Brusný kotouč na Gude 2500pro



host - 156.229 (?)
21.3.2013 19:51

Ten diamanťák je zajímavý nápad, dík za tip, ono u mě o orovnávání ani tolik nejde jako spíš o špinění kotouče ze stran, kde to musím čistit a klasickej brousek dodávaný k brusce to moc nebere. Když jsem to zde zmínil, tak to vysvětlím pro toho kdo neví, když necháte špínu na kotouči u řetězu se vám budou táhnou zuby, proto musíte tuto černou čáru odbrousit, tím si ale mírně rozhodíte rádius a tak ho při čištění je potřeba podle oka taky udělat, aby nebyl kotouč moc ostrý, nějaký R2,6 bych zas tolik neprožíval wink Každopádně úplně nejostřejšího řetězu dosáhnu, když ho po nabroušení jednou líznu pilníkem, bere jemněji a udělám ostřejší břit, po třech řezech do silnějšího dřeva ale o toto lepší ostří přijdu, tak kdo nemá v plánu soupeřit a měřit stopkama, stačí to bohatě jen bruskou. Jestě jedna zajímavost, nedávno mi dával známej nabrousit nějakej starej Oregoňáckej řetěz, odhadem tak 15 - 20 let starej a naprostá tragédie, tlustá vrstva chromu absolutně nedovolila nabrousit do stavu, kdy bych byl spokojenej, pořád se mi to zdálo tupé, když pak brousím dnešní modrozubej Oregon, je znát i v řetězu pokrok.  Dřív jsem kupoval i kulaté řetězy, od té doby co mám brusku, jen hranaté, těch 16% rychlejší řez stojí za častější broušení.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 225.173 (?), 21.3.2013 13:23

tam jsem se dival uz pred napsanim prizpevku a nasel jsem tam jenom ten ruzovej s dirou 22,3 za 250kc. a pak 100x 3,2x10. nekde na foru psali, ze je dobre predelat na 20mm a kotouce za sto korun. kdyz si vezmu ze ten puvodni nejspise praskne-podle clanku na foru. tak bych radsi zakoupil rovnou nahradni kotouce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 72.149 (?), 21.3.2013 14:50

Nevím proč by měl prasknout. Já ho používám a problém s ním nemám. Nevím, kolik toho budete brousit, ale pokud nemáte servis, tak je pravděpodobné, že vás jeden kotpouč přežije. Úvahy o předělání na 20mm je z doby, kdy byly jen kotouče za 500 Kč(a víc). Od této firmy jsem první kotouče koupil za 112,-Kč, jak je vidět, tak trochu přitlačili. Nemá smysl upravovat osazení, ale koupit tenhle kotouč. To je můj názor.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 156.229 (?), 21.3.2013 15:41

Nevím jestli se vám nevyplatí těch 250Kč připlatit a mít Hechta 9230, který má lepší upínání a pohyblivou upínací hlavu i na korekci obroušení kotouče, základní model 2300 toto nemá. Jinak když chcete brusný kotouč tak se musíte vyhledávače správně zeptat, mě jich to vyplivlo asi 500.

Nej kotouč u kterého máte jistotu, že nehází a že vám vydrží 4x tolik co klasický růžový je Oregoňáckej - 32660 kotouč brusný 145x4,7x22,2 mm Oregon, ale ten má o desetinku menší díru, takže to bude na knop, mě osadit jde, ale já mám na něj konstruovaný unašeč. Výhoda Oregonu je, že je vymyšlen a konstruován profíkama a ne hlavounama z P.R.C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 156.229 (?), 21.3.2013 15:50

Jinak tloušťku vemte 3,2mm tlusší je zbytečnost, maximálně když by jste chtěl brousit na brusce i omezováky, osobně než to pořád předělávat, brousím to raději měrkou od oregonu a plochým pilníkem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 72.149 (?), 21.3.2013 17:04

Pokud se jedná o brusku, tak souhlasím s návrhem koupit Hechta. Je to opravdu něco jiného. K těm kotoučům, bych dodal, že také používám jen kotouč 3,2 a to i na 3/8 řetěz. Omezováky brousím kotoučem tl.6mm, orig. Oregon. Kotouč na Jimi je kvalitní, Tyrolit (dříve Karborondum Benátky n.J.) Naprosto rovný.  K orovnávání doporučuji, zbytek diamantového kotouče- vyřízl jsem jeden segment, který používám. Protože je dost agresivní, tak po hrubém orovnání někdy uhladím ještě normálním orovnávačem.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.229 (?), 21.3.2013 19:51

Ten diamanťák je zajímavý nápad, dík za tip, ono u mě o orovnávání ani tolik nejde jako spíš o špinění kotouče ze stran, kde to musím čistit a klasickej brousek dodávaný k brusce to moc nebere. Když jsem to zde zmínil, tak to vysvětlím pro toho kdo neví, když necháte špínu na kotouči u řetězu se vám budou táhnou zuby, proto musíte tuto černou čáru odbrousit, tím si ale mírně rozhodíte rádius a tak ho při čištění je potřeba podle oka taky udělat, aby nebyl kotouč moc ostrý, nějaký R2,6 bych zas tolik neprožíval wink Každopádně úplně nejostřejšího řetězu dosáhnu, když ho po nabroušení jednou líznu pilníkem, bere jemněji a udělám ostřejší břit, po třech řezech do silnějšího dřeva ale o toto lepší ostří přijdu, tak kdo nemá v plánu soupeřit a měřit stopkama, stačí to bohatě jen bruskou. Jestě jedna zajímavost, nedávno mi dával známej nabrousit nějakej starej Oregoňáckej řetěz, odhadem tak 15 - 20 let starej a naprostá tragédie, tlustá vrstva chromu absolutně nedovolila nabrousit do stavu, kdy bych byl spokojenej, pořád se mi to zdálo tupé, když pak brousím dnešní modrozubej Oregon, je znát i v řetězu pokrok.  Dřív jsem kupoval i kulaté řetězy, od té doby co mám brusku, jen hranaté, těch 16% rychlejší řez stojí za častější broušení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.173 (?), 22.3.2013 5:30

aha tak to urcite koupim tu hecht. lidi si tu stezovali, ze jim kotouc prasknul hned pri prvnim zpusteni, tak proto. ten kotouc jsem nevyhledaval podle rozmeru, ale podle pouziti. jsem si rikal, ze kdyz napisu 145x3,2x 22,3 tak ze   treba ten spravny kotouc bude mit rozmer 144,6x... ja opakovane daval kotouc na pilovy retez apod. dekuji za rady, ted se to jeste naucit. jeste se urcite ozvu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.229 (?), 26.3.2013 1:40

Házím sem fotky mého zlepšováku na uchycení, místa není nazbyt a v praxi se mi upnutí do svěráku a možnosti poklizení po nabroušení osvědčilo.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.229 (?), 26.3.2013 1:41

obr.2


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 26.3.2013 9:27

Brusku si každý nějak na stůl přidělá, já ji mám přišroubovanou na destičce, a za ni ji svěrkou připevňuji k ponku, kde je zrovna místo. Za podstatnější považuji dát pod konramatky na nastavení hloubky a úběru a podložky z tvrdé gumy. To umožní nastavit předpětí kontramatky a plynulé nastavování, aniž by se muselo na kontramatku sahat. Nemám stejnou zkušenost, že je dobré dobroušení pilníkem. Pilník už z podstaty nebere jemněji, než kotouč. Pokud vám dobroušení pilníkem pomůže, pak asi tím, že zub více podbousíte, ale to jde udělat i tvarem a naklopením kotouče. Dobré je po nabroušení :odgrotovat " ostří špalíčkem tvrdého dřeva.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika