Technika orby



J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?)
5.10.2007 13:06
Pěkné, hodně záleží na půdě. Mohl byste nafotit jen pluh, já jsem předradličku taky udělal, ale zachytává se mi na ní zelené hnojivo. tak bych se potřeboval podívat, kde je chyba. Zatím jsem nad tím moc nebádal, nebyl čas. Díky 
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 155.97 (?), 13.9.2011 22:05

Už sem se díval na youtube. Kolik s tím táhnete váhu v lese a jakej terén? A jak máte spojený k sobě kola? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 14.9.2011 15:22

Uvezu na vozíku 1,5m dřeva v solidním terénu, ve špatném terénu do 1m i dle hmotnatosti dřeva. Na asfaltu jsem vezl 14 pytlů brambor, většinu cesty na 3 rychlost. Zadejte zde.. dvoumontáže.. je tam vše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
usir - (9), 13.8.2007 10:11

Já Vari systém vlastním cca 10 let, ale orání mi s tím nikdy moc nešlo, nějak jsem to zoral, ale byl jsem vždycky sedřenej jak kůň, proto teď na orání používám opravdové koně, kamarád vlastní dva chladnokrevníky na těžkou práci. S koňmi to má zorané za půl hodiny a je to perfekt. Já akorát pole rotovátoruji, provorávám a vyvorávám brambory.

Jinak na vari systém nedám dopustit, po deseti letech provozu, stále funguje jak má. Jediný defekt co  jsem řešil,  bylo prasklá startovací šňůra

Teď jsem si k malotraktoru pořídil vozík a je to velký pomocník při práci na zahradě i v lese.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.130 (?), 13.8.2007 22:31
Mám Terru a k ní téměř komplet tehdy dostupné příslušenství, a tak mohu potvrdit, že je to pomocník k nezaplacení. Doma ořeme bez problémů, neboť půda je spíš lehčí. Chtěl jsem ale orat u známého, který má zeminu jílovitou, mazavou a prostě jsem se nechytal, přestože vše bylo nastaveno stejně jako u mne doma. Zkoušel jsem tedy pluh různě přestavovat, zmenšit rozchod kol, ale ani to nějak zvlášť výsledek neovlivnilo. Z toho jsem usoudil, že možnosti tohoto jinak skvělého pomocníka nejsou neomezené a tak k tomu musí člověk přistupovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
huztej - (16) - 48.26 (?), 5.10.2007 12:24
Zdravim, mame terru z roku 1980 a jeji sluzby jsou k nezaplaceni, mame komplet prislusenstvi ale zvlast orba je perfekni!! Pudu mame stredne tezkou spis lehci takze je orba radosti a zapraveni zeleneho hnojeni je 100% Nemohu si praci se strojem vynachvalit!! Na pluhu jsem delal par drobnych vylepseni jako "predradlicka" a delsi pasek na konci lopaty proti spadavani zeminy zpet do brazdy.
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 5.10.2007 13:06
Pěkné, hodně záleží na půdě. Mohl byste nafotit jen pluh, já jsem předradličku taky udělal, ale zachytává se mi na ní zelené hnojivo. tak bych se potřeboval podívat, kde je chyba. Zatím jsem nad tím moc nebádal, nebyl čas. Díky 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
huztej - (16) - 48.26 (?), 5.10.2007 13:17
Tohle není vlastně klasická předradlička, ale je to velmi efektivní viz předzchozí foto, kde je dobře vidět jak to zaorá hustý porost řepky. Jde vlastně o to, že to to vrchní vrstvu se zeleným hnojivem odvalí do brázdy. Podobný systém se používá i u velkých ruchadel :-)  tak snad vám to pomůže!!
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.243 (?), 5.10.2007 13:45

 Dobrý nápad. Bohužel to dokazuje špatnou geometrii ohrnovací desky, (z výroby vada všech těchto pluhů) protože nedostatečně zaklápý. Vaše úprava plus prodloužení "ucha" pomáhá k lepšímu zaklopení odorané půdy. Dobré pluhy dělali fakt asi jen v Roudnici n. Labem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 5.10.2007 13:50
Díky, já jsem udělal klas. předradličku, ale ten rádius je malý, proto to hrne a nedokáže se to na tak malé ploše otočit. Mám co vylepšovat. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.146 (?), 5.10.2007 14:22
Na některých pluzích jsem viděl místo nože krájecí kolečko, které je mnohem lepší při orbě trávy nebo jeteliny. Jen pro něj musí být dost místa pro upevnění. Jinak Vari je při orbě jen takové šidítko pro zelináře, dosahuje malé hloubky orby a v těžké zemi (jakou mám já) si v mírném svahu ani nevrzne. Proto svou zahradu ořu vrátkem a jednou za 4-5 let frézou zhora dolů, aby se mi na konci netvořil val. V počátcích jsem u Vari natáhl pluh (ocelolitinová kostra se prohla a popraskala), tak velký byl odpor při orbě v jílové zemi. Kdyby zlatá dobrá PF neměla tak velkou spořebu, tak s ní ořu dodnes. P.G.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika