Meruňky 2022



host - 240.196 (?)
15.5.2022 19:01
Som pár km severne od ML, je to ešte kúsok ďalej od BJ na východ. Síce som len v 320 m n.m., ale je to mrazová kotlina, takže je to také rizikové pestovanie, podľa toho ako vyjde počasie. Tento rok som opakovane vysadil aj Harlayne. Minulá Harlayne mi odišla po roku, ale to bol taký neduživý stromček hneď od kúpy. Táto nová Harlayne z iného zdroja sa tiež pekne ujala, tak čas ukáže. Igor
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19   
                     
host - 81.144 (?), 10.5.2022 13:23

Za kolik nabídnout přebytek meruněk? Pokračuju v protrhávce plůdků, dnes už pro jistotu i v menší míře na Goldrichu a začíná mně být jasné, že pokud se něco nepokazí, úrodu nebudu schopen sám spotřebovat. Samozřejmě je můžu klidně naházet do hnoje, možná by si na nich pochutnala i nějaká lesní zvířátka. Ale to by byla až ta poslední možnost, ke které bych se uchýlil, kdyby letošní tržní cena meruněk nebyla pro mne akceptovatelná. Děkuji za vaše názory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomášV - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 12.8 (?), 10.5.2022 20:35

"Naházet do hnoje", a co takhle rozdat to s láskou přátelům? Jejich radost a vděk je moc malou tržní cenou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 10.5.2022 22:46

Pane Tomáši, za radost a vděk si v obchodě chleba nekoupím a odvody pojištění nezaplatím. ;-) Jinak už jsem takhle loni kvůli podrazu oželel cca. 100 kg trvanlivého a chutného česneku. S láskou a přátelstvím ocamcat pocamcat. Jednou před už více než několika lety jsem mým dlouholetým zákazníkům, kteří k nám cholili pro česnek jako bonus daroval přebytek zdarma. A co si myslíte, že se stalo další rok, kdy jsem měl česneku nasazeného ještě víc? Nebyl zájem za cenu, která nebyla ani tržní, asi se čekalo, že se bude zlevnovat a nebo rovnou darovat. :-) Tehdy jsem tu sklizen vcelku ještě zachránil, pracoval jsem v turistickém ruchu a dnes už to můžu říct. V tu česnekovou sezonu jsem na něm vydělál víc, než mně platil měsíčně zaměstnavatel. :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ITBrno - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 198.91 (?), 13.7.2022 21:02

Zdravím od Kuřimi, 

tak to že 90% meruněk ve finále zmrzlo a předtím jsem 2 noci topil pod Velkopavlovickou, tak žádná sláva samozřejmě, ale mám na ní cca 40 meruněk velikosti tenisáku. Jedna meruňka váží v průměru cca 130 gramů, což dle mého skromného názoru moc pěkné. 40 plodů na chuť, nelituji toho času co jsem tomu věnoval. Posílám foto. Ať se daří.

ITB 





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ITBrno - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 198.91 (?), 13.7.2022 21:20

Zdravím ještě jednou,

když jsme u těch meruněk, po šitově řezu i přes tu nepřízeň počasí i nějaká meruńka bude na Goldbarce. Posílám foto, ať se daří.

ITB


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10138) - 70.240 (?), 15.7.2022 15:55

Topil jsem topil, ale málo, pane ITB? Taky nemám na VP žádnou slávu, a to proto, že jsem opět sesazoval korunu a tím pádem jsem přišel o většinu jednoletého dřeva, které nejvíc kvete, takže všechno je pouze na starém obrostu. Krásné fotky. Pokud jde o suchou dužninu meruněk (uváděl jste u Goldbaru), tak letos tak působil múj Sundrop, protože nepřidal ani žádné ohromující meruňkové aróma, tak to celkem nestálo za nic. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 232.236 (?), 15.5.2022 16:25
Veharda u nás, na chladnom severovýchode SK. Asi predsa len bude prvá úroda, dočkali sme sa :) Na stromčeku som odhadol tak asi 30 plodov, včera mali veľkosť čerešňovej kôstky. Igor
Veharda
Veharda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 232.236 (?), 15.5.2022 16:27
Ešte detail.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10138) - 196.17 (?), 15.5.2022 18:22

V Bardejove? Veharda dokáže bý velice chutná, meruňkově lahodná. Mám jen takového "trpaslíka" na wadenswilu, takže spíš ochutnávka pár plodů. Podařilo se mi Vehardu naočkovat na falešnou Legoldu, tak snad se rozroste. Je na ní i roub Candely, která roste velmi slabě. Asi dám přednost té Vehardě. Jinak bych musel všechno z té falešné Legoldy stále odstraňovat a to se mi nechce. Takže tam bude kralovat Veharda. V tom je právě ten problém roubování více odrůd na jeden stromek. Něco roste a něco ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.196 (?), 15.5.2022 19:01
Som pár km severne od ML, je to ešte kúsok ďalej od BJ na východ. Síce som len v 320 m n.m., ale je to mrazová kotlina, takže je to také rizikové pestovanie, podľa toho ako vyjde počasie. Tento rok som opakovane vysadil aj Harlayne. Minulá Harlayne mi odišla po roku, ale to bol taký neduživý stromček hneď od kúpy. Táto nová Harlayne z iného zdroja sa tiež pekne ujala, tak čas ukáže. Igor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika