TK, TZ, MT, Holder



host - 35.21 (?)
30.12.2008 15:03

S MT8 - 050 sem krátký čas jezdil, moc my u něho nevyhovovala manévrovatelnost, protože má velký poloměr zatáčení. Vlastním MT8 132.2 kloubák a sekačku Inzeko 1200,dvoububnovou rotačku z Prostějova, sekám cca 1,5 ha, oba stroje to zvládají docela dobře akorát to trvá docela dlouho. Používám pásový obraceč sena, s tím rozdílem, že od vzráběného z Prostějova má celkem 6 hrbacích drátů vedle sebe namísto 4,umožňuje to vyšší pracovní rychlost při nišších otáčkách motoru.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 24.12.2008 11:16

K tomu aby jste seřídil vůle řízení je nutno demontovat jeho víko a sloupek volantu.Odkryje se Vám tím pohled na šnek a kolo, myslím že pak už pochopíte co dál udělat.Ještě je pak možno pomocí podložek vymezit vůli v úhlovém převodu mezi volantem a šnekem, řekl bych že i tato ve vašem případě přispívá k celkové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.130 (?), 28.12.2008 18:58

Rád bych požádal někoho o radu při studeném startu.Já když startuju, tak dám plnej plyn, zamáčku čudla na čerpadle a startuju.jak to chytne a přijde do otáček tak vyskočí čudl a zase to chcípne.Takže to řešim, že stojim u čerpadla a musim držet čudla než se motor se pořádně protočí a dokáže běžět už bez čudla.Rád bych se zeptal jestli je toto v pořádku, popřípadě co s tím.Předem děkuji za odpověd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 29.12.2008 0:57

Příčin může být několik: nedostatečná komprese motoru, vadný vstřik, vada čerpadla.Protože neznám stav motoru, napsal jsem tyto alternativy.Nepopsal jste zdali motor chytá okamžitě a pak zhasne, či start trvá déle za vzniku kouře atd... Nevím také zda tento jev je stálou závadou, nebo přichází s nízkými teplotami.Jaký způsob startu za teplot okolo nuly používáte, doutnák,či žhavení? Pokud má motor dostatečnou kompresi, prověřte vstřikovač (rozprach, tlak vstřiku),pokud toto bude v pořádku lze usoudit na vadu čerpadla.Jak jste spokojen s výkonem motoru? i tak by se dalo usuzovat na závadu. Jestliže vše prověříte a s výkonem motoru jste spokojen a přesto bude motor při startu vyžadovat přidržení (čudla) lze zcela jednoduše vyvést táhlo nad kapotu a provést jej tak, aby ovládání(čudla) přidrželo do rozběhu motoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.130 (?), 29.12.2008 6:48

Motor naskočí hned, ale hrozně kouří.Jinak nepoužívám žádné žhavení.Když se trochu zahřeje tak už nekouří a výkon je dobrý.A ještě se chci zeptat jestli by neměl ten čudl vyskočit až když uberu plyn.díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 62.198 (?), 29.12.2008 22:53

Protože si hodlám MT8 - 050 pořídit, měl bych několik dotazů:

- posilovač řízení (kde se dá dokoupit, za kolik, co obnáší montáž...?)
- na co si dát při koupi pozor (běžné, ale drahé závady ; dle čeho poznat naježděné motohodiny...)
- váha (kvůli plánování dopravy)
- návod k použití + dílenská příručka (pro mou lepší představu, co traktor umožňuje) - rád poskytnu protislužbu, popř. si půjčím, naskenuji, zveřejním a zase vrátím

Malotraktor plánuju používat na sečení celkem svažité louky pomocí dvoububnové rotační bočně nesené sekačky a poté obracečem sušit na seno. A samozřejmě další práce - doposud jsem pužíval Terru (Vari system), ale teď se obdělávaná plocha změní z 0,5ha na cca 1,5ha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.21 (?), 30.12.2008 15:03

S MT8 - 050 sem krátký čas jezdil, moc my u něho nevyhovovala manévrovatelnost, protože má velký poloměr zatáčení. Vlastním MT8 132.2 kloubák a sekačku Inzeko 1200,dvoububnovou rotačku z Prostějova, sekám cca 1,5 ha, oba stroje to zvládají docela dobře akorát to trvá docela dlouho. Používám pásový obraceč sena, s tím rozdílem, že od vzráběného z Prostějova má celkem 6 hrbacích drátů vedle sebe namísto 4,umožňuje to vyšší pracovní rychlost při nišších otáčkách motoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.242 (?), 31.12.2008 15:37

dobry den panove!  prosim vas o radu!  potrebuji od vas vedet jestli je mozne s mt8-132,2 obdelavat pole s bramborama, to znamena hlavne udelat radky, pote jestli mate nekdo skusnost jak zasypat brambory polozene v radcich bez pouziti sazece brambor to mi dela nejvetsi starost a pak jestli je mozne potom jak vzejdou je vypleckovat a pote nasledne obsypat.dela mi starost rozchod kol aby se vesel do radku, zdali je mozna variant takoveho rozchodu. podle vasich rad budu posleze zvazovat o koupi stroje. predem dekuji fanda 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 202.130 (?), 31.12.2008 17:33

Rád bych se zeptal na řízeníTK.Mám to už uplně dotažený a pořád tam mám dost velkou vůli.Nechá se to nějak ještě vymezit, nobo se museji koupit ty ozubená kola.předem díky za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.118 (?), 31.12.2008 22:15

Zdravim Vas, som rad že som objavil toto diskusné fórum pretože tiež vlastnim malotraktor TZ a som s ním veľmi spokojný.Už si sice vyžiadal nejaké drobné opravy ale to len preto že sa zanedbala pravidelná údržba.

Momentálne riesim výmenu ložiska v stredovom diferenciále, to znamená že som oddelil prednú aj zadnú nápravu a neviem si rady ako vybrat tunel v ktorom je hriadel a aj ložisko. Segerku ktora je asi 10 cm v tuneli som vybral a dalej neviem. Ak mate niekto s tym skusenost prosim o radu.

A este jedna otazka kde by sa dal zohnat navod na TZ, ci sa daju kupit nejake diely na kosačku ZT 152, a ci ma Agrosroj svoju WWW stranku. pripadne ich adresu.

Dakujem s pozdravom Peter R- Lipt.Mikuláš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 106.26 (?), 31.12.2008 23:05

Mám tz4k14 a chtěl jsem se zeptat jestli někdo používáte za tento malotraktor štěpkovač a jaký typ. Zjistil jsem že se prodává KDO 85 nebo 90 ale nevím jestli to neni na tento malotraktor moc. Prosím o radu. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika