Bergerac, Bergeval, Bergarouge, Tardicot



Stránky: 1,  2   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?) 
8.2.2015 0:28, zobrazeno: 16729x

Dlouholetý trenér brněnského mužského basketbalového týmu, jenž patřil k významným a tradičním osobnostem českého basketbalu, byl ke svým svěřencům vždy velmi kritický. Po jednom vítězném televizním utkání prohlásil mimo jiné před televizní kamerou: "Naši hráči si myslí, že umí hrát basketbal, ale neumí". Tuto jeho větu jsem si natolik oblíbil, že ji použiju i nyní. Takže pokud si vzpomínáte na reklamní prohlášení, které má podpořit nové francouzské odrůdy meruněk z Escande a které zní, že odrůda BERGERON je již překonanou odrůdou, tak já tvrdím, že není. A snad to potvrdí i vaše názory na tuto skupinu odrůd, jenž vychází právě z Bergeronu. Popsán zde byl BERGERAC, BERGEVAL a dobré zvěsti provází i BERGAROUGE a TARDICOT. Myslím, že nic překonaného není, naopak skupina odrůd typu Bergeron, vylepšená například u některých z nich křížením s "nejchutnější" meruňkou Orangered, je sázka na dobrou kvalitu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 8.2.2015 8:15

Naprostý souhlas Petře, ono není všechno zlato co se třpytí.Taky se vracím ke starým osvědčeným odrůdám.Bergeron bude na jaře slavit 18.narozeniny, vloni jsem si pořídil, Rakovského a Paviot.K V-P a Madarské jsem si objednal Sabinovskou, ještě mám v hledáčku starou dobrou Ananasku a Bohutickou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 8.2.2015 12:07

Myslím, že bude mít Bergeron v ČR 19 let., ale i to je na ovocnou odrůdu hodně málo,  Budu rád, když porovnáte odrůdy VP, Maďarská a Sabinovská. Já jsem mezi nimi totiž nenašel rozdíl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 8.2.2015 12:57

Zravím, pane Vysloužile.VP má oproti Madarské o něco bujnější růst a trochu větší plody, v chuti jsem rozdíl taky nenešel.Pokud mi je neoberou zmrzlíci a vyjde počasí, jsou nepřekonatelné.Sabinovskou zatím nemám, má mi přijít až na jaře.Petr tvrdí že z nich má nejsalbší plodnost, přesto ji chci vyskoušet.Omlouvám se za chyby v pravopisu nejdou mi psát háčky a čárky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 8.2.2015 15:55

Já jsem porovnával jen izolovaně plody, takže růst a plodnost posoudit nešlo. Stále si myslím, že kvalita těchto odrůd po plodové stránce (barva, chuť) v optimálních polohách dosud překonána nebyla. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Nocenka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 200.132 (?), 19.3.2015 21:51

Dobrý den, dotaz na všechny, kdo pěstují Bergeron - v kolika letech od vysazení začala plodit? Máme ji tuším čtvrtým rokem a zatím ani nekvetla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 19.3.2015 21:57

To záleží na střihu. Pokud stříháte krátce, naroste Vám dlouhé proutí bez květů. Pokud zastřihnete jen po výsadbě, pak 4té jaro určitě bude kvést. Mám v okolí oba extrémy. Sousedka která nestříhá nemá korunku, ale plodí jí už 3 rok od výsadby a na druhé straně jinou sousedku, která už 8mým rokem pěstuje košťata. Střihem 2-3× ročně dosahuje metlovitého vzhledu 4metrové korunky bez jediného plodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 19.3.2015 22:42

Dovolím si hledět jako jelen. Sousedka nestříhá, nemá korunku a přesto má plody? Zázrak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 19.3.2015 23:00

Toto vlákno bylo založeno proto, aby se v záplavě všelijakých nových meruněk, připomněla dobrá kvalita odrůd typu Bergeron. Právě proto, že známe velmi dobrou kvalitu plodů Bergeronu, tak jistě stojí za úvahu pořízení i dalších odrůd tohoto typu výše uvedených. Zvláště také proto, že se v jejich případě jedná o zrání v různém období. Bergeval by měl zrát asi týden před VP, Bergarouge zhruba současně z VP, nebo jen krátce před ní, Bergeron asi týden po VP a Tardicot asi týden až deset dní po Bergeronu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 19.3.2015 23:22

Třem větvím délky pod 1 m se nedá říkat korunka, to je prostě zbabčelý roub. Životnost takového stromku je pak minimální, protože nemaje přírůstky "se udře k smrti". Ani jeden extrém není správně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika