Stihl MSA 160 nebo MSA 200



host - 107.146 (?)
12.2.2016 12:41

Těch 45 minut je psáno s nejsilnějším akumulátorem AP300, který má kapacitu 6 Ah. Vy uvádíte AP160 a ta má 4,5Ah. A navíc MSA 200, ani podle mých osobních zkušeností s oběma pilami, s AP160 spolehlivě nefunguje. Tento akumulátor ji prostě dává málo šťávy, aby motor mohl jít na plný výkon. Pro MSA 200 je vhodnější použití AP180 a nově AP300. Akumulátor AP160 je plně dostačující pro pilu MSA160.

Ale jinak ten motorek 300W, jak tady někdo spočítal, docela v té pilce pěkně funguje že? Je zajímavé, že její řezný výkon je porovnatelný s malými benzínovými pilami a dokonce je porovnatelný s 2kW elektrickými pilami. Ale to je jen můj osobní názor a názor vlastníka několika pil a dokonce i obou těchto aku pil. Samosebou ten, kdo je zvyklý řezat třeba s MSA362, tak tomu se bude zdát, že se Aku pila v řezu trápí. Díky špičaté liště se zápich dá udělat s prstem v nose a pro tesaře na krovy nebo na stavbu pergoly je to ideální pomocník.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 140.103 (?), 10.2.2016 14:20

Většina inteligentních lidí používá k řezání pilu, připouštím, že jste asi na slovensku mírně odlišní a kupujete za 3,5 mega na řezání auto, ale faktem zůstává, že řezat zatáčky a dřevo není totéž. 

Tady máš "staromilče" vzoreček můžeš počítat a dej vědět kolik ti to vyšlo, táké by bylo dobré nechat si vysvětlit účinnost elektrického motoru a tkzv. skluz motoru, proč se pohybuje v ideálním případě v závislosti na max. otáčkách percentuelně v rozmezí 3-8%, protože jinak by nezaujatý přihlížející mohl naznat, že máš mezery ve vzdělání. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.249 (?), 10.2.2016 15:56

A kde sú tam m/s?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 27.214 (?), 10.2.2016 18:47

Tak to jsem tedy nevěděl, že mám v el. pile asynchronní motor. Také by měl pan 140.103 ukázat jak to u té akučky pomocí uvedených vzorců spočítá.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 10.2.2016 21:49

S pánem co postoval fotografii souhlas, kácím s ní v lese duby, smrky, borovice zkrátka cokoliv mi přijde pod ruku 30-35cm průměry a bezproblémů, žádné trápení, trápení jsou spíše někteří diskutéři prudiči a teoretici, kteří nemají praxi a nechápou, že akučka je omezena baterií tzn. je dost podstatný rozdíl zkácet a nařezat na dvoumetry 1-2 silnější stromy (na což jedno nabití akorát stačí přičemž ostrý tenký řetízek zaručí bezproblémový řez čímkoli) a dělat s ní celý den. Za ty 4 roky mi akumulátor stále kapacitně drží, porucha žádná, nařezaného kvanta dřeva, navíc ji půjčuji i příbuzenstvu, takže je už minimálně 10x zaplacená. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.249 (?), 11.2.2016 13:53

Oficiálna jednotka výkonu a aj príkonu je Watt zniesol by som aj konskú silu.Vy tu bojujete z jednotkou m/s.Ked vás požiadam o úpravu alebo prepočet tak vypálite množstvo vzorcov - ktoré sú na aktuálny prepočet nezmyselné.Potom ma následne obviníte že neviem odvodiť z m/s otáčky.Možno vás prekvapím ale ale pokiaľ bez polomeru hnacieho kola dokážete vypočítate z rýchlosti teťaze otáčky motora zaslúžite Nobelovu cenu za fyziku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.12 (?), 11.2.2016 15:06

Samozrejme to platí aj o presnom rozmere delenia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 11.2.2016 22:29

Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Chtěl jste vzoreček, aby jste si mohl počítat, tak jsem vám vyhověl a dostal jste ho, na debilní otázku debilní odpověď. Toto je obecná souvztažnost výkon-odpor-účinnost-příkon ne recept na bábovku, takže logicky pokud neumíte dosadit hodnoty tak samozřejmě nic nespočítáte. Proč výrobce neudává hodnoty výkonu už vám vysvětlil podle mého velmi pěkně, srozumitelně a s citem jiný diskutující. Pokud nechápete význam slov "zavádějící údaj" a je vám to málo, možná by nebylo od věci zapřemýšlet jestli není chyba na vašem přijímači. Klidně si stěžujte ale výrobci, né mě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.5 (?), 11.2.2016 23:36

MSA 200 s aku. AP300  (6Ah) výdrž cca 45min. To znamená průměrný proud cca 9A, při napětí 36V je výkon 324W. No, na nějaké kácení "co mi přijde pod ruku 30-35cm" to zas až tak moc není. 

Je pravdou, že osazené moderní EC motory v MSA 160/200 využijí energii co nejšetrněji ale fyzika je fyzika. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 12.2.2016 10:43

Problém s těmi 45min výdrže je ten, že je spíše teoretický, pokud pila bude v zátěži ke 45min řezu se nedopracuji, mám akumulátor AP160 a spíše než trápení v řezu, řeším pokaždé výdrž. Na videu 30,5cm kmen jestli je to trápení můžete posoudit, já si to s ohledem na to, že je to akučka nemyslím. Chce to precizně nabroušený řetěz to je základ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.146 (?), 12.2.2016 12:41

Těch 45 minut je psáno s nejsilnějším akumulátorem AP300, který má kapacitu 6 Ah. Vy uvádíte AP160 a ta má 4,5Ah. A navíc MSA 200, ani podle mých osobních zkušeností s oběma pilami, s AP160 spolehlivě nefunguje. Tento akumulátor ji prostě dává málo šťávy, aby motor mohl jít na plný výkon. Pro MSA 200 je vhodnější použití AP180 a nově AP300. Akumulátor AP160 je plně dostačující pro pilu MSA160.

Ale jinak ten motorek 300W, jak tady někdo spočítal, docela v té pilce pěkně funguje že? Je zajímavé, že její řezný výkon je porovnatelný s malými benzínovými pilami a dokonce je porovnatelný s 2kW elektrickými pilami. Ale to je jen můj osobní názor a názor vlastníka několika pil a dokonce i obou těchto aku pil. Samosebou ten, kdo je zvyklý řezat třeba s MSA362, tak tomu se bude zdát, že se Aku pila v řezu trápí. Díky špičaté liště se zápich dá udělat s prstem v nose a pro tesaře na krovy nebo na stavbu pergoly je to ideální pomocník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika