-Kč.Ještě se poptám po kamenných obchodech v Olomouci.Pokud by jste měli nějaký tip kde ji koupit, prosím ozvěte se.Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.239 (?), 17.6.2012 8:42

K této pile dostanete baterii BLi110, 36V, 3,0 Ah. Lze koupit i slabší baterie BLi60, 36V, 1,6 Ah, nebo i s větší kapacitou BLi160, 36V, 4,5 Ah. Rozdíl pak bude ve výdrži, ceně a váze. Nabíječku na baterie výrobce nabízí ve dvou variantách: standartní pomalou QC120, 120 W, 220 V nebo rychlonabíječku QC330, 330 W, 220 V Poptejte se po tom na prodejně, pokud bych za sebe mohl radit a pokud by byla možnost výměny, tak doporučuji vzít nejsilnější akumulátor Bli 160 třetina kapacity navíc se hodí. Problém je, že ceny příslušenství husqvarny v německu odpovídají ceně Stihl a tak bude v případě koupě zvlášť asi růst i cena a to až na hranici Stihl MSA 160, která má lepší speciálně pro akupilu uzpůsobený řetěz, husqvarna pro změnu s rychlostí řetězu 15m/s zase konkurenta překonává v tomto údaji, poptejte se na prodejně co vám nabídnou za cenu a uvidíte wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zigfried - (5) - 115.37 (?), 6.9.2012 11:54

Máte někdo tu Husqvarnu 436 Li? Prodejci o tom nic nevědí (aspoň u nás) s cenou je to takový nejasný. Někde jsem ji našel údajně za 8400 včetně nabíječky a baterie. Na Husqvarně jsem vypátral doporučenou cenu za toto 13990, v zahraničí se pila s jednou baterií a nabíječkou prodává za cca 550 -560EUR, což je v podstatě těch 14 tisíc. To potom už výhodněji vychází skoro ta Stihl, která se prodává sice o něco dráž, ale má lepší nabíječku a silnější akumulátor. Pokud Stihl BSA160 koupíte s pomalou nabíječkou jako má Husqvarna a vezmete ten střední akumulátor 3,2 Ah, tak jste na stejných penězích jako HQ.

Pokud je ale pravdivých těch 8400 s akumulátorem a nabíječkou, tak je to bomba, ale spíš si myslím, že za cena je uvedena za pilu bez akumulátoru. V zahraničí se bez aku prodává za cca 300 EUR, což by skoro odpovídalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.106 (?), 6.9.2012 18:16

Do té Husqvarny jsou podobně jako u Stihl 3 kapacity baterií a parametrově hodně podobné a to stejné u nabíječek. Ta nabídka 436Li je pouze v jednom obchodě asi je vozí ze zahraničí, ale záruku poskytuje, takže je to dobré. Přes internet si pilu můžete objednat, jako součást dodávky mají uvedenou i nabíječku a akumulátor a jak píšete cena je hodně lákavá a parádní, to u Stihl stejnou nabídku seženete za nějakých 13000Kč+  a dokonce je to výhodnější než Bosch s nicotnýma baterkama a pomalým řezem. Pokud máte pochybnosti zavolal a zeptal bych se. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 16.9.2012 16:07

Jak to tady tak procitam, ac aku pilu nemam, ma sve opodstatneni, nekde,kde jsou nevetrane prostory, ve vyskach, nekde na strese za nejakych dosti specifickych podminek.Pro nejake bezne pouziti, proc davat 15 a vice tisic za aku, kdyz mohu miti za polovicku klasickou.A prece jen byl bych limitovany baterii, atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.29 (?), 6.9.2012 21:48
Chlapi nechci vam do toho kecat ale muj sobecky:-)nazor je ten ze v aute nema co delat plyn a v pile nema co delat akumulator.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.106 (?), 6.9.2012 22:15

Aku vrtačky se taky ujali a nedokážu si představit montáž sádrokartonu bez této pomůcky. Na novostavbě kde není přivedená elektrika a vy tam někde v podkroví budete zařezávat např. střešní okno s benzínovkou ve smradu, pochopíte a ještě rád si poběžíte pro akupilu. U nás v ČR bych řekl, že si to beztak kupují převážně tesaři a pak ti co nemají povolení do lesa a bojí se tučné pokuty. Mimochodem mám fábku na plyn a jezdit za 17Kč nebo 40Kč je rozdíl jako blázen. Chci si nějakou lepší akupilu také pořídit, bohužel nejsou zadarmo a ty laciné jsou k ničemu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zigfried - (5) - 115.37 (?), 7.9.2012 7:11

Já jsem si asi před měsícem koupil tu Stihl. Pro rejpaly podotýkám, že vlastním i benzínovou pilu stejné značky. Ale byl jsem mile překvapen řezným výkonem té aku pily a i výdrží akumulátoru. Myslím si že v pohodě strčí do kapsy malé benzínové hobby pily. Půjčil jsem ji bratrovi a ten s ní ořezával starou třešeň a musím říct, že je mnohem pohodlnější a bezpečnější to dělat akumulátorovou pilou. Vzal jsem ji na zkoušku i do lesa a nebyl problém nadělat přívěsný vozík palivového dřeva. Brácha, když ji viděl, chtěl by ji taky (má taky benzínovou pilu), ale to nadšení mu kazí ta investice.  Tak zkusí objednat tu Husku za těch 8400 a poreferujeme. Ta cena se ni ale zdá až podezřele nízká, ale brácha tam včera volal a snad je to pravda. Jinak včera jsem byl kvůli tomu už u druhého oficiálního prodejce Husqvarny a i ten jako ten předchozí ani nevěděl, že něco takového existuje, přičemž na zahraničních fórech se o ní psalo už v listopadu minulého roku.  Tak mě docela zarazilo, jak funguje dealerská síť Husqvarny...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.239 (?), 7.9.2012 19:02

Kravaťák rozhodne, že jsme malý trh a akupily i např. 562XP se sem nebudou dovážet a hotovo, bohužel no

Pokud jste si koupil nejsilnější baterku, tak je to jak píšete a mám tu samou zkušenost, nadělám s ní na jedno nabití vozík za auto a to i vzrostlých stromů, ta huska pochopitelně kvůli slabší baterii vydrží o třetinu méně, ale co by mě zajímalo, jak si obě povedou v řezu = 15m/s vs. 12m/s a jak na tom je hlučnost obou pil. Určitě pak dejte vědět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika