Je toto moniliový úžeh?



host - 217.135 (?)
25.3.2011 19:41

mame novu sezonu... ako je to s kvitnutim marhul? Striekal uz niekto proti monilii? Tu na juhu SK uz bude treba, ale najprv preckame vikendove dazde.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 23.5.2010 21:40

take si myslim, hl.msice jsem tise doufal, ze dostanou na frak-ve skutecnosti jsou vsude-ruze, rozchodniky, kalina a dokonce i řebříček... proste bude to boj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.135 (?), 25.3.2011 19:41

mame novu sezonu... ako je to s kvitnutim marhul? Striekal uz niekto proti monilii? Tu na juhu SK uz bude treba, ale najprv preckame vikendove dazde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.43 (?), 28.3.2011 13:44

asi to o víkendu už postříkám, je to u Valtic a začíná to pěkně pučet, jen aby to letos nepomrzlo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.26 (?), 30.3.2011 21:27

Já už jsem to dnes zastříkal. Lokalita Kobylí. Použil jsem Baycor 25 WP. Také jsem původně uvažoval o víkendu, ale ta předpověď mě nějak nepřesvědčila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 30.3.2011 21:38

mam zakoupen pripravek Horizon, vzhedem k tomu, ze tato choroba se hlavne dostava pres kvety, chci se zeptat, zda mam postrikat i cerstve zasazenou merunku, ktera letos rcite nepokvete? dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.65 (?), 29.3.2011 22:36
Vo Svätom Jure už kvitnú v záhradách mandlone. Marhuľe v záhradke u dcéry už majú obrovské červené puky. Striekať nebudem, nikedy sa nestriekali a drevo je zdravé. Vlani boli obsypané veľkými chutnými plodmi, zatiaľčo naokolí marhuľe nemali. Neviem čo je to za odrodu, ale asi niečo staré. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?), 1.4.2011 20:43

Já jsem dnes postříkal meruňku Baycorem, počítám, že zítra či pozítří vykvete. Hradec Králové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.252 (?), 2.4.2011 21:54

Rád bych zde poznamenal k výše uvedenému napadení monilií laxa u švestek, višní atd.

Loni jsem zaznamenal (květen-červen)mohutné vadnutí mladých výhonků na jabloních, ohýbaly se hákovitě ale žádná spála růžovitých.Výhonky jsem dal na rozbor do Státní rostlinolékařské správy a byla to dle kultivace jasná monilia laxa!! A prý to není poslední roky vůbec neobvyklé ani u jabloní.U jabloní tady na foru mám fota pod názvem "Vadnutí letorostů... atd.

Jabloně to přežily, ale celkovému jejich stavu to nepřidává, jsou staré cca 50let.Jinak monilia napadá pár větviček i u švestek, merunku zlikvidovala do dvou let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.26 (?), 12.4.2011 14:35

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jaký by byl scénář v případě, že bych vloni napadené letorosty moniliovým úžehem květů nevyřezal/nevystříhal, ale v tomto roce bych provedl pouze postřik proti této chorobě (Baycor).

Děkuji za případnou odpověď nebo diskuzi.

Laďa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 12.4.2011 16:30

To Vám nikdo přsně nepředpoví.
Viděl jsem na vlastní oči višně zdecimované monilovým úžehem tak, že byla většina větví suchých. Nejen bez jakéhokoli řezu, ale i bez postřiku znovu obrazily a v roce s malým infekčním tlakem obnovily většinu koruny.
   K vidění byly samozřejmě i podstatně horší scénáře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika