Motorová pila Stihl - Husgvarna



host - 9.165 (?)
21.9.2009 20:47

ja osbne sem si koupil pilu ms 441.je to neskutečny stzroj dobře reagujici.,až zni jde strach, před tim jsem mel homelite 1,5,kw, a ta byla taky super mam ji jako spiš odvětvovaci piku.,tadyto snad skousne neco většiho, až se pustim do nečoho dam, bližši info co a jak.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                     
host - 90.168 (?), 21.4.2009 14:47

Do váhání můžete přidat i Dolmar PS 420C (já osobně bych měl jasno - lepší a přitom levnější).   Z vašeho výběru MS 230 - sice celkem drahá a zastaralá, ale osvědčená pila.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 21.4.2009 21:58

Jsou to technicky a časově vzdálené pily. Modely HQ splňují přísné emisní limity, které výrobcům hodně zkomplikovaly výrobu i servis. Mimo této přednosti je to nízká spotřeba. Neoslovuje mě boční beznářaďový napínač, které je robustní do strany a nepůsobí nijak odolně a spolehlivě. Design pil je pěkný, ale vystupující kryt svíčky působí zastarale. Zatím těžko hodnotit možné slabší stránky těchto pil z ohledem na bezporuchovost a dlouhou životnost. Naopak MS 230 je prověřený model a to je zase největší výhodou této pily. Spotřeba paliva i použitá technika odpovídají průměru u hobby pil, i když kovové uložení ložisek/klikovky do víčka, které tvoří malou klikovou skříň je lepší řešení, než např. plastové díly na starší farm řadě HQ. Hmotnosti pil jsou podobné, výkon je u předvýplachů nižší, což je vysvětlováno důrazem na vyšší kroutící moment. Osobně bych si z těchto pil asi nevybral, kdybych neměl jinou volbu, tak do ruky šikovnější MS 230.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.194 (?), 22.4.2009 11:03

Děkuji za názor.

Čím víc o tom uvažuju, tak se taky přikláním k ty MS 230 a asi nakonec ji pujdu koupit, dokud je jeste v akci. Navic výhodou je to, že cca 300m od nás je zastoupení STIHL včetně servisu, což taky není úplně od věci.

M.Č.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.165 (?), 21.9.2009 20:47

ja osbne sem si koupil pilu ms 441.je to neskutečny stzroj dobře reagujici.,až zni jde strach, před tim jsem mel homelite 1,5,kw, a ta byla taky super mam ji jako spiš odvětvovaci piku.,tadyto snad skousne neco většiho, až se pustim do nečoho dam, bližši info co a jak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.185 (?), 22.9.2009 0:22

Poprosil by som o podrobnejšie vysvetlenie konštrukcie MS 390,viem že je to starší model.  Hlavne o uložení ložísk kľukovky... ako to je stým "plasťákom"?    Na moje potreby je profi   zbytočne drahá a ani ju nevyužijem...                                                                                                                                                                                                                                Ďakujem      BC

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 22.9.2009 9:03

Dle mého, motor je celokovový, tedy i s tzv. víčkem aby se dalo nějak dostat na kliku a z tohoto kusu železa trčí na obě strany konce klikové hřídele. Pro spojku na jedné straně a setrvačník na straně druhé. Tento kus železa - motor je vsazen do plastového skeletu pily a od spodu přišroubovaný. Za sebe říkám, že bych si tuto pilu dnes už nekoupil a to hlavně kvůli váze, ale nejen proto. Několikadenní praktické zkušenosti s 390 mám, ale jen několikadenní.  A co bych si já koupil, když ne 390? Třeba 270. To je jen moje úvaha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.185 (?), 22.9.2009 9:37

No áno... vyzerá lepšie aj ja som po néj pozeral, ale zase je podstatne slabšia.  Jednu pílu s obsahom 45 vlastním a chcel som niečo silnejšie. Tak teraz neviem čo mám kúpiť 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 22.9.2009 9:52

Koukněte třeba na Solo 656, Dolmar 6400, nebo Solo 665. (Než je zavrhnete jako "neStihl", tak si zjistěte co to je za pily...)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.185 (?), 22.9.2009 10:03

STIHL predajcu aj servis mám pod nosom a preto radšej túto značku... je tu aj HQ ale ten prístup v predajni ma odradil "niečo také ako čo tu chcete".A to som bol zobrať akciový leták, že si to doma v pokoji preštudujem.           BC

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jao - (28) - 177.251 (?), 22.9.2009 19:27

to 32.185   môžte sa podeliť o info v ktoromže meste sa k Vám takto správali? Ja som dnes bol v HQ-BA, kupoval som krovak a objednal akciovu pilu 455 a vcelku spokojnosť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika