Příspěvky uživatele - Nocenka

Gascoigneho šarlatové, 23.10.2015
Aj, to abych si jich tedy moooc vážila.
Kdouloň obecná, 21.10.2015 Obsahuje fotku
Úplně první vypěstované kdoule (bylo jich tedy pět, ale s jednou se ulomila větvička před časem). Odrůda Bereczkého.
Gascoigneho šarlatové, 21.10.2015 Obsahuje fotku
Přidávám foto našich  "Gaskoňců", letos poprvé stromek zaplodil.
Odrůda jabloně, 6.9.2015
Děkuji. Podle charakteristiky je to asi blíže tomu James Grieve.
Odrůda jabloně, 5.9.2015 Obsahuje fotku
Koupili jsme před nedávnem dům a na zahradě je jabloň s docela pěknými a chutnými jablky. Nevíme ale, co přesně je zač. Dokáže někdo určit? Dozrávají plus mínus teď, některá byla už koncem srpna (i když vzhledem k počasí to asi může být... celý příspěvek >
Bergerac, Bergeval, Bergarouge, Tardicot, 20.3.2015
Děkuji. Ještě ji omrknu podrobněji, ale mám bohužel dojem, že letos zase nemá žádná květní poupata. Máme ještě Harlayne, způsob střihu stejný a ta měla plody už druhým rokem. Nicméně zkusíme tedy ještě něco s tím střihem provést.
Bergerac, Bergeval, Bergarouge, Tardicot, 19.3.2015
Dobrý den, dotaz na všechny, kdo pěstují Bergeron - v kolika letech od vysazení začala plodit? Máme ji tuším čtvrtým rokem a zatím ani nekvetla.
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 19.3.2013
No já si myslím, že ale z titulu svého povolání ani nemůžete tu spoustu lidí znát. Takoví si totiž žádné projekty dělat nenechají. A to nemyslím nějak zle či ofenzivně, ale když to vezmu podle sebe a svého okolí - lidí, co mají kolem třiceti a mají... celý příspěvek >
Bilance 18.5 - mráz, 24.5.2012
Holešov (Kroměřížsko), asi kolem -4: Jabloně: nezdá se, že by jim mráz uškodil Hrušně: taktéž Meruňka: v pořádku Broskvoně: v pořádku Výše uvedené ale máme převážně coby nově vysazené stromky, zatím neplodící, takže nemělo až... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 10.4.2012
Tak Černá Hora (okr. Blansko), cca 340 m. n. m. a Velkopavlovická začíná kvést.
Myslíte, že nedávný mráz mohl poškodit květní pupeny meruněk?, 5.4.2012
To bylo v květnu nějak kolem Zmrzlých, ne? U nás myslím k - 7, přesně už nevím.
Ovocné stromky do 850m, 2.4.2012
Strýmky měli v Droždíně, ale nejsem si jistá, že je ještě budou mít i teď na jaře.
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 2.4.2012
Blanensko, Černá Hora, po kvetení meruňky ani zdání, ostatně od minulého týdne v noci často mrzne. Z Kroměříže kamarádka hlásí Velkopavlovickou v květu.
Meruňka Bergeron a mráz -24, 23.2.2012
Máme to úplně stejně. Může za to mráz.
Nezabúdli ste na sýkorky?, 15.2.2012
Tak upřímně, přiznám se, že je mi docela jedno, jestli hýl vyklovává pupeny stromů, nebo ne. Rozhodně nám nikdy žádný strom nezničil, což mi vcelku stačí.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika