Motorová pila Oleo-mac



host - 72.10 (?)
20.1.2007 18:52

Naprosto souhlasím s Fandou. Mám HQ 268 a 372 a předu spokojeností. Moutfield je drahej a to co prodává jsou hračky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 156.230 (?), 10.1.2007 22:39

Souhlas.

I pro mne to nebyla první pila, kterou jsem rozcházel po přidření. Navíc, poškození pístu, jak jsem napsal výše není rozhodně nikterak kritické. Samozřejmě pro vedení pístu ve válci je rozhodující jeho spodní část, pro kompresi a pod. spíše vrchní a především stav kroužků, ty nebyly poškozeny téměř vůbec a proužek na pístu v šířce cca 5 mm, který se poměrně pěkně zaběhl a netrhá olejový film není také žádná tragédie. Je jasné, že olejový film při protáčení šnůrou se chová úplně jinak než při 13.000 otáčkách a teplotě několika set stupňů.

Takže uvidíme.....

Roman Kopecký

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.106 (?), 11.1.2007 9:05
Nikasil nejlépe dělají ve Strakonicích je potřeba poslat válec a požadovaný rozměr, cena je cca 2000. Dělají to, ale i jinde v různé kvalitě. Měřícími pomůckami se rozumí mikrometr s příslušným rozsahem, měrky a posuvné měřítko s přesností alespoń 0,05 mm. Jestli píst lze po zadření použít, bych pochyboval, největší servisní limit na průměr ve spodní části o kterém jsem kdy slyšel byl 0,1 mm, což při zadření a popsané opravě musí být překročeno. Každopádně bych to proměřil za to nic nedáte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.230 (?), 14.1.2007 21:13

Vážený pane,

před rozebráním pily jsem procházel net a rovněž jsem usoudil, že nikasil bude asi nejlepší ze Strakonic. Jenže pila byla celkem v pohodě takže ... (nechci se opakovat).

Nechci se vás dotknout, ale mikrometrem toho v tomto případě asi moc nenaměříte a posuvkou už vůbec ne, možná snad píst. Pro měření průměru válce by bylo možné použít třídotekový dutinoměr, to však pouze v tom případě, že by otvor byl dokonale válcový. Takže asi spíše tříosý Zeiss nebo něco podobného, ne? To by nebyl problém, otázkou je proč bych tak mizernému výrobku obětovával tolik času a financí.

Nicméně pila stále funguje.

R.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 133.102 (?), 27.8.2009 11:09

když se opravuje jemně zadřený válec doma: válec bývá potažený vrstvou hliníku z pístu. tato vrstva špatně vede teplo a musí se odstranit. to ví asi každý:) používá se většinou brusná pasta popřípadě nejjemně smírek. Bohužel se smírkem odře i plochá válce a stejně se z jemných drážeček ve válci hliník nedostane. teď mi jeden chlapík poradil louh.  (krtek na čištění odpadů). používá ho už roky v opravně motorek. namíchá se trocha s vodou, třeba lžičkou se nanese na plochu válce. kde je vrstva hliníku, začne to bíle bublat a za 10 minut je po vrstvě. (postup se dá popřípadě opakovat) když je hliník vyžraný, nic nebublá. pak se válec vyleští cigaretovým popelem.
Teď jsem to vyzkoušel na litinovém válci. skutečně to funguje!

je tento postup všeobecně známý? používá to někdo? lze použít i pro nikasil?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.138 (?), 16.11.2009 20:34

klobouk dolu a at Vám pila šlape

m, ira

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 52.131 (?), 19.1.2007 21:12
jak to tady tak čtu,tak docházím k názoru,že co kus to originál(OLEO MAC).Dnes jsem se byl podívat v Mountfieldu,ale kluci mě nepřesvědčili koupím si HQ.  Fanda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 72.10 (?), 20.1.2007 18:52

Naprosto souhlasím s Fandou. Mám HQ 268 a 372 a předu spokojeností. Moutfield je drahej a to co prodává jsou hračky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 78.3 (?), 2.2.2007 15:19
Oleo-mac.Řady pod 956 jsou hobby pily,mám 956 3,5 kw a ta už řeže super,na nádrž 0,75 l jede naplno zhruba 1 hod,vibrace jsou lepší než u srovnatelné Stihlky - tu má bratr a už na ní měl závadu v zapalování,naštěstí byla ještě v záruce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 79.30 (?), 19.2.2014 23:35

taky mám podobnou zkušenost se stilkou, už nevim jaké číslo, ale v akci stála bez desetikačky 15 tis.asi výprodej, nové měly štelování řetězu velkým kolečkem. k věci káceli jsme stromy stilkou asi 2O a dali pauzu na svačinu a pilu položily na sníh, teď jdeme porcovat a pila ne a ne naskočit, zkoušeli jsme studenej start, teplej start a ještě botu pod plyn a nic. tak jsme vyndali 19 let starou husqarnu, tenkrát za 22 tis. a porcování dokončili, klády naložili za traktor a hajdy domů. doma jsem ji dal vysušit na ohřívárnu, že ji vyčistím a do servisu. jen tak z hecu jsem ji zkusil nastartovat, ta svině naSKOČILA, tak jsem s ní řezal na dvoře, doplňoval jsem benzín, pauza na jídlo a že jdu pokračovat v řezání, nenastartovala, tak šla na ohřívárnu, pak chytla, v lese nevím kam jí budu dávat, na výfuk? prodal jsem ji za 9ítku a koupil partnera 390 za 5,5tis je lehčí míň žere a HQ je druhá pila do rezervy, kdyby partner vyplivnul, zatim se tak po 7mi letech nestalo. HQ občas provětrám, ale šetřím si ji. kluci čau pepino

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 137.127 (?), 2.2.2007 18:06
Srovnávate nesrovnatelné OM je - mám Stihl 280 za 1 rok jsem pořezal 120 kubíku tvrdého dřeva bez jediného problému a psát tady že OM jede na plnou nádrž 1 hod. je totální nesmysl možná tak na volnoběh ,ale určitě né v řezu.Rozhodoval jsem se mezi Husqarnou a Stihl a vyhrála druhá jmenovaná poměrem výkon -cena - spotřeba i když s min.rozdílem.Jedno vím ,ale jistě Oleo Mac nebrat .
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika