Technika orby



host - 234.226 (?)
28.11.2015 6:44

Potom ste asi nečítali ani návod od VARI. Je to aj tam.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29   
                     
host - 147.46 (?), 13.11.2015 15:24

A zde máte str 11, z téhož..


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 13.11.2015 15:40

Problém asi bude v tom, že mám Vari systém, ne Agzat. A pak tedy nemůžu mít návod k Agzatu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 13.11.2015 16:15

Mám dvě soupravy (dva motory, dvě převodovky) od Vari.Protože mi jejich pluh nepadl z jistých důvodů do oka, tak jsem kouknul za Javorinu a jsem spokojen. Ale můj známý, má mašinku ještě starší, protože na karburátoru této mašinky je napsáno GUTBROD a v návodu, který už dnes neni k dispozici, měl napsáno česky, co je slovensky u Agzata. Nakonec ani vari v návodech, pořádný návod k APH352 nemá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.226 (?), 28.11.2015 6:44

Potom ste asi nečítali ani návod od VARI. Je to aj tam.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.10 (?), 28.11.2015 10:11
Ale čítali, o otáčení soupravy na místě nic. V návodech na převodovky DSK - 317 a DSK - 317/S, se píše jen o polních pracech a o jízdě s návěsy. Když si přečtete text z návodu od Agzata, jedná se o návod pro pluh NM1 - 017, kde v 5.2-Začiatok orania a nastavení oracej súpravy, máte popsáno co a jak dělat, aby se souprava otočila na místě, pomocí vlastního motoru. Takže 58.231, nic nevynalezl, pouze si přečetl návod a aplikoval co bylo napsáno v praxi. Ale i tak. je třeba mít prostor, pro vyjetí z brázdy, vlastní otočení a zpětné najetí do brázy,
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
altosch - (34) - 154.74 (?), 29.10.2015 19:54

Může být a také jsem to zkoušel u kraje, kde už se mi točilo velmi těžce. Ta zahrada je úzká a dlouhá, takže to couvání bylo v podstatě stejná otrava jako otáčení. Ale jinak to zas nebylo tak hrozné, jak už jsem psal. Sice trochu gymnastika, ale docela lehce proveditelná a výsledek dobrý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.50 (?), 20.10.2018 8:56

Kde to jde používám otáčení orebné soupravy, většinou konec doorávám s couváním. Jak někteří píší mám tam stromy, kamený plot,  studnu a další překážky. Určitě není nic příjemného, když vás Vari přirazí na plot nebo strom, v omezeném prostoru se tomu sem tam nevyhnete, pokud chcete co nejméně dokončovat rýčem. Také není při couvání příjemné, když se Vari sklopí předním závažím dolu a řídítky nahoru a zdechne motor. Za mě orba Vari je celkem dřina, už jen vytlačit převodovku, vynést motor, pluh a závaží na zahradu a poskládat mě pěkně propotí, nemluvě pak vlastní orba, rozebrání a uskladnění. Nicméně s větší mechanizací se na zahradu nedostanu a rýt ty stovky metrů (něco kolem 500) bych časově ani fyzicky nedal. Takže je to pro mě jeden z mála způsobů jak připravit půdu na jaro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.16 (?), 17.11.2023 10:48

Tak jsem to přečetl celé. Ze všeho vyplývá, že stroj Vari, je nehorázná šunka a že je vhodný, jen pro kutila s velmi dodře vybavenou dílnou. Vertikální konstrukce a absence kolových brzd, činí z tohoto véhiklu, velmi nebezpečný stroj a řídit stroj, kde řídítka jsou upevněna čtyřmi šroubečky k motoru a ten je k převodovce připevněn dvěma perky, a přenos síly se provádí odstědivou spojkou, je opravdu o hubu! Je to opravdu těžké mezi lidem, kde neexistuje náznak asertivity a kde si všichni nechají výrobcem kálet na hlavu a opěvují neopěvatené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 17.11.2023 11:36

232.16: Evidentně o tom stroji víte kulový a rozprostíráte tu nějaké teorie bez znalosti věci. Otázka zní proč?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.16 (?), 17.11.2023 15:08

Proč to nevyfláknete na plnou hubu?, když máte ty znalosti. pouštíte jen kouřovou clonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika