Příspěvky uživatele - altosch

Jak "obnovit" substrát pro rajčata a papriky, 3.11.2015
Také tak pěstuji. Nádob je asi 25, každá má 18 litrů. Na podzim všechno sesypu na jednu hromadu, přikryju rašlovinou proti rozhrabání a nechám odpočívat do jara. Na jaře k tomu přidám dobře uleželý kompost nebo koupím 2 velké pytle zahradnického... celý příspěvek >
Obyčejný rýč vs. Fiskars, 3.11.2015
Mám za sebou asi 150 m2 jeden rok s obyčejným dřevěnným rovným rýčem a druhý rok s FISKARS Solid 131403, který jsem tady někde před časem doporučoval. Mně osobně se s Fiskarsem dělalo o hodně lépe, hlavně s ohledem na to, že mám těžší jílovitou půdu... celý příspěvek >
Technika orby, 29.10.2015
> dost se nadřu s udržením směru... To je zajímavé. Mně to na zcela zavřenou nápravu drželo směr vlastně samo. Chvílemi, když to zrovna nehrabalo, jsem to klidně mohl pustit, jak na tom videu, co chlapi sedí na začátku a na konci pole a jen si... celý příspěvek >
Technika orby, 29.10.2015
Může být a také jsem to zkoušel u kraje, kde už se mi točilo velmi těžce. Ta zahrada je úzká a dlouhá, takže to couvání bylo v podstatě stejná otrava jako otáčení. Ale jinak to zas nebylo tak hrozné, jak už jsem psal. Sice trochu gymnastika, ale... celý příspěvek >
Technika orby, 29.10.2015
Při orbě samozřejmě obě na zavřeno (šipka dovnitř). Pak je to ale trošku spartakiáda. Když dojedu na konec, jeden palec vytáhnu (poloha naprázdno) podle toho, kam se chci otočit, tj. kde je volný prostor. Zařadím zpátečku a kolem... celý příspěvek >
Kvalitni drtic vetvi, 28.10.2015
No co, každý to dělá jinak. Cílem je ty větve prostě rozmělnit na menší kousky. Vaše řešení je rozhodně levnější. A pákové nůžky na větve z Lidlu můžu doporučit. Jedny mám už něco přes rok a po pozitivní zkušenosti jsem koupil ještě druhé, aby nás... celý příspěvek >
Technika orby, 28.10.2015
Před tím, než jsem šel poprvé orat s VARI GLOBAL s oboustranným pluhem APH-352 jsem si přečetl skoro celou tuto diskusi. Docela mě vyděsila, zvlášť s ohledem na to, že mám těžší jílovitou půdu. Zjistil jsem ale, že to vůbec není taková věda a že to... celý příspěvek >
Kvalitni drtic vetvi, 27.10.2015
Chápu co myslíte, ale u nás je každé jaro velká hromada slabých větví z ovocných stromů. Moji rodiče to dřív vždycky nechali uschnout a zapálili. Jednak se to nesmí, ale hlavně je to škoda. Jak dlouho by trvalo, než bych to nějak ručně nastříhal si... celý příspěvek >
Kvalitni drtic vetvi, 27.10.2015
Mám dobré zkušenosti s VARI KAJMAN. To je skutečný drtič: drtí a nekrájí na špalíčky jako nové RAPIDO (štěpkovač). Kromě toto, že dělá to co má a vezme větve do 5 centimetrů (to už ani nedrtím, ale pálím v kamnech) se mi na něm líbí, že se s ním dá s... celý příspěvek >
Odrané túje - co je poškozuje?, 11.5.2015
Díky. Vytloukání lýčí. To se nám stávalo u ovocných stromků, které jsou mnohem blíže lesu. Túje jsou nedaleko silnice a největší poškození je právě od silnice, tak mě to nenapadlo. Budu to asi muset celé oplotit, což bude při té délce hrozná... celý příspěvek >
Odrané túje - co je poškozuje?, 11.5.2015 Obsahuje fotku
Dobrý den, mám druhým rokem řadu tújí zerav obrovský (Thuja plicata Martin), velikost kolem 1 metru. Už loni v létě se na jednom krajním stromku objevilo zvláštní poškození - jakési odraní nebo odrbání kůry. Tehdy jsem měl za to, že mi do toho... celý příspěvek >
Vari jednotka PJXP200, 14.4.2015
Dobrý den, můžete se podívat na zdejší nedávnou velmi obsáhlou diskusi s názvem "Ekodotace na motor Vari XP-200".
Vari DSK 317: nepřesné řazení, 14.4.2015 Obsahuje fotku
Díky všem za odpovědi. Udělal jsem si z nich tyto závěry: Obtížné řazení u tohoto typu převodovky je normální a není to výrobní vada, kterou bych měl uplatňovat jako reklamaci.   Jestliže chci VARI DSK 317 používat, musím vzít... celý příspěvek >
Vari DSK 317: nepřesné řazení, 13.4.2015
Dobrý den, mám úplně novou sestavu VARI s převodovkou DSK-317.1/S. Překvapila mě nesnadnost řazení rychlostí. Téměř nikdy se mi nepodaří zařadit na první cvaknutí. Musím opakovaně zkoušet, nebo strojem trochu zacloumat, popojet, nebo přidat a... celý příspěvek >
Plevel, 19.5.2014
Obvyklý postup s totálním herbicidem je tento: aplikujete, počkáte až všechno uschne, shrabete zbytky, čekáte třeba 10 - 14 dní, semena v půdě vzejdou, aplikujete znovu, opět necháte uschnout, shrabete zbytky, hotovo. Víc nemůžete dělat, protože... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika