TK, TZ, MT, Holder



host - 81.118 (?)
31.12.2008 22:15

Zdravim Vas, som rad že som objavil toto diskusné fórum pretože tiež vlastnim malotraktor TZ a som s ním veľmi spokojný.Už si sice vyžiadal nejaké drobné opravy ale to len preto že sa zanedbala pravidelná údržba.

Momentálne riesim výmenu ložiska v stredovom diferenciále, to znamená že som oddelil prednú aj zadnú nápravu a neviem si rady ako vybrat tunel v ktorom je hriadel a aj ložisko. Segerku ktora je asi 10 cm v tuneli som vybral a dalej neviem. Ak mate niekto s tym skusenost prosim o radu.

A este jedna otazka kde by sa dal zohnat navod na TZ, ci sa daju kupit nejake diely na kosačku ZT 152, a ci ma Agrosroj svoju WWW stranku. pripadne ich adresu.

Dakujem s pozdravom Peter R- Lipt.Mikuláš

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 24.12.2008 11:16

K tomu aby jste seřídil vůle řízení je nutno demontovat jeho víko a sloupek volantu.Odkryje se Vám tím pohled na šnek a kolo, myslím že pak už pochopíte co dál udělat.Ještě je pak možno pomocí podložek vymezit vůli v úhlovém převodu mezi volantem a šnekem, řekl bych že i tato ve vašem případě přispívá k celkové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.130 (?), 28.12.2008 18:58

Rád bych požádal někoho o radu při studeném startu.Já když startuju, tak dám plnej plyn, zamáčku čudla na čerpadle a startuju.jak to chytne a přijde do otáček tak vyskočí čudl a zase to chcípne.Takže to řešim, že stojim u čerpadla a musim držet čudla než se motor se pořádně protočí a dokáže běžět už bez čudla.Rád bych se zeptal jestli je toto v pořádku, popřípadě co s tím.Předem děkuji za odpověd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 29.12.2008 0:57

Příčin může být několik: nedostatečná komprese motoru, vadný vstřik, vada čerpadla.Protože neznám stav motoru, napsal jsem tyto alternativy.Nepopsal jste zdali motor chytá okamžitě a pak zhasne, či start trvá déle za vzniku kouře atd... Nevím také zda tento jev je stálou závadou, nebo přichází s nízkými teplotami.Jaký způsob startu za teplot okolo nuly používáte, doutnák,či žhavení? Pokud má motor dostatečnou kompresi, prověřte vstřikovač (rozprach, tlak vstřiku),pokud toto bude v pořádku lze usoudit na vadu čerpadla.Jak jste spokojen s výkonem motoru? i tak by se dalo usuzovat na závadu. Jestliže vše prověříte a s výkonem motoru jste spokojen a přesto bude motor při startu vyžadovat přidržení (čudla) lze zcela jednoduše vyvést táhlo nad kapotu a provést jej tak, aby ovládání(čudla) přidrželo do rozběhu motoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.130 (?), 29.12.2008 6:48

Motor naskočí hned, ale hrozně kouří.Jinak nepoužívám žádné žhavení.Když se trochu zahřeje tak už nekouří a výkon je dobrý.A ještě se chci zeptat jestli by neměl ten čudl vyskočit až když uberu plyn.díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 62.198 (?), 29.12.2008 22:53

Protože si hodlám MT8 - 050 pořídit, měl bych několik dotazů:

- posilovač řízení (kde se dá dokoupit, za kolik, co obnáší montáž...?)
- na co si dát při koupi pozor (běžné, ale drahé závady ; dle čeho poznat naježděné motohodiny...)
- váha (kvůli plánování dopravy)
- návod k použití + dílenská příručka (pro mou lepší představu, co traktor umožňuje) - rád poskytnu protislužbu, popř. si půjčím, naskenuji, zveřejním a zase vrátím

Malotraktor plánuju používat na sečení celkem svažité louky pomocí dvoububnové rotační bočně nesené sekačky a poté obracečem sušit na seno. A samozřejmě další práce - doposud jsem pužíval Terru (Vari system), ale teď se obdělávaná plocha změní z 0,5ha na cca 1,5ha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.21 (?), 30.12.2008 15:03

S MT8 - 050 sem krátký čas jezdil, moc my u něho nevyhovovala manévrovatelnost, protože má velký poloměr zatáčení. Vlastním MT8 132.2 kloubák a sekačku Inzeko 1200,dvoububnovou rotačku z Prostějova, sekám cca 1,5 ha, oba stroje to zvládají docela dobře akorát to trvá docela dlouho. Používám pásový obraceč sena, s tím rozdílem, že od vzráběného z Prostějova má celkem 6 hrbacích drátů vedle sebe namísto 4,umožňuje to vyšší pracovní rychlost při nišších otáčkách motoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.242 (?), 31.12.2008 15:37

dobry den panove!  prosim vas o radu!  potrebuji od vas vedet jestli je mozne s mt8-132,2 obdelavat pole s bramborama, to znamena hlavne udelat radky, pote jestli mate nekdo skusnost jak zasypat brambory polozene v radcich bez pouziti sazece brambor to mi dela nejvetsi starost a pak jestli je mozne potom jak vzejdou je vypleckovat a pote nasledne obsypat.dela mi starost rozchod kol aby se vesel do radku, zdali je mozna variant takoveho rozchodu. podle vasich rad budu posleze zvazovat o koupi stroje. predem dekuji fanda 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 202.130 (?), 31.12.2008 17:33

Rád bych se zeptal na řízeníTK.Mám to už uplně dotažený a pořád tam mám dost velkou vůli.Nechá se to nějak ještě vymezit, nobo se museji koupit ty ozubená kola.předem díky za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.118 (?), 31.12.2008 22:15

Zdravim Vas, som rad že som objavil toto diskusné fórum pretože tiež vlastnim malotraktor TZ a som s ním veľmi spokojný.Už si sice vyžiadal nejaké drobné opravy ale to len preto že sa zanedbala pravidelná údržba.

Momentálne riesim výmenu ložiska v stredovom diferenciále, to znamená že som oddelil prednú aj zadnú nápravu a neviem si rady ako vybrat tunel v ktorom je hriadel a aj ložisko. Segerku ktora je asi 10 cm v tuneli som vybral a dalej neviem. Ak mate niekto s tym skusenost prosim o radu.

A este jedna otazka kde by sa dal zohnat navod na TZ, ci sa daju kupit nejake diely na kosačku ZT 152, a ci ma Agrosroj svoju WWW stranku. pripadne ich adresu.

Dakujem s pozdravom Peter R- Lipt.Mikuláš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 106.26 (?), 31.12.2008 23:05

Mám tz4k14 a chtěl jsem se zeptat jestli někdo používáte za tento malotraktor štěpkovač a jaký typ. Zjistil jsem že se prodává KDO 85 nebo 90 ale nevím jestli to neni na tento malotraktor moc. Prosím o radu. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika