jak s novou motorovou pilou?



J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?)
18.1.2009 18:26

Možná je tak překlep a to drážkování mysleli na pístu,  ale to nemění nic na tom,  že na volnoběh se pila nezabíhá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 18.1.2009 18:03

Máte pravdu a hlavně odborníků, což na "ceskazahrada", určitě jsou! Pravděpodobně viděli píst po dvou letech provozu v profi zátěži a nutně museli skonstatovat, že byl špatně zaběhnutý! Ty "drážky" tam byly stále! A válec to drážkování může mít tak jedině u značky kterou prodávají, ostatní výrobci ho mají potažen buď tvrdokovem, nebo Nikasilem!

Jací jsou to odborníci, o tom svědčí jejich návody na práci s ŘMP, už jen startování mluví samo za sebe! Kupříkladu startování mezi nohama! Navede vás do postoje "plameňáka", tedy na jedné noze!       " Zadní rukojeť dejte mezi stehno levé nohy a koleno pravé nohy "!!!   Způsob, u nás zakázaný a při tomto postoji, vysoce nebezpečný! Máte dvě možnosti, buď stát na jedné noze, nebo se nepřirozeně nahrbyt!   Startováním studeného motoru dle jejich návodu, dosáhnete většinou jen zahlcení motoru palivem! 

Nejlepší způsob "záběhu" pily tu byl popsán tolikrát a stále to nestačí! Řezáním, nejlépe, měkkého dřeva o průměru do poloviny délky lišty!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 18.1.2009 18:26

Možná je tak překlep a to drážkování mysleli na pístu,  ale to nemění nic na tom,  že na volnoběh se pila nezabíhá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 18.1.2009 22:26

Jiří, já jsem taky psal o pístu!  A překlep tam není, autor mi na upozornění odepsal, že je to správně a je to tak v příručkách!!! No comment!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HH - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (154) - 112.250 (?), 18.1.2009 23:32

a spousta lidí se taky chová variací na nadpis vlákna: Kotel Atmos chytřejší než výrobce, na co návod

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 18.1.2009 23:42

Tak, tak, viz výše "ceskazahrada"!

R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 124.192 (?), 1.4.2009 20:46

Dobrý den, dal jsem na rady zde na foru akoupil stihl ms 270.  Pilu zabíhám a když jsem se ptal prodejce na dotahování spojů, tak říkal, že to není třeba. Mám ji po 10-15 nádržích přinést na sežízení, což bude zdarma a tam to prý pokaždé kontrolují a je to v pohodě. Jen bych se chtěl zeptat jak se k těmto šroubům dostanu viz válec atp. V návodu jsem o tom nic nenašel díky Radek.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.140 (?), 1.4.2009 21:27

Tak veru Radek má pravdu priemer stromu polovica dĺžky lišty.Sused si kúpil MS 390 pred asi 4 rokmi, pustil ju hneď do bukov priemeru 60 cm šak nová nech reže.Píla po 2 kubíkoch guľatiny zhasla.Zadrel ju somár.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HH - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (154) - 112.250 (?), 1.4.2009 22:00

když o tom není v návodu zmínka tak byste se v tom neměl vrtat . jinak šrouby jsou přístupné po sundání krytu válce, potřebujete torx 27 aspoň 15cm dlouhý, moment je 9Nm (není jednodušší si to nechat udělat?)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 124.192 (?), 2.4.2009 19:45

Dobrý večer, nevím jestli jste mě dobře pochopily, ale mě šlo o to, jestli dotahovat nějaké šrouby než půjdu na první servisní prohlídku. Jasně, že mi nejde o seřízení karburátoru nebo nějaké utahovací momenty, protože toho vím minimum o tom a odbornou práci nechám na odborníkovi. Tolik toho zase nenařežu, abych to musel tak často ladit přeji hezký večer a návraty z lesa bez úrazu Radek.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.108 (?), 2.4.2009 22:40

Nic neutahovat v servisu to zmáknou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika