Meruňky 2022



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10128) - 208.9 (?)
26.5.2022 17:25

Takový Goldrich se úspěšně probírá sám. Několik desítek plodů už spadlo. Kdyby dvě řetiny spadly a třetina zůstala, nic by se nestalo. To asi neklapne. Zajímalo by mě, jak to bude letos s dozráváním. Vegetace byla díky chladnému dubnu údajně o 14 dnů opožděná. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19   
               
host - 213.137 (?), 15.5.2022 21:53

Jak koukám, tak nejodolnější na mrazy a moniliozu letos je vanillacot, perlecot, forum. Další přiroubované zůstane snad na ochutnávku - big red, aprisweet, tsunami, magiccot, farely

Monilia kosila i broskve, haveny vydržely, ale bohužel na francoise na který jsem se těšil monilia zvadla i poslední už rostoucí plůdky.

2 rostoucí plůdky zůstávají aspoň na sagitarii - takže pro příště postřik nejen na meruňky ale i některé broskvoně - co se dá dělat... MH

Perlecot
Perlecot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 213.137 (?), 15.5.2022 21:55

Farely smiley MH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 21.5.2022 14:21
Utajená úroda na Hargrandu. Pětiletý stromek byl celkem opomenut, protože se zdálo, že na něm moc nebude. O to milejší je překvapení a nutnost odstranit aspon na sebe příliš nalepená dvojčata a nebo jedno z nich. Až pomine bouřkové a kroupové nebezpečí, budu muset na některých odrůdách udělat další vlnu probírky plodů. Nikdy plůdky z bezpečnostních důvodů neproberu všechny najednou, člověk nikdy neví, co se může zvrtnout. Bohužel dnešní déšt se nekonal, padlo jen pár kapek a bez další závlahy si merunky neporádí. :-(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 22.5.2022 17:51
Komu se nelení, tomu se prý zelení. No nevím jak u vás, ale u nás se začínají zelenat mšice i na stromech některých pozdních odrůd meruněk, hlavně Bergerony s nimi mají potíže a bude potřeba je řešit. Včera jsem zkoušel postřik proti mšicím kopřivovým nálevem dle návodu z knížky pro zahrádkáře. Pokusné plodiny maliny, krmná řepa a jeden Bergeron. Na malinách žádný výsledek, řepa začíná být obalena černou mšicí, které se to taky ani nedotklo, a na tom Bergeronu taky nějaké výsledky nevidím. Třeba aspon jako listové hnojivo to bude dobré a nebo jako částečný repelent proti dalšímu šíření. Dnes jsem se pustil do další probírky merunkových plodů a na Bergeronech rovnou vystříhával vrcholky výhonů napadené mšicemi. Jde to pomalu, ale zatím nenadávám. :-) Doufám, že se mně podaří letos vypěstovat opravdu konzumní kvalitu, ptorože házet ty meruně do kvasu by byl neodpustitelný hřích, kterého se nedopustím. Letos bude u nás na zahradě opravdu merunková sezona a všechno ostatní musí počkat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.249 (?), 22.5.2022 19:31

Loňská pohroma u rzivosti hrušek nás nutí přemýšlet, co nás ještě všecko čeká.Letošní výskyt mšic je důkazem, že bez ochrany to dál asi už vůbec nepůjde. Rzivost se objevila překvapivě i tam, kde jalovce nejsou.

Zahrádkáři asi nebudou mít o překvapení nouzi.

AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 22.5.2022 21:10

Otázka který ovocný druh stromu bude ještě dnes plodit ovoce,,jen" se zálivkou, hnojením, okopání, řezem?

MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 23.5.2022 3:17
Pánové AB a MH, vzhledem k tomu, že se sadaření věnuju dlouhodobě a nehodlám s tím přestat. :-) Bude asi nakonec jen jediné řešení a to udělat si to oprávnění pro profesionální postřiky a pak se snažit koupit přípravky, které jsou v dostání v balení 1 l, pátral jsem a je to možné. Slovní úloha: Na jednom délkovém centimetru výhonu malin mám cca. 100 na sebe nalepených mšic. Kolik slunéček bude potřeba k odstranění mšic z dvaceti výhonů napadených v délce pěti centimetrů? Je na to produktivita slunéček dostatečná, když se teprve nyní začínají pářit? A ještě jedna důležitá věc k larvám slunéček, které mšice také likvidují. Funguje to dobře jen za předpokladu, že je na strom a nebo jinou plodinu zamezen přístup mravenců! Viděl jsem o tom před lety v telce dokument.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10128) - 70.240 (?), 23.5.2022 11:56

To bylo pořád strachu z mrazu a najednou se z toho vyklubala probírka. Mšice na meruňkách jsem nikdy neřešil, ale v posledních letech se z toho stal nečekaný problém. Na švestkách byl účinný Mospilan, broskvě prozatím bez mšic, takže jsem oplachoval společně se švestkami broskve pouze preventivně pomerančovým olejem PREV-B2. Na meruňkách je to podstatně horší, tam se bude mospilanovat asi víckrát. Na fotkách jedinečný držák Goldrich a překvapivě odolná Bebeco. K Farely a Perle Cot blahopřeju. Porovnáme s mojí sortou PERLE. Zůstaly pouze dva plody, takže žádná zvláštní odolnost. 

Bebeco
Bebeco
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.36 (?), 23.5.2022 22:47

Kolik toho oberete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10128) - 208.9 (?), 26.5.2022 17:25

Takový Goldrich se úspěšně probírá sám. Několik desítek plodů už spadlo. Kdyby dvě řetiny spadly a třetina zůstala, nic by se nestalo. To asi neklapne. Zajímalo by mě, jak to bude letos s dozráváním. Vegetace byla díky chladnému dubnu údajně o 14 dnů opožděná. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika