Stihl MSA 160 nebo MSA 200



host - 140.103 (?)
10.2.2016 21:49

S pánem co postoval fotografii souhlas, kácím s ní v lese duby, smrky, borovice zkrátka cokoliv mi přijde pod ruku 30-35cm průměry a bezproblémů, žádné trápení, trápení jsou spíše někteří diskutéři prudiči a teoretici, kteří nemají praxi a nechápou, že akučka je omezena baterií tzn. je dost podstatný rozdíl zkácet a nařezat na dvoumetry 1-2 silnější stromy (na což jedno nabití akorát stačí přičemž ostrý tenký řetízek zaručí bezproblémový řez čímkoli) a dělat s ní celý den. Za ty 4 roky mi akumulátor stále kapacitně drží, porucha žádná, nařezaného kvanta dřeva, navíc ji půjčuji i příbuzenstvu, takže je už minimálně 10x zaplacená. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 140.103 (?), 10.2.2016 14:20

Většina inteligentních lidí používá k řezání pilu, připouštím, že jste asi na slovensku mírně odlišní a kupujete za 3,5 mega na řezání auto, ale faktem zůstává, že řezat zatáčky a dřevo není totéž. 

Tady máš "staromilče" vzoreček můžeš počítat a dej vědět kolik ti to vyšlo, táké by bylo dobré nechat si vysvětlit účinnost elektrického motoru a tkzv. skluz motoru, proč se pohybuje v ideálním případě v závislosti na max. otáčkách percentuelně v rozmezí 3-8%, protože jinak by nezaujatý přihlížející mohl naznat, že máš mezery ve vzdělání. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.249 (?), 10.2.2016 15:56

A kde sú tam m/s?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 27.214 (?), 10.2.2016 18:47

Tak to jsem tedy nevěděl, že mám v el. pile asynchronní motor. Také by měl pan 140.103 ukázat jak to u té akučky pomocí uvedených vzorců spočítá.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 10.2.2016 21:49

S pánem co postoval fotografii souhlas, kácím s ní v lese duby, smrky, borovice zkrátka cokoliv mi přijde pod ruku 30-35cm průměry a bezproblémů, žádné trápení, trápení jsou spíše někteří diskutéři prudiči a teoretici, kteří nemají praxi a nechápou, že akučka je omezena baterií tzn. je dost podstatný rozdíl zkácet a nařezat na dvoumetry 1-2 silnější stromy (na což jedno nabití akorát stačí přičemž ostrý tenký řetízek zaručí bezproblémový řez čímkoli) a dělat s ní celý den. Za ty 4 roky mi akumulátor stále kapacitně drží, porucha žádná, nařezaného kvanta dřeva, navíc ji půjčuji i příbuzenstvu, takže je už minimálně 10x zaplacená. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.249 (?), 11.2.2016 13:53

Oficiálna jednotka výkonu a aj príkonu je Watt zniesol by som aj konskú silu.Vy tu bojujete z jednotkou m/s.Ked vás požiadam o úpravu alebo prepočet tak vypálite množstvo vzorcov - ktoré sú na aktuálny prepočet nezmyselné.Potom ma následne obviníte že neviem odvodiť z m/s otáčky.Možno vás prekvapím ale ale pokiaľ bez polomeru hnacieho kola dokážete vypočítate z rýchlosti teťaze otáčky motora zaslúžite Nobelovu cenu za fyziku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.12 (?), 11.2.2016 15:06

Samozrejme to platí aj o presnom rozmere delenia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 11.2.2016 22:29

Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Chtěl jste vzoreček, aby jste si mohl počítat, tak jsem vám vyhověl a dostal jste ho, na debilní otázku debilní odpověď. Toto je obecná souvztažnost výkon-odpor-účinnost-příkon ne recept na bábovku, takže logicky pokud neumíte dosadit hodnoty tak samozřejmě nic nespočítáte. Proč výrobce neudává hodnoty výkonu už vám vysvětlil podle mého velmi pěkně, srozumitelně a s citem jiný diskutující. Pokud nechápete význam slov "zavádějící údaj" a je vám to málo, možná by nebylo od věci zapřemýšlet jestli není chyba na vašem přijímači. Klidně si stěžujte ale výrobci, né mě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.5 (?), 11.2.2016 23:36

MSA 200 s aku. AP300  (6Ah) výdrž cca 45min. To znamená průměrný proud cca 9A, při napětí 36V je výkon 324W. No, na nějaké kácení "co mi přijde pod ruku 30-35cm" to zas až tak moc není. 

Je pravdou, že osazené moderní EC motory v MSA 160/200 využijí energii co nejšetrněji ale fyzika je fyzika. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 12.2.2016 10:43

Problém s těmi 45min výdrže je ten, že je spíše teoretický, pokud pila bude v zátěži ke 45min řezu se nedopracuji, mám akumulátor AP160 a spíše než trápení v řezu, řeším pokaždé výdrž. Na videu 30,5cm kmen jestli je to trápení můžete posoudit, já si to s ohledem na to, že je to akučka nemyslím. Chce to precizně nabroušený řetěz to je základ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.146 (?), 12.2.2016 12:41

Těch 45 minut je psáno s nejsilnějším akumulátorem AP300, který má kapacitu 6 Ah. Vy uvádíte AP160 a ta má 4,5Ah. A navíc MSA 200, ani podle mých osobních zkušeností s oběma pilami, s AP160 spolehlivě nefunguje. Tento akumulátor ji prostě dává málo šťávy, aby motor mohl jít na plný výkon. Pro MSA 200 je vhodnější použití AP180 a nově AP300. Akumulátor AP160 je plně dostačující pro pilu MSA160.

Ale jinak ten motorek 300W, jak tady někdo spočítal, docela v té pilce pěkně funguje že? Je zajímavé, že její řezný výkon je porovnatelný s malými benzínovými pilami a dokonce je porovnatelný s 2kW elektrickými pilami. Ale to je jen můj osobní názor a názor vlastníka několika pil a dokonce i obou těchto aku pil. Samosebou ten, kdo je zvyklý řezat třeba s MSA362, tak tomu se bude zdát, že se Aku pila v řezu trápí. Díky špičaté liště se zápich dá udělat s prstem v nose a pro tesaře na krovy nebo na stavbu pergoly je to ideální pomocník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika